8
May
2020
0
venüs geri giderken

Venüs geri giderken aşk nereye gidiyor?

DOĞUM HARİTASINDA RETRO VENÜS

Son zamanlarda Merkür geri gitmeye başladığında ciddi bir panik havası esiyor; “ya işlerimiz ters giderse”, “ya anlaşmalarımız istediğimiz gibi sonuçlanmazsa”, “ya elektronik cihazlarımız bozulursa” gibi endişeler duymakta tabii ki haklıyız. Ama Merkür’ün gerileme periyotları sık olduğu için bu durumu biraz da kanıksadık sanırım. Oysa ki Venüs öyle mi? Koca bir yıl boyunca yaklaşık 40 gün geri giden aşk gezegeninin geri hareketi doğal olarak doğum haritalarının küçük bir yüzdesinde kendini gösteriyor. Ancak kendini öyle aşikar bir şekilde ortaya koyuyor ki harita sahibinin Venüs’ünün geri gittiğini anlamamak neredeyse olanaksız hale geliyor.

Venüs geri giderken : Ben nerede ‘yanlış’ yaptım?

Venüs aşk hayatımızın kalitesinin yanı sıra nelerden zevk aldığımızı, değer yargılarımızı ve kendimize verdiğimiz değeri de anlatıyor. Merkür, Mars ve Venüs’ün geri hareketleri söz konusu olduğunda bu gezegenlere atfedilen enerjinin yanlış kullanımının karmayı etkilemesi elbette ruhumuz üzerinde derin izler bırakıyor. İşte bir doğum haritasında geri giden Venüs de yukarıda saydığım konularda verilmesi gereken önemli dersler olduğunu kısacası sınıfı tekrar etmek zorunda kaldığımızı gösteriyor. Bunu elbette ki bir ceza gibi algılamak doğru değil. Venüs’ün derslerini tekrar etmek demek kişiye kendi değerinin farkına varması için karşısına pek çok fırsat çıkacak olması da demek aynı zamanda. Konu aşk oluncaysa işler biraz karışıyor; ‘Venüs retrosunda doğan insanlar sevemez’ gibi bir yargıya varmak yanıltıcı olur ama bu insanların sevgiye yaklaşımlarının diğer insanlar gibi olmayacağı da muhakkak.

Sevemiyor muyum acaba?

“Ben yeterince sevemiyor muyum?” Venüs retrosunda doğanların kafalarını sıklıkla kurcalayan bir sorudur. Onlara verilebilecek en doğru cevapsa şu olabilir: “Sevmek için kendine ya da karşındakine bir fırsat vermiyorsun ki!” Diyelim ki Venüs’ü geri giden kişi çok hoşlandığı biriyle tanıştı. Muhtemelen birkaç görüşmeden sonra devamını getirmeyecek, ilişkiyi sebepsiz yere sonlandıracak sonra da kendi kendine bu ilişkiyi bitirdiği için çeşitli bahaneler bulacaktır. Ya da bu ilişkiyi daha en başından bulaşmaması da olasıdır. Ulaşılamayacak birini idealize etmek de Venüs retrosuna sahip kişilerin belirgin savunma mekanizmalarındandır. İşin aslıysa şudur; bu kişinin ruhu geçmiş aşk deneyimlerinden o kadar derin yaralar almıştır ki ruhu tekrar böylesine bir deneyimi kaldırabilecek durumda değildir. Oysa başta demiştik ya; bu dersleri vermezsek başımızdan savuşturma gibi bir şans yok!

You may also like

Retro Jüpiter ; kendi inanç sistemini oluşturmak
venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
venüs akrep burcunda geri gitmeye başlıyor
VENÜS AKREP BURCUNDA GERİ GİTMEYE BAŞLIYOR
venüs akrep burcunda
VENÜS AKREP BURCUNDA; İLİŞKİLERDE DÖNÜŞÜM ZAMANI!