6
May
2017
0
yeni hafta astroloji yorumları

8-15 MAYIS HAFTASI ASTROLOJİ YORUMLARI

                               8-15 MAYIS HAFTASI ASTROLOJİ YORUMLARI

Bu hafta; yaşam amacımızla ve ruhsal yolculuğumuzla bağlantılı olan ay düğümleri; burç değiştirerek Başak-Balık aksından Aslan – Kova aksına geçiyor. Aslan ve Kova’nın yanı sıra Boğa ve Akrep burçları için de etkili olacak uzun bir dönem söz konusu. 11 Mayıs’ta Akrep burcunda meydana gelecek, oldukça güçlü enerjiler taşıyan dolunayla ise dönüşüm temasına vurgu var.

Yeni haftanın şüphesiz en önemli gökyüzü olaylarından biri ay düğümlerinin Başak-Balık aksından; Aslan-Kova aksına geçiş yapması. Bu değişimle birlikte ruhsal anlamda enerjilerin farklı bir boyuta taşındığına şahit olacağız. Peki nedir ay düğümleri kısaca ona bir bakalım… Ay düğümleri fiziksel olarak var olmayan; Ay, Dünya ve Güneş’in kesişim noktaları olarak adlandırabileceğimiz matematiksel noktalardır. Güney ay düğümü; bizim aşina olduğumuz, geçmişimizden getirdiğimiz kalıpları simgeleyen tanıdık bir alandır. Dolayısıyla ruhun bu alana çekilmesi çok doğaldır. Güney ay düğümü; bildik sularda fazla açılmadan yüzmeyi tercih ettiğimiz yerdir. Ancak bu sularda fazla kalırsak boğulabiliriz. Tam karşısında yer alan kuzey ay düğümünün hayat yolculuğumuz için vaat ettiği amacı gerçekleştirmek içinse bu suları terk etmemiz hatta uçsuz bucaksız okyanuslara açılmamız gerekir. Kuzey ay düğümü; bizi yeni deneyim alanlarına yönelterek amacımızı gerçekleştirmek yolunda adım atmamız için destekler. Peki ay düğümlerinin Aslan-Kova aksına geçmesi bizler için ne ifade ediyor? Öncelikle ay düğümlerinin yine bu aksta olduğu Ekim 1998 – Nisan 2000 tarihlerine dönüp bakmamız gerekiyor. O dönemde yaşadığımız belli başlı olayları hatırlayarak; ay düğümlerinin bu aksta kalmaya devam edeceği Kasım 2018’e kadar olan 1,5 yıllık süreçte hangi temalarla karşılaşabileceğimizi daha iyi anlayabiliriz.

                                      YETENEKLERİMİZE ODAKLANIYORUZ

Kova burcundaki güney ay düğümünün tanıdık sularından Aslan burcundaki kuzey ay düğümünün bilinmezliğine doğru yol alırken bizleri neler beklediğini görmemiz için bu burçların anlattığı temalara bakmamız gerekiyor. Kova; kendini gruplarla özdeşleştiren, bu grupların bir parçası olmak isteyen; kolektif değerler doğrultusunda bir amaca bağlanmayı tercih edebilen; özgün ancak bireysellikten uzak bir burçtur. Aslan burcuysa; kendimizi toplumda bu grupların bir parçası olarak görmek yerine bireyselliğimizi bulmamız yönünde bize itilim vermek ister. Aslan burcu söz konusu olduğunda bu bireyselliği yaratıcılık içeren; yeteneklerimizi sergileyeceğimiz, kendimizi dilediğimiz gibi ifade edeceğimiz çalışmalara eğilerek ortaya koymamız beklenebilir. Elbette gelecek planlarınızda farklı öncelikleriniz olabilir. Yine de Aslan burcunun vücutta kalbi yönettiğini hatırlayalım dolayısıyla hayattaki gerçek tutkumuzu bulmamız için Kasım 2018’e kadar karşımıza pek çok fırsat çıkacaktır. Bu süreçte içimizdeki çocukla bağlantıya geçmeyi ihmal etmeyelim; hayattan keyif almak için kendimizi kısıtlamayalım. Ay düğümlerinin Aslan-Kova aksındaki transitinden en çok etkilenecek burçlar; Aslan ve Kova’nın yanı sıra Boğa ve Akrep burçları olacak. Yükselenleri ve Ay’ları bu burçlarda olanlar da benzer etkiler alacaklar.

                                           AKREP BURCUNDA DOLUNAY

11 Mayıs’ta gece yarısını biraz geçe; Akrep burcunda dolunay gerçekleşiyor. Güçlü; dönüşümsel etkileri yüksek bir dolunay olacak. Dolunayla birlikte sezgilerimiz keskinleşebilir; önemli ilişkiler değişime uğrayabilir hatta bazıları sonlanabilir. Özellikle dolunayın etkisini alan burçlar; Boğa, Aslan, Akrep ve Koca. Bu burçlardan yükselenlere sahip olanlar da benzer etkiler altındalar. Son olarak dolunayın yöneticisi Mars’ın hayaller gezegeni Neptün’le kuracağı sert açıdan bahsetmek istiyorum. Dolunay günü kesinleşen bu gergin görünüm; özellikle dolunaydan üç gün önce etkilerini göstermeye başlayarak motivasyon eksikliğine, yanılsamalara ve hayat yönümüzde belirsizliğe yol açabilir. Dolayısıyla dolunayda biraz karmaşaya düşmemiz şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak enerjiler iyi değerlendirildiğinde ve yaşanan değişime ayak uydurulabildiğinde olumlu etkileri olacak bir dolunayın bizi beklediğini söylemek mümkün.

You may also like

ROHİNİ’DE AY TUTULMASI; HER YOL ‘MAYA’YA ÇIKAR
UTTARA BHADRAPA’DA DOLUNAY/İLAHİ PLANA UYUMLANMA
Başak Burcunda Yeniay; Tüy Gibi Hafif, Melekler Gibi Saf
KOÇ BURCU VE İLİŞKİLER