10
May
2020
0
Transit Mars

Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!

Transit Mars Balık burcunda

13 Mayıs Çarşamba günü savaş gezegeni; girişimlerimizi ve mücadele gücümüzü simgeleyen kızıl gezegen Mars; Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. Ateşli Mars ve Su elementinin en derin burcu Balık birbirleriyle uyumlu bir etkileşim içinde değildir; Su; Ateş’in coşkusunu söndürürken Ateş de suyu kaynama noktasına getirip tehlikeli olabilecek bir maddeye dönüştürür. Mars Balık burcundayken; temsil ettiği öfke, kızgınlık gibi duygular da açığa çıkmaktan ziyade duygusal patlamalar şeklinde kendini ortaya koyar. Elbette kapılı kapılar ardında! Dahası Mars Balık’tayken yön duygumuzu kaybetmemiz ve oradan oraya savrulmamız da olasıdır. Zaman zaman yer ayaklarımızın altından kayıp gidiyormuş; hiçbir şeyi kontrol edemiyormuş gibi hissedebiliriz. Doğrusu edemiyoruzdur da… Çünkü transit Mars Balık’tayken akışa bırakmamız gereken konular daha görünür hale gelecektir. Biz akışın tersine gitmeye ne kadar direnirsek; bizi engellemeye çalışan güç de o kadar büyük olacaktır. Su elementinin gücü karşısında direnmenin bir anlamı yoktur!

Ruhsal derinleşme getiren bir transit…

Oysa ki bu transit ruhsal derinleşme arayanlar ve Mars’ın ele avuca sığmayan coşkusunu yüksek boyut enerjilerine kanalize etmek isteyenler için birebirdir. Mars Balık’tayken Reiki, meditasyon ve nefes çalışmaları yapmak bu enerjilerle daha kolay bağlantıya geçmemize olanak sağlar. Zodyak’ın son burcu Balık; Mars’ın yakıcı ve yıkıcı etkilerini en sanatsal biçimde ortaya koyacağı burçlardan biridir. Tüm dünyayı fethetmeye hazır; önüne çıkanı ezip geçmekte tereddüt etmeyen öfkeli savaşçı; Balık burcunun ilham verici ve sezgisel titreşimlerine doğru yol aldığında enerjisini yaratıcı alanlara yönlendirmeye başlar. Bu transit boyunca ortaya esin kaynağını Balık’ın duygusallığından alan eserler de çıkarabilir; fetih alanını ruhsal arayışın ve yaratıcılığın yanı sıra romantizme de yöneltilebilir.

Transit Mars’ın bu saydığım etkileri 13-14 Haziran’da hayaller gezegeni; Balık burcunun yöneticisi Neptün’le kavuşumda olduğunda daha da belirgin hale gelecek.

Ondan öncesinde 3 Haziran’da Mars, Venüs’le sert bir görünüm içinde olacak. İlişkiler cephesinde zorlanmaların, kırgınlıkların ve tartışmaların görülebileceği bu tarihte söz konusu etkiyi alan burçların başındaysa Balık’ın yanı sıra İkizler, Başak ve Yay geliyor. 17-21 Haziran arası da önemli tarihler; çünkü Mars bu kez de karanlıklar gezegeni Plüton ve göklerin en iyicil gezegeni Jüpiter’le olumlu bir açı içinde olacak. Girişimlerimizin destekleneceği bu günlerde şansın yanımızda yer aldığını hissedebilir; bu şansa yapıcı bir hırs ve azim eşlik edebilir. Mars, Balık burcunda 28 Haziran’a kadar kalacak.

You may also like

Mars Yay burcunda
Transit Mars Yay burcunda
kasım 2018 burç yorumları
KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI
ağustos ayında 12 burcu neler bekliyor
AĞUSTOS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
HİNT ASTROLOJİSİ’NE GÖRE 2018’DE MARS-KETU KAVUŞUMUNUN ETKİLERİ