7
Ara
2016
0
Venüs Kova Burcunda

Transit Venüs Kova burcunda; ani etkilenmeler kapıda!

Transit Venüs Kova burcunda… İlişkilerin ve aşkın gezegeni Venüs; bu hafta Kova burcuna ilerliyor. Venüs ve Kova yan yana geldiğinde pek romantik bir ikili oluşturmazlar doğrusu. Venüs; duygusallığını doya doya yaşamak, hislerini tüm dünyaya göstermek isteyen Balık burcunda yücelimdedir ve kalp çakrasıyla ilişkilendirilir.

Hava elementinden Kova ‘nın ise duygulardan ziyade mantığı ön plandadır. İlişkilerde bağımsızlık teması ön plana çıkar. Venüs’ün yönetimindeki Terazi de Hava elementinden olmasına rağmen; o Kova’dan farklı olarak ilişkisini hayatının ana eksenine oturtur.

Venüs Kova burcunda iken ilişkilerimize objektif bakma fırsatı getirir

Venüs; sosyal ortamımızla da yakından alakalı bir gezegendir ve Kova’da ilerlediğinde arkadaşlıkların önemini daha iyi anlar; onlarla daha sık vakit geçirmek isteriz. Yine bu dönem; ilişkilerimize objektif bakma fırsatını da buluruz. Öncesinde göremediğimiz noktalar aydınlanmaya başlar. Kova’nın modern yöneticisi Uranüs; bu aydınlanmanın baş aktörüyken ani elektriklenmeleri ve etkilenmeleri de beraberinde getirir. Dolayısıyla Venüs, Kova burcundayken ‘tuhaf’ olarak adlandırabileceğimiz deneyimler ve sıra dışı kişilikler kapımızı çalabilir.

3 Ocak’a kadar sürecek Venüs Kova transitinde zevklerimizde de farklılaşmalar olabilir; bu farklılaşma kıyafet seçimimizden hobilerimize kadar çeşitli şekillerde kendini gösterebilir. 20 Aralık’tan itibaren göklerin en iyicil gezegeni Jüpiter’le yapacağı olumlu görünüm ise yılın son günlerine kadar yaratıcılığımıza katkıda bulunurken özellikle Hava ve Ateş elementinden olan Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay ve Kova burçlarına şanslı etkileri olacaktır.

 

You may also like

venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
sekizinci ev
Kim korkar sekizinci evden?
venüs akrep burcunda
VENÜS AKREP BURCUNDA; İLİŞKİLERDE DÖNÜŞÜM ZAMANI!
venüs boğa burcunda
VENÜS BOĞA BURCUNDA; TOPRAK ANANIN KOLLARINDA