3
Oca
2017
0
transit venüs balık'ta

Transit Venüs Balık’ta; koşulsuz sevmeye hazır mısınız?

Transit Venüs Balık’ta… Göklerin Jüpiter’den sonra en iyicil gezgeni; geleneksel astrolojide ‘küçük benefik’ olarak adlandırılan Venüs; 3 Ocak’ta Balık burcuna ilerledi. Aşkın, estetiğin, güzel sanatların temsilcisi Venüs; Balık burcunda yücelimdedir ve şu anda yine Balık’ta transitine devam eden sevgilisi Mars’ın aksine burada oldukça rahat eder. Venüs’ün Balık’a ilerlediği sabah saatlerinde Ay’ın da Balık burcunda Mars’la kavuşumda olduğunu görüyoruz. Hayaller gezegeni Neptün ve yaralı şifacı Kiron’sa bu burçta zaten uzun süredir misafirler. Duygusal, sezgisel, ilham almaya açık, iyileştirici gücü yüksek, yaratıcı yoğunluğu olan enerjiler söz konusu. Ancak bu burçta şimdilik bir ay kalacak olan Venüs; “Balık’ta mutlu mesut yaşarım; keyfime bakarım” derken geçmiş karmamızın kolay kolay yakamızı bırakamayacağının garantisi güney ay düğümüyle kavuşuma doğru ilerliyor. Özellikle 6 ve 7 Ocak tarihlerinde; eski aşk ilişkilerinde kapanmayan meseleler çözülmek üzere gündeme gelebilir.

Transit Venüs Balık’ta iken körkütük aşık olmak çok kolaydır.

Hele bir de işin içine hayaller gezegeni Neptün girerse gözümüze adeta perde iner ve doğru aşkı bulduğumuza inanmak isteriz. 12-13 Ocak tarihleri; Balık’ın yanı sıra Yengeç, Akrep, Boğa ve Başak burçları da bu etkiye açıklar. Ancak Venüs’le ve bir üst oktavı olan Neptün’ün etkileşimi oldukça ilham verici bir birlikteliktir. Yaratıcı sanat faaliyetleri desteklenirken, empati kapasitemiz de doruk noktasına ulaşır. Bu; aynı zamanda koşulsuz sevgiyi de içine alan bir etkileşimdir. Venüs; Balık burcunda halihazırda sevme kapasitesini ve merhamet duygusunu kat kat artırmışken Neptün’le birlikte affetme ve bu affedişin getirdiği çözülme potansiyelini beraberinde taşıyor.

Ana eksende ilişkiler var

Ocak ayı boyunca Venüs; Mars’la kol kola ilerlerken; ilişkilerde yakınlık ihtiyacı ve romantizm vurgusu görmezden gelinemez. Bu dönemde; başta Balık burçları olmak Su ve Toprak elementine ait burçlar, karşı cinsin cazibesine çok daha kolay kapılabilecekleri etkilenmelere açıklar. Yaralı şifacı Kiron da 2011’den bu yana Balık burcunda kolektif yaralarımızı sarmamız için bize destek veriyor. Ocak ayının ortalarından itibaren gerek Venüs’le gerekse Mars’la olan kontağı bu yaraları daha da görünür hale getirip iyileştirilmesi elzem kılabilir. Yukarıda da bahsettiğim gibi affetmekle; olanı olduğu gibi kabul etmekle başta ikili ilişkilerimize şifa getirmekle kalmayıp Balık burcunun insanlığa koşulsuz sevgiyi hatırlatma misyonuna da hizmet etmiş olacağımızı unutmayalım!

 

You may also like

BALIK BURCU VE İLİŞKİLER
KOVA BURCU VE İLİŞKİLER
OĞLAK BURCU VE İLİŞKİLER
Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!