27
Haz
2017
0
temmuz ayı burç yorumları

TEMMUZ AYI BURÇ YORUMLARI

Temmuz ayı; güçlü etkileriyle öne çıkan bir dolunaya ev sahipliği yapacak. Dolunay Oğlak burcunda gerçekleşiyor ve dönüştürücü Plüton’la etkileşim içinde yer alıyor. Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak ve bu burçlardan yükselenlere sahip olanlar için etkileri daha belirgin olacak. İki hafta sonrasında Aslan burcunda oluşacak yeniay ise Marsiyen bir enerjiyi meydana çıkararak girişim arzumuzu tetikleyecek. Aşkın, sanatın ve estetiğin gezegeni Venüs’ün ayın hemen başında Zodyak’ın iletişim üstadı İkizler’e ilerlemesi ise sosyal çerçevede hareketli bir ayın bizleri beklediğinin habercisi.

KOÇ: Aşk gezegeni Venüs’ün 5 Temmuz’da İkizler burcuna ilerlemesi ay boyunca yakın çevrenizle ilgili sevindirici gelişmeler yaşayacağınızın göstergesi. Kısa yolculuklardan da fayda sağlayabileceğiniz bir ay sizleri bekliyor olacak. 9 Temmuz’da Oğlak burcunda meydana gelen ve biraz gergin etkilere sahip dolunay ise ayın ilk günlerinden itibaren enerjisini üzerinizde hissettirmeye başlayacak. 2-12 Nisan doğumlu Koçlar bu yoğun etkileri almaya daha açıklar. Kariyerinizle ilgili sonlanmalar yaşanabileceği gibi sizleri daha güçlü bir konuma getirecek projelerde nihayetlenme ve sonuca ulaşma görülebilir. Otorite figürleriyle tartışmamaya dikkat etmeniz gereken bir dönem. Bunun yanı sıra ev ve aile cephesinde anlaşmazlıklara açık olabileceğiniz görülüyor.

İyi bir haber iletişim gezegeni Merkür’ün 6 Temmuz’da Aslan burcuna ilerleyecek olması. Yaratıcı çalışmalarla ilgilenmek için bu ay olumlu etkiler alıyorsunuz. Bu etki 23 Temmuz’da Aslan burcunda gerçekleşecek yeniayla birlikte daha da pekişiyor. Yeniaylar her zaman başlangıçlarla özdeşleştirilir dolayısıyla aşkta yeni ufuklara yelken açabilir, yine içine yaratıcılığınızı katacağınız bir projeye başlayabilirsiniz. Bu yöneticiniz Mars’ın etkisinde bir yeniay olduğundan söz konusu alanlarda girişimde bulunma isteğiniz fazla olacaktır.

BOĞA: Aşkın, estetiğin, sanatın temsilcisi Venüs, aynı zamanda sizin yönetici gezegeniniz ve Temmuz’da burcunuzdan çıkıp İkizler’e geçiş yapıyor. Venüs aynı zamanda maddi değerleri de simgeler ve sizin para evinize ilerliyor olması gezegenin bu alanda iyicil etkilerini göstereceği anlamına geliyor. Bu ay yeteneklerinizi değerlendirmeye ve maddi kazanımlarınıza odaklanacağınız etkiler alıyorsunuz. Ayın ilk günlerinde burç değiştiren bir başka gezegense iletişimin simgesi Merkür. Aslan burcuna ilerleyen gezegen 26 Temmuz’a kadar bu burçta kalarak ev ve aile yaşamınıza hareketlilik getiriyor. Ancak 23 Temmuz’da yine Aslan burcunda Marsiyen etkiler taşıyan yeniayla birlikte yaşam alanınız ve aile bireyleriniz daha dinamik etkiler almaya başlıyor. Özellikle Nisan doğumlu Boğalar için taşınma ve yeni bir ev gündeme gelebilir, tadilat işleri başlayabilir. Yeniayı takip eden günlerde aile içinde kopabilecek bir tartışmaya ya da ev kazalarına karşı dikkatli olmanızda yarar var.

9 Temmuz’da Oğlak burcunda biraz gergin etkilerle oluşacak dolunayın daha olumlu etkilerini alacak burçların başında geliyorsunuz. 3-13 Mayıs doğumlu Boğalar; yurtdışıyla ilgili prosedürlerde önemli gelişmeler kaydebilirler. Yabancıları da ilgilendiren iş bağlantılı projeler gündemde olabilir. Yüksek öğrenim de bu dolunayda vurgulanan temalar arasında olacak. Bu alanda çaba göstererek kayda değer sonuçlar elde edebileceğiniz görülüyor.

İKİZLER: Aşkın ve sanatın temsilcisi; Jüpiter’le birlikte en iyicil gezegen olan Venüs’ün 5 Temmuz’da burcunuza ilerlemesi sizi bu ayın parlayan yıldızı haline getiriyor. Gözlerin üzerinizde ve sosyal ortamınızın oldukça hareketli olacağını söyleyebilirim. Bu ay aşk; bekar olanlarınızın kapısını çalabilir! Venüs’ten bir gün sonra burç değiştirerek Aslan’a ilerleyen yöneticiniz Merkür iletişim gezegenidir ve yolculuklarla da bağlantılıdır. Bu ay; özellikle kısa mesafeli yolculuklarınızda artış olabileceği görülürken kardeş, kuzen gibi yakın çevrenizi oluşturan kişilerle etkileşiminiz de öne plana çıkıyor. Merkür’ün eğitim hayatınızı da hareketlendireceğini söylemek mümkün. Bu eğitim yabancı bir dili içerebileceği gibi uzun süredir öğrenmek istediğiniz bir konu varsa ona da odaklanabilirsiniz. 23 Temmuz’daki Aslan yeniayıyla birlikte bu konuda girişimde bulunma isteğiniz artabilir. Yeniay; çevrenizdeki kişilerle dinamik bir etkileşim kurmak isteyeceğinizi de gösteriyor. Ayrıca girişimlerinizde cesur hareket edeceğiniz etkiler alıyorsunuz.

9 Temmuz’da Oğlak burcunda meydana gelen dolunay ise sizin için biraz stresli etkiler barındırıyor. Bu; sizin için miras gibi ortaklaşa maddi konulara, kredi alımlarına ve paylaşımlara dikkat çeken bir dolunay. Dolunayı takip eden günlerde bu konularda yaşanabilecek sonlanmalar gündeme gelebilir ve maddi konularla alakalı güç savaşları ve tartışmalar yaşanabilir.

YENGEÇ: Temmuz ayının sizler için en önemli gökyüzü olayı; şüphesiz zıt burcunuz Oğlak’ta meydana gelecek olan dolunay. Dönüşümün simgesi Plüton ve halen burcunuzda seyahat eden savaş gezegeni Mars; bu dolunaya gergin etkiler veriyor. Özellikle ilişkiler ve ortaklıklar cephesinde stresli faktörler ve güç savaşları içeren durumlar göze çarpıyor. İkili ilişkilerde, evliliklerde, ortaklıklarda sona gelebilir ya da ciddi kopuşlar, tartışmalar yaşayabilirsiniz. Üstünlüğü sağlamak için girilebilecek olası bir rekabet kimseye fayda getirmeyecektir. Bu dolunayın etkilerini 4-15 Temmuz doğumlu Yengeçler daha fazla hissediyorlar.

Aşk gezegeni Venüs ayın başından itibaren İkizler burcuna yani haritanızda fazla göz önünde olmamayı tercih ettiğiniz bir alana ilerleyecek. Sosyal anlamda belki çok dışadönük bir ay değil ama sevdiklerinizle dost sohbetlerine ve keyifli aktivitelere ayıracağınız bol bol zamanınız olacak. İletişim gezegeni Merkür de burç değiştirerek 6 Temmuz’da Aslan’a ilerliyor. Bu ay; yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi ön plana çıkartmaya başlayabilirsiniz. Maddi kazanımlarınıza yeni bir ayar vermeniz gerekebileceği gibi yetenekleriniz bu kazanımlara katkıda bulunabilir. 23 Temmuz’da Aslan burcunda gerçekleşecek Marsiyen yeni ay da tam bu konulara vurgu yapıyor. Daha çok para kazanmakla ilgili yeni hedefler ve stratejiler geliştirmek isterseniz bu yeniay size gereken itilimi verecektir.

ASLAN: 5 Temmuz’da Hava elementinin değişken burcu İkizler’e ilerleyen aşk gezegeni Venüs; sosyal çevrenizle ve arkadaşlarınızla ilişkilerinizi canlandırıcı bir etkiye sahip. Bu ay; dostluklarınızın getirisini fazlasıyla görebileceğiniz enerjiler alıyorsunuz. Pek çok grup projesinin de gündeme gelebileceği bir ay var önünüzde… 6 Temmuz’da iletişim gezegeni Merkür burcunuza ilerleyecek ve 26 Temmuz’a kadar Aslan’da kalacak. Kendinizi dilediğiniz şekilde ifade edebilmek için bundan daha güzel günler olamazdı! Doğru iletişim yöntemlerini kullanarak aklınızdakileri ve fikirlerinizi sözlere dökebilirsiniz.

23 Temmuz’da yine burcunuzda meydana gelen; girişimlerimizin ve irade gücümüzün simgesi Mars’la etkileşimde olan yeniay özellikle yeniay civarında ve 5 gün sonrasında doğanlarınız için büyük bir yenilenme potansiyeline sahip. İşin için de Mars da olduğundan etrafınıza hedef odaklı ve biraz da hırslı görünmeniz şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak yeniayı takip eden günlerde agresif tavırlardan kaçınmanız da önem taşıyor. Temmuz ayında gökyüzü dönüştürücü etkileri olan Oğlak dolunayına da ev sahipliği yapıyor. Günlük rutininizi ve sağlığınızı ilgilendiren, biraz da zorlu etkiler alan bu dolunay, 9 Temmuz’da meydana geliyor. Dolunayı takip eden süreçte herhangi bir sağlık sorununu ihmal etmemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca iş ortamınızda oluşabilecek anlaşmazlıkların; öfkenizi tetikleme olasılığına karşı dikkatli olmanız gerekiyor.

BAŞAK: Aşk gezegeni Venüs; aynı zamanda maddi değerlerimizle de yakından alakalıdır. Venüs’ün 5 Temmuz’da İkizler burcuna ilerlemesiyle birlikte kariyerinizde olumlu gelişmeler yaşayabileceğiniz bir ay sizleri bekliyor. Terfi ya da zam alabilir; kariyerinizle bağlantılı kişilerden destek görebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz; iletişimin simgesi Merkür de 6 Temmuz’da burç değiştirerek Aslan’a ilerliyor. Bu burçta 26 Temmuz’a kadar kalacak olan Merkür; sabit nitelikli Aslan’dayken düşüncelerimiz değişmez olma eğilimindedir. Ancak sizler bu fikirleri ve düşünceleri kendinize saklamayı tercih edebileceğiniz bir süreç içinde olacaksınız.

9 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşen dolunayın ise olumlu etkilerini alan burçlardan birisiniz. Biraz zorlu etkiler barındıran bu dolunayı takip eden günlerde yaratıcılık içeren projelerinizin meyvelerini toplamaya başlayabilirsiniz. Bu projeler maddi anlamda size olumlu geri dönüşler sağlayabilir. Ancak çocuklarınızla olan ilişkileriniz biraz dikkat gerektiriyor. Onlarla girebileceğiniz tartışmalar yorucu olacaktır. Bekar olanlarınızsa aşk ilişkilerinde dönüşüm bekleyebilirler. Dolunay sizler için etkilerini yaklaşık bir hafta öncesinden göstermeye başlayacak ve takip eden iki hafta boyunca enerjilerini daha kuvvetli hissettirecektir. 5-15 Eylül tarihlerinde doğanlarınız söz konusu enerjilerden etkilenmeye daha açık olacaklardır.

TERAZİ: Aşkın ve estetiğin simgesi Venüs; aynı zamanda yönetici gezegeninizdir. Venüs’ün 5 Temmuz’da sizin gibi Hava elementinden olan İkizler burcuna ilerleyecek olması iyi bir haber. Uzun yolculuklardan ve yabancılardan gelebilecek fayda ve desteğin yanı sıra Venüs’ün bu burçtaki seyriyle birlikte basın-yayın faaliyetlerinizde, yüksek öğreniminizde olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. 6 Temmuz’da Aslan burcunda ilerleyecek olan iletişim gezegeni Merkür ise arkadaş çevrenizde ve sosyal ilişkilerinizde hareketli bir dönemin habercisi. Yeni projelere başlamak için uygun etkiler alıyorsunuz. 23 Temmuz’da Aslan burcunda oluşacak yeniayla birlikte böyle bir projenin startını verebilir; geleceğe yönelik hedeflerinizde daha tuttuğunu koparan bir tavır içine girebilirsiniz. Merkür bu burçta 26 Temmuz’a kadar kalacak.

9 Temmuz’da Oğlak burcunda biraz gergin etkiler alan bir dolunay meydana geliyor. Bu özellikle ev ve aile yaşantınızda stresli durumlarla baş etmek zorunda kalabileceğinizi gösteriyor. Aile içinde tartışmalar ve dönüm noktası olabilecek değişimler yaşanması olası. 6-16 Ekim arasında doğanlarınız bu etkileri daha çok alacaklar. Kariyer yaşamınızda da otorite figürleriyle tartışmaya açık bir dönem olduğunu aklınızda bulundurmalısınız.

AKREP: 5 Temmuz’da İkizler burcuna ilerleyen Venüs; siz Akrepler’e ortaklaşa para konularında şanslı etkiler veriyor. Miras gibi maddi paylaşımlar, kredi başvurularında olumlu gelişmeler, borçların tahsili bu şanslı enerjileri alabileceğiniz alanlardan bazıları. Bir gün sonra iletişim gezegeni Merkür’ün sabit nitelikli Aslan burcuna ilerlemesi; kariyer hayatınıza hareketlenme getiriyor. Ancak iş yaşamınızla bağlantılı kişiler sizden davranışlarınızda ve düşüncelerinizde biraz daha esnek olmanız bekleyebilirler. Temmuz ayı Marsiyen bir yeniaya da ev sahipliği yapıyor. Yeniay 23 Temmuz’da ve kariyerinizin yanı sıra sosyal statünüz de etki altında. Özellikle Ekim doğumlu Akrepler; kariyer cephesinde oldukça hırslılar ve başlangıçlar yapmaya hazırlar. Ancak bu hedef odaklı tavrınızın çevrenizdekileri olumsuz etkilemediğinden emin olmaya bakın.

9 Temmuz’da Oğlak burcunda meydana gelen dolunayla birlikte almakta olduğunuz bir eğitimin sonuna gelebilirsiniz. Biraz gergin etkileri olan bu dolunayı takip eden günlerde yakın çevrenizdeki kişilerle ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Dolunayın etkilerini 4-14 Kasım doğumlu olanlarınız daha fazla hissedebilirler.

YAY: Sevginin, estetiğin, sanatın temsilcisi Venüs; Jüpiter’le birlikte en olumlu etkileri veren gezegendir. Venüs; 5 Temmuz’da zıt burcunuz İkizler’e geçerek bu iyicil etkilerini ve desteğini ay boyunca ikili ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda ve evliliğinizde vermeye hazırlanıyor. Bu dönemde yeni bir ortaklık kurabilir, evliliğinizde ya da birlikteliğinizde sorunlar varsa bunları çözmek için masaya yatırabilirsiniz. 6 Temmuz’da sizin gibi Ateş elementinden olan Aslan burcuna ilerleyen iletişim gezegeni Merkür; ayın son günlerine kadar uzak yolculuklarınızda artış sağlayabilir. Yabancılarla olan ilişkilerinizde de hareketlilik göze çarpıyor. 9 Temmuz’daysa Oğlak burcunda yani para evinizde biraz stresli etkileri olabilecek bir dolunay meydana geliyor. Maddi konularda önemli bir sonlanma yaşayabilir; kazanımlarınızı yeniden gözden geçirmek zorunda kalacağınız dönüşümler yaşayabilirsiniz. Dolunayı takip eden günlerde evdeki hesabın çarşıya uymadığını görmeniz şaşırtıcı olmayacaktır.

23 Temmuz’da Aslan burcunda savaş gezegeni Mars’la etkileşimde olan bir yeniay meydana gelecek. Özellikle Kasım doğumlu olanlarınız yüksek öğrenimleriyle ilgili başvurularda bulunabilir; yurtdışı bazlı girişimlerde bulunabilirler. Sizler için şanslı etkiler barındıran bu yeniayda spiritüel içerikli bir eğitim sürecine de başlayabilirsiniz. Yurtdışı yerleşimi, vize başvuruları için de güzel etkiler alıyor olacaksınız.

OĞLAK: 9 Temmuz’da burcunuzda dönüştürücü ve baskıcı etkileri olan bir dolunay meydana geliyor. Dolunay; bir hafta öncesinden etkisini hissettirmeye başlayacak ve takip eden iki hafta boyunca enerjisi kuvvetli olacaktır. Plüton yani kaçınılmaz dönüşümün simgesi bu dolunayın baş aktörü. Üstelik savaş gezegeni Mars’la karşıt açıda. Üzerinizde baskı kurmaya çalışanlara tahammülünüzün olmayacağı dahası öfkenizin tetiklenebileceği durumlarla karşı karşıya kalabileceğiniz görülüyor. Ancak bu enerjiler yapıcı bir şekilde kanalize edildiğinde önünüze çıkan engelleri aşmamanız ve isteklerinize ulaşmamanız için bir neden yok. 3-13 Ocak doğumlularınız bu etkileri daha fazla hissedebilirler.

5 Temmuz da önemli bir tarih çünkü aşkın ve estetiğin simgesi Venüs; İkizler burcuna ilerliyor. Ofis ortamınızı güzelleştirmek, sağlığınızı iyileştirici adımlar atmak için oldukça uygun bir aydasınız. Bir gün sonraysa iletişim gezegeni Merkür, burç değiştirerek Aslan’a geçiyor. Ortak paylaşımlar ve başkalarının paralarını ilgilendiren durumlar sizi oldukça meşgul edeceğe benziyor. 23 Temmuz’da yine Aslan burcunda meydana gelen yeniay ise bahsi geçen konularda biraz mücadele içeren durumlar içinde kalabileceğinizi gösteriyor. Borçlanmak ya da borç vermek için pek uygun bir dönem değil. Ancak yeniayla birlikte kredi başvurusunda bulunabilir, ortaklaşa kaynaklarınızı ele almaya karar verebilir veya mirasla ilgili konularda girişimlerde bulunmaya başlayabilirsiniz.

KOVA: 5 Temmuz’da İkizler burcuna ilerleyen sevginin gezegeni Venüs; sizlere yaratıcılığınızın artacağı, aşk ilişkilerinizde şanslı etkiler alacağınız bir ay vaat ediyor. Bu ay; çocuklarınızla ilgili olumlu gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Venüs’ün burç değiştirmesinden bir gün sonra Aslan burcuna geçen Merkür; ikili ilişkilerinize hareketlenme getiriyor. Kontratlar, yeni ortaklıklar bu ay sizleri epey meşgul edebilir. Merkür 26 Temmuz’a kadar Aslan burcunda kalacak. Bu etkiyi 23 Temmuz’da Aslan burcunda meydana gelecek yeniay da pekiştiriyor. Yeniay, savaş gezegeni Mars’la etkileşimde olacak. Özellikle Ocak doğumlu olanlarınızın ilişkileriyle ilgili biraz mücadele içinde olabileceği görülüyor. Bu yeniayı takip eden günlerde eşinizle, birlikte olduğunuz kişiyle tartışmalara açık olabilirsiniz. Ortaklı girişimlerde bulunmak için bu yeniay size uygun bir zemin hazırlıyor.

9 Temmuz önemli bir tarih çünkü Oğlak burcunda biraz zorlayıcı ve baskıcı etkilerle gelen bir dolunay var. Sizin için bu etkiler pek görünür olmayabilir ve bilinçaltınızdaki bazı unsurları harekete geçirebilir. Özellikle bastırmış olduğunuz duyguları açığa çıkartacak nitelikte enerjiler söz konusu. Gizli bir öfke de bu duygulara eşlik edebilir. Dolunayı takip eden günlerde biraz yalnız hissetmeniz doğal ancak kendinizi dinlemeniz için de bu günler iyi birer fırsat.

BALIK: 5 Temmuz’da aşkın, estetiğin ve değerlerimizin simgesi Venüs’ün İkizler burcuna ilerlemesi siz Balıklar için iyi bir haber. Venüs; bolluk ve bereketin simgesi Jüpiter’le birlikte en olumlu etkileri veren, iyicil bir gezegendir. Ay boyunca haritanızın evinizi, ailenizi ve köklerinizi ilgilendiren alanında olacak. Gezegen; bu ay sizlere evinizi, yaşam alanınızı güzelleştirmeniz, gayrimenkul yatırımı yapmanız için uygun etkiler veriyor. 6 Temmuz’da iletişim gezegeni Merkür de burç değiştirerek Aslan’a ilerliyor. İş ortamınız oldukça hareketleniyor. 23 Temmuz’da yine Aslan burcunda gerçekleşecek, savaş gezegeni Mars’ın etkilerini alan yeniayla birlikte özellikle Şubat doğumlu olanlarınız yeni projeler alma konusunda istekli olabilirler. Spor aktivitelerine başlamak gibi günlük rutinlerinde bir değişiklik yapmak isteyenleriniz de yeniayın desteğini alıyorlar.

9 Temmuz’da Oğlak burcunda meydana gelen dolunay ise geleceğe dair projelerinizde sona gelebileceğinizi ya da tamamen farklı bir yöne ilerleyebileceğinizi gösteriyor. Arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bu dolunayı takip eden günlerde kopuşlar ve tartışmalar yaşamınız olasılık dahilinde. Dolunayın etkilerini 4-14 Mart doğumlu Balıklar daha fazla hissedebilirler.

 

 

You may also like

boğa burcunda dolunay
Boğa burcunda dolunay; varlığımızı onurlandırmak
venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
akrep burcunda yeniay
Akrep burcunda yeniay; yılan deri değiştiriyor
2019’da Burçları Neler Bekliyor?