5
Haz
2017
0
venüs boğa burcunda

VENÜS BOĞA BURCUNDA; TOPRAK ANANIN KOLLARINDA

 6 Haziran günü aşkın, sanatın ve estetiğin simgesi Venüs; Toprak elementinin ilk burcu, aynı zamanda yöneticisi olduğu Boğa burcuna ilerliyor. Venüs; Boğa’da 5 Temmuz’a kadar konaklayacak ve bu süreçte hayatın mutluluklarına odaklanmamız için bizden desteğini esirgemeyecek. Göklerin en iyicil gezegeni; şansın, genişlemenin; bolluk ve bereketin simgesi Jüpiter’den sonra fayda getirme kapasitesi en fazla olan gezegendir Venüs. Maddi değerlerimizin yanı sıra kendimize ve başkalarına verdiğimiz değerle de yakından alakalıdır. Doğum haritasında Boğa burcuna atfedilen; maddi kazanımlarımızın yanı sıra yeteneklerimizi de temsil eden 2.ev; Venüs’ün söz konusu temalarla ilişkisini daha net ortaya koyar. Transit Venüs; sabit nitelikli Boğa’dayken kalıcılık ve stabilite ön plana çıkar. Boğa burcu denince akla güvenlik ihtiyacı gelir. Boğa; bu güvenliği sağlamak amacıyla ayaklarını yere sağlam basan, pratik bir burçtur. Venüs transiti öncelikle oluşturulmaya çalışılan güvenli bölgenin kalıcılığını sağlamak konusunda bize yardımcı olacaktır. Venüs’ün maddi değerlerle alakasından söz etmiştim; Venüs Boğa’dayken üretmek; sahip olduklarımızı büyütmeye çalışmak ve onlara değer katmak ön plandadır. Bu dönemde belki hayatımıza değer vereceğimiz insanlar da girecektir. Onlarla olan ilişkilerimizin de kalıcı olması isteği Venüs’ün Boğa transitinde öne çıkan temalar arasında olacaktır. Bu istek; Boğa’nın aşırı sahipleniciliğiyle de ilgilidir. Zira Boğa’nın sahip olduklarına yüklediği anlam tüm ilgisini onlara yöneltmesine yol açar.

 

                                                  KENDİMİZİ ŞIMARTIYORUZ

Venüs Boğa’dayken duyularımız Toprak elementinin bir ifadesi olan şekilde daha da keskinleşir. Doğayla olan bağlantımız ve kök salma isteği bu keskin duyulara eşlik edebilir. Doğada nasıl hiçbir döngü aceleye gelmezse biz de yaşamımızı biraz duraklatabilir, azıcık tembelliğe meyil edebiliriz. Nasıl olsa ihtiyaçlarımızın neler olduğunu belirlemek için bol bol zamanımız vardır; Venüs Boğa’dayken Tabiat Ana’nın sunduğu kaynakların hepimize yeteceğini bilmek bizi rahatlatır. Doğanın basitliği ve dengesi de bizi cezp eder; yaşamlarımıza aynı sadeliği taşıma arzusu içinde olabiliriz. Venüs’le birlikte kendimize verdiğimiz değer ve özgüvenimiz de ifade bulur. Bu değerin bir yansıması olarak kendimizi bol bol şımartmak ve bizi mutlu eden şeyleri yapmak istememiz doğaldır. Elbette Venüs ve sevgi birbirinden ayrı düşünülemez. Transit Venüs Boğa’dayken ilişkilerde bağlılığa odaklanan adımlar atma ve karşımızdakinden de bu adımları görme isteği artar. İlişkimizin kalıcılığına dair kanıtlar arayabiliriz. Ancak aradığımızı bulamazsak çok da hayalkırıklığına uğramayabiliriz çünkü Boğa; boş hayallerle vakit harcamaktan yana değildir; o daha çok somut, elle tutulur gerçeklerle ilgilidir.

 

                                                    NEPTÜN İLHAM VERECEK

Venüs; Boğa burcunda ilerlerken bazı gezegenlerle önemli açılar kurarak; yaşam temalarını bu gezegenlerin ifade alanlarıyla birleştiriyor. Bu etkileşimlerin tam açı oluşturmadan birkaç gün önce enerjilerini hissettirmeye başlayacaktır. 7-8-9 ve 10 Haziran tarihleri Venüs’ün savaş gezegeni Mars’la uyumlu açısının etkin olacağı tarihler. Bu etkileşim sosyal ortamlara canlanma getirme potansiyeline sahip. İsteklerimizin peşinden gitme konusunda kendimize güvenimiz tam olsa da çok da ısrarcı davranmamaya dikkat edebiliriz. 20 Haziran da not edilmesi gereken bir tarih çünkü Venüs; hayaller gezegeni Neptün’le olumlu bir görünüm içinde olacak. Başkalarının hislerine odaklanabileceğimiz, onlarla yoğun bir şekilde empati kurabileceğimiz bir gün. Yaratıcılık içeren sanatsal projeler için ilham perileri hazır bekliyor olacak. Bu oluşumun birkaç gün öncesinde rüyalarımıza dikkat edelim zira Neptün’ün etkisiyle çok canlı ve gerçeklik hissi yaratan rüyalar görebiliriz. Neptün aşkın ruhani boyutunu ön plana çıkarırken; Venüs’ün açısını 24 Haziran’da kesinleştireceği dönüşümün simgesi Plüton; ilişkilere derinlik katmaya hazırlanıyor. Venüs’ün Boğa burcundaki transiti olumlu etkileriyle hatırlanacak olsa da özellikle Su elementinden Yengeç, Akrep, Balık burçları ayrıca Boğa’nın yanı sıra Torak elementinden Başak ve Oğlak burçları daha fazla yarar sağlayacaktır.

 

You may also like

venüs geri giderken
Venüs geri giderken aşk nereye gidiyor?
boğa burcunda dolunay
Boğa burcunda dolunay; varlığımızı onurlandırmak
venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
venüs akrep burcunda
VENÜS AKREP BURCUNDA; İLİŞKİLERDE DÖNÜŞÜM ZAMANI!