4
Eki
2018
0
venüs akrep burcunda geri gitmeye başlıyor

VENÜS AKREP BURCUNDA GERİ GİTMEYE BAŞLIYOR

 

                               VENÜS AKREP BURCUNDA GERİ GİTMEYE BAŞLIYOR

18 ayda bir yaşanan 40 gün sürecek Venüs retrosu günlerine girdik. 5 Ekim’de Akrep burcunda gerilemeye başlayacak olan aşk gezegeni ekim ayı boyunca bu burçta kalacak ve kasımda Terazi bucuna gerileyene kadar bizi derinlere bakmaya zorlayacak. Venüs aşkın ve estetiğin yanı sıra değerlerimizle de yakından alakalıdır. Dolayısıyla Venüs retrosu hem kendi değerimiz hem de değer verdiklerimiz üzerinde tekrar düşünmek için uygun zamanlardır. Kendimizi yeterince seviyor muyuz, hak ettiğimiz değeri görüyor muyuz, başkalarını memnun etmek için kendi değerimizi düşüyor muyuz? İşte bunlar Venüs retrosunda kendimize soracağımız sorular olacak. Maddi değerlerle özellikle parayla olan ilişkimiz de Venüs retrosunun temaları arasında… Parayı ne kadar seviyoruz, parayı kendimize çekebiliyor muyuz dahası bunun için gayret gösterdiğimizi düşünsek de içten içe onu geri mi itiyoruz? Bunlar da Venüs retrosunda kafamızı kurcalayacak sorular arasında olacak. Bunların yanı sıra değer verdiğimiz insanların bu değeri hak edip etmedikleri yönündeki soru işaretlerini de gidermeye çalışacağız. Venüs geri giderken yeni bir ilişkiye başlamak, dekorasyon işlerine girişmek, lüks ve pahalı objeler almak, estetik ameliyat yaptırmak için uygun değildir. Ancak Akrep burcu söz konusu olduğunda kendimizi bunları yapmak için dayanılmaz bir istek içinde bulmamız da olası dolayısıyla bizi nefsimizle bir mücadele bekliyor diyebiliriz.

                                  GEÇMİŞİN HAYALETLERİ SAHNEYE ÇIKIYOR

Söz ilişkilerden açılmışken Venüs retrolarında eski ilişkilerin hayatımıza geri dönüş yaptıklarına sıkça rastlanır. Geçmişin hayaletlerinden kurtulmaksa Akrep işin içine girdiğinde çok da kolay değildir. Takıntılar, geçmişe saplanıp kalma, güçlü arzular ve kıskançlıklar bu hayaletlerle başa çıkmayı zorlaştırabilir. Bu ilişkiler arkadaşlıklarımızla alakalı olabileceği gibi eski sevgililerin geri dönüşü şeklinde de karşımıza gelebilir. Bu retro döneminde önemli olan ise ilişkilerimizde eskiden yaptığımız hataları tekrarlamamaktır. Ya hep ya hiççi Akrep, işleri sürüncemede bırakmaktan hoşlanmaz dolayısıyla eğer bir ilişkinin artık sona ermesi gerekiyorsa bunu devam ettirmeye çalışmanın anlamsız olduğu bir döneme giriyoruz. Akrep burcundaki Venüs retrosu ‘karmik’ olarak adlandırdığımız ilişkilerin de geri dönüşünü ‘müjdeliyor’. İşin içine karma girdiğinde ‘müjde’ belki çok doğru bir tanım değil ancak dersler bir kez öğrenildiğinde üzerimizdeki karmik yükün ne kadar hafifleyeceğini düşünürsek bu retro dönemini bir fırsat olarak görebiliriz.

                                       ANİ KOPUŞLAR YAŞANABİLİR

Akrep ruhsal anlamda bütünleşme isteğinin yoğun olduğu, yakınlık arzulayan bir burçtur. Bizi ruhani boyutlara taşıyan Neptün’le uyumlu bir açı içindeki Venüs bu bütünleşmeyi hayallerdeki şekle büründürebilir, romantizmi doruğa taşıyabilir, kısa bir süreliğine de olsa ayaklarımızı yerden kesebilir. Ancak Venüs retroları sağlam temelli bir ilişkiye başlamak için uygun zamanlar değildir. Özellikle Venüs’ün Uranüs’le sert açı içinde olacağı ay ortasından itibaren ilişkilerde ani kopmalar, beklenmedik gelişmeler yaşanması olası. Doğrusu aşk gezegenin Kova burcudaki Mars’la gergin görünümü de işleri pek kolaylaştırmıyor. Bağımsız ruhlu Kova ilişkilerde bağlılık arayanlar için işleri zorlaştıracağa benziyor. Bu retro döneminde ilişkilerde yoğun bir öfke söz konusu olabileceği gibi işin içine karmik ay düğümleri de girdiğinden kaderin ağlarını örmesi ve bizi müdahale edemeyeceğimiz koşullar içinde bırakması da mümkün. Şüphesiz ki ilişkiler ekim ayına damgasını vuracak ve kalplerimizde büyük bir dönüşümü tetikleyecek. Kasım başında Venüs kendi burcu olan Terazi’ye gerilediğinde ise biraz daha rahat bir nefes alabilecek ve geride bıraktığımız ayı sükunetle değerlendirme fırsatı bulabileceğiz.

 

You may also like

Retro Jüpiter ; kendi inanç sistemini oluşturmak
venüs geri giderken
Venüs geri giderken aşk nereye gidiyor?
yeni haftanın astroloji yorumları
SATÜRN RETROSU; ZAMAN GERİYE AKARKEN
retro merkür
Retro Merkür : İleteşememek mi? Nasıl yani, hele de bu çağda…