18
Ara
2016
0
Transit Mars

Transit Mars Balık’ta; Akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!

Transit Mars Balık burcunda… 19 Aralık Pazartesi günü savaş gezegeni; girişimlerimizi ve mücadele gücümüzü simgeleyen kızıl gezegen Mars; Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. Ateşli Mars ve Su elementinin en derin burcu Balık birbirleriyle uyumlu bir etkileşim içinde değildir; Su; Ateş’in coşkusunu söndürürken Ateş de suyu kaynama noktasına getirip tehlikeli olabilecek bir maddeye dönüştürür. Mars Balık bucundayken; temsil ettiği öfke, kızgınlık gibi duygular da açığa çıkmaktan ziyade duygusal patlamalar şeklinde kendini ortaya koyar. Elbette kapılı kapılar ardında! Dahası Mars Balık’tayken yön duygumuzu kaybetmemiz ve oradan oraya savrulmamız da olasıdır. Zaman zaman yer ayaklarımızın altından kayıp gidiyormuş; hiçbir şeyi kontrol edemiyormuş gibi hissedebiliriz. Doğrusu edemiyoruzdur da… Çünkü transit Mars Balık’tayken akışa bırakmamız gereken konular daha görünür hale gelecektir. Biz akışın tersine gitmeye ne kadar direnirsek; bizi engellemeye çalışan güç de o kadar büyük olacaktır. Su elementinin gücü karşısında direnmenin bir anlamı yoktur!

Ruhsal derinleşme getiren bir transit…

Oysa ki bu transit ruhsal derinleşme arayanlar ve Mars’ın ele avuca sığmayan coşkusunu yüksek boyut enerjilerine kanalize etmek isteyenler için birebirdir. Mars Balık’tayken Reiki, meditasyon ve nefes çalışmaları yapmak bu enerjilerle daha kolay bağlantıya geçmemize olanak sağlar. Zodyak’ın son burcu Balık; Mars’ın yakıcı ve yıkıcı etkilerini en sanatsal biçimde ortaya koyacağı burçlardan biridir. Tüm dünyayı fethetmeye hazır; önüne çıkanı ezip geçmekte tereddüt etmeyen öfkeli savaşçı; Balık burcunun ilham verici ve sezgisel titreşimlerine doğru yol aldığında enerjisini yaratıcı alanlara yönlendirmeye başlar. Bu transit boyunca ortaya esin kaynağını Balık’ın duygusallığından alan eserler de çıkarabilir; fetih alanını ruhsal arayışın ve yaratıcılığın yanı sıra romantizme de yöneltilebilir.

Transit Mars ’ın bu saydığım etkileri 31 Aralık’ta ve yeni yılın ilk gününde hayaller gezegeni; Balık burcunun yöneticisi Neptün’le kavuşumda olduğunda daha da belirgin hale gelecek.

Ondan öncesinde 26 Aralık’ta ise karmik nokta; güney ay düğümüyle kavuşumda olacağından bu tarihler arasındaki günler; bizi gerileten, mücadele gücümüzü kısıtlayan ve önümüzü neti bir şekilde görmemize engel olan koşullarla uğraşmak zorunda kalabileceğimizi gösteriyor. Bu etkiyi alan burçların başındaysa Balık’ın yanı sıra İkizler, Başak ve Yay geliyor. 19 Ocak da önemli bir tarih; çünkü Mars bu kez de disiplin gezegeni Satürn’le zorlu bir etkileşim içinde olacak ve bu tarihten birkaç gün önce etkisini hissettirmeye başlayacak. Bu günler boyunca; girişimlerimizin kısıtlandığını hissedebilir, otorite figürleriyle tartışmalara girmeye meyilli olabiliriz. Bu sert etkileşimi en hafif şekilde atlatmak için gereksiz yere sinirlenmemeli, hırsımıza birazcık ket vurmalı, şartları fazla zorlamamalı ve yeni bir atılıma ya da projeye başlamak için bu zorlu etkinin geçmesini beklememiz yerinde olacaktır!

You may also like

Mars Yay burcunda
Transit Mars Yay burcunda
kasım 2018 burç yorumları
KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI
ağustos ayında 12 burcu neler bekliyor
AĞUSTOS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
HİNT ASTROLOJİSİ’NE GÖRE 2018’DE MARS-KETU KAVUŞUMUNUN ETKİLERİ