29
Haz
2018
0

TEMMUZ AYI BURÇ YORUMLARI

KOÇ BURCU: Temmuz ayının ilk haftasında özellikle bekar Koçlar’ı aşk cephesinde hareketli günler bekliyor. Bu süreçte sosyal hayatları canlanacak olan Koçlar yaratıcı enerjilerini de olumlu şekilde kanalize edebilecekler. Ebeveyn Koçlar ise bu bir haftalık süreçte çocuklarıyla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirler. Ayın ikinci haftasından itibaren özellikle sağlık sorunları yaşayan Koçlar, iyileşme yönünde önemli adımlar atabilirler. Bu dönem iş koşullarında da düzelme vaat ediyor. Miras gibi ortaklaşa para konularından ilerleme kaydetmek isteyen Koçlar özellikle ayın ikinci yarısından itibaren bu isteklerine kavuşabilirler. Kredi alımları, borçların tahsili, başkalarının kaynaklarını içeren konular bu süreçten itibaren hız kazanmaya başlıyor. Ay boyunca Koçlar’ı zorlayacak bir durum ise geleceğe dönük planlarını ileriye taşımakta zorlanmaları yönünde olacak. Her ne kadar bir hedef belirlemiş olsalar da bu hedefe ulaşmakla ilgili engellerle karşılaşabilir ve arkadaş çevrelerinin desteğini almakta zorlanabilirler. Arkadaş demişken grup içi tartışmaların ve arkadaşlarla yanlış anlaşılmaların da bu ay gündeme gelmesi olası… Temmuz ayının en önemli gökyüzü olaylarından biri 13 Temmuz’da Yengeç burcunda meydana gelen güneş tutulması olacak. Koçlar’ın ev ve aile sektöründe oluşacak bu tutulma aile içinde duygusal dinamiklerin ön plana çıkmasına yol açabilir. Yaşanabilecek duygusal patlamalar karşısında serinkanlılığı korumakta fayda var. Yeni bir eve taşınma ya da yaşam alanında önemli bir dönüşüm bu tutulmanın Koçlar için ana gündem maddelerinden birini oluşturuyor.

BOĞA BURCU: Temmuz ayının ilk haftası gayrimenkul alım satımlarınızda şanslı olacağınız bir süreç söz konusu. Yaşam alanını güzelleştirmek isteyen Boğalar da bu günlerden fayda sağlayabilirler. Ayın 10’undan itibaren yaratıcı enerjileri doruğa ulaşan Boğalar çevrelerinde epey popüler olabilirler. Yalnız Boğalar için bu süreçte aşkın kapıyı çalması an meselesi… İkili ilişkiler ve ortaklıklar ayın ikinci yarısından itibaren ilerleme vaat eden bir döneme giriyor. Bu ay ileride büyük verim sağlayacak yeni işbirlikleri kurulabileceği gibi birlikteliklerini daha ciddi bir boyuta taşımak isteyen Boğalar için de uygun enerjiler var. Ancak ay boyunca kariyer alanında biraz zorlu etkiler altındasınız. Bu alanda girişimlerinizin engellendiğini hissedebilir, elinizi neye atsanız sonuç alamadığınızı görebilirsiniz. Ancak ne kadar hırs yaparsanız işler bir o kadar sarpa sarabilir ve haksız konuma düşebilirsiniz. Bu ay iş arkadaşlarınızla ve üstlerinizle iyi geçinmeye bakın. İstediğiniz konuma ulaşmak için aceleci davranmayın ve önemli girişimler için biraz bekleyin. Bu ayın 13’ünde Yengeç burcunda bir güneş tutulması meydana geliyor. Size önümüzdeki haftalarda bol bol seyahat ve hareket vaat eden bu tutulma sosyal ağınızı genişletmeniz için de bir fırsat içeriyor. Bunun yanı sıra bir eğitim almaya da başlayabilirsiniz. Yakın çevrenizi özellikle de kardeş ve kuzen gibi yakın akrabalarınızı etkileyen Yengeç tutulması bu cephede önemli bir dönüşümün habercisi olabilir.

İKİZLER BURCU: Temmuz ayının ilk haftasında yakın yerlere yapacağınız ufak bir kaçamak hem keyfinizi yerine getirecek hem de kışın yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacaktır. Bu seyahatte kendinizi ve sevdiğinizi bol bol şımartmayı ihmal etmeyin. Ayın 10’undan itibaren olumlu enerjileri ev ve aile cephesinde almaya başlıyorsunuz. Gayrimenkul alım satımları konusunda şanslı bir dönemdesiniz. Aile içindeyse düğün, nişan gibi sevindirici gelişmeler yaşanması olası… Geçtiğimiz aylar boyunca sağlığından şikayetçi olan İkizler burçları için ayın ikinci yarısı umut vaat ediyor. Yoga, meditasyon gibi çalışmaların da yararını görebileceğiniz bu dönemde belirli bir rutine girmek ve sağlığınıza özen göstermek için daha hevesli olacaksınız. Uzun bir yurtdışı tatili planlayan, yabancılarla ilişkilerini geliştirmek isteyen ya da yurtdışı yerleşimi için başvuran İkizler burçları için biraz geriletici etkiler var. Bu konularda hayalkırıklığına uğraması muhtemel olan İkizler burçları basın-medya ilişkileri konusunda da önemli girişimlerde bulunmamaları gereken bir dönemdeler. İkizler burçları bu ay söz konusu alanlarda şanssız olduklarını hissedebilir ve kadersel etkileri üzerlerine çekebilirler. 13 Temmuz’da Yengeç burcunda meydana gelen güneş tutulması ise İkizler’in para evinde meydana geliyor. Tutulmayı takip eden dönemde bu burcun mensupları maddi kazanımlarını geliştirmek için yeni yollar bulabilir ve yeteneklerini değerlendirmek konusunda daha atılgan olabilirler.

YENGEÇ BURCU: Temmuz ayının ilk yarısında maddi koşullarınızı iyileştirmek ve yeteneklerinizi maddi kazanımlara dönüştürmek için uygun etkiler alıyorsunuz. Ayın ikinci haftasından itibaren ise kısa yolculuklarınızdan ve yakın çevrenizler ilişkilerinizden fayda sağlayabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönemde sosyal ağınızı genişletmeniz için de fırsatlarınız olacaktır ayrıca istediğiniz bir konuda eğitim almanız için de destekleyici enerjiler var. Geçtiğimiz aylarda aşk hayatlarında diledikleri ilerlemeyi gösteremeyen bekar Yengeçler için bu durum ayın ikinci yarısından itibaren değişmeye başlıyor. Yaratıcılıklarını da daha rahat ortaya koyabilecek olan Yengeçler, aşk hayatlarında daha şanslı bir döneme adım attılar. Ebeveyn olmayı düşünen Yengeçler de gökyüzünün desteğini yanlarında hissedecekler. Ay boyunca ortaklaşa maddi konularda biraz geriletici koşulların oluşabileceği görülüyor. Bu ay kredi başvuruları ve miras işleri için pek uygun enerjiler içermiyor. Bu süreçte ayrıca büyük miktarda borcun altına girmemeniz önem taşıyor. Sizler için ayın en önemli gökyüzü olayı şüphesiz 13 Temmuz’da burcunuzda oluşacak güneş tutulması… Bu tutulmanın etkisiyle hayata karşı yeni bir bakış açısı geliştirmeye başlamanız ve kendinizi tam anlamıyla değiştirmek istemeniz olası görülüyor. Tutulmayı takip eden haftalarda yepyeni bir imajla çevrenizdekilerin karşısına çıkabilirsiniz. Bu tutulma ilişkilerinizle ilgili olarak da ele alınması gereken durumları beraberinde getirebilir.

ASLAN BURCU: Temmuzda ilk haftanın parlayan yıldızı siz olacaksınız! Bekar Aslanlar’ın aşk hayatları hareketlenirken sosyal çevrelerinde de oldukça aranılan bir konuma geliyorlar. Siz Aslanlar için hayatın keyfini doya doya çıkartmak ve yaratıcılığınızı konuşturmak için bundan daha uygun bir zaman dilimi olamaz. Çocuklarla da bol bol vakit geçirmek isteyeceğiniz bu dönemde kendinizi dilediğiniz gibi ifade edebilecek ve düşüncelerinizi ortaya koyabileceksiniz. Ev yaşamanızla ilgili bir süredir sürüncemede kalan konular ise ayın ikinci yarısından itibaren ilerlemeye başlıyor. Gerek bir ev değişimi gerekse bir gayrimenkul alım satımı olsun beklediğiniz şansın kapınızı daha çabuk çaldığına şahit olacaksınız. Ancak ikili ilişkiler ve ortaklıklar cephesinde ay boyunca zorlayıcı etkiler var. Özellikle ciddi bir beraberliği olanlar ya da evli çiftler kavga zemini üstünde olmaya açıklar. Bu ay işbirlikleri ve ortaklıkların bozulmaması için Aslanlar’ın ellerinden gelen çabayı göstermeleri gerekiyor. Gelelim 13 Temmuz’daki Yengeç tutulmasına… Bu güneş tutulması Aslanlar’ın bilinçaltlarını yöneten alanda meydana geliyor. Aslanlar için duygusal anlamda bir dip köşe temizliği yapma vaktinin geldiğini gösteren bu tutulma onları biraz yalnız kalmaya itebilecek etkiler taşıyor. Ancak ruhsal anlamda büyük bir gelişme potansiyelini de beraberinde getiren Yengeç tutulmasının enerjisini olumlu kullanabilen Aslanlar, başta korkuları olmak üzere içsel dinamikleriyle yüzleşebilecekleri etkiler alıyor olacaklar.

BAŞAK BURCU: Ayın ilk haftasında biraz içe dönük olacağınız ve kendinizle baş başa kalmak isteyebileceğiniz bir süreç söz konusu… Bu süreçte sadece çok yakınlarınızla olmayı tercih edebilir ve onlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz. 10 Temmuz itibariyle kabuğunuzdan çıkmaya başlıyor ve sosyal ilişkilerinizi canlandırıyorsunuz. Çevrenizce oldukça popüler bulunacağınız bu süreci iyi değerlendirmeye bakın çünkü özellikle bekar olanlarınızın karşısına uygun adaylar çıkabilir. Bu ay sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor; daha önce ihmal ettiğiniz sağlık sorunları varsa bu sorunlar tekrar su yüzüne çıkabilir. İş ortamınızda ise çabuk alevlenebilecek münakaşalara karşı dikkatli olmanız, gerginlik yaratacak durumlar içinde bulunmamanız önemli… Ayın ikinci yarısından itibaren kısa mesafeli yolculuklarınızda artış olabilir ve bu yolculuklardan fayda sağlayabilirsiniz. İletişiminizin kuvvetli olacağı bu dönemde sosyal ağınızı geliştirmeniz için fırsatlarınız olacaktır. Ayın ikinci yarısı eğitim-öğretim alanında size olumlu etkiler getiriyor. 13 Temmuz’da Yengeç burcunda oluşan güneş tutulmasıyla birlikte geleceğe dair hedefleriniz üzerine yoğunlaşıyorsunuz. Yeni planlar yapmak ve bunları uygulamaya koymak için epey vaktiniz olacak. Bu tutulma sizler için grup çalışmalarını ve arkadaş çevrenizi de gündeme taşıyor. Tutulmayı takip eden haftalarda yeni gruplar içinde faaliyet göstermeye başlayabilir, yeni projeler üstelenebilir, farklı bir arkadaş çevresine girebilirsiniz.

TERAZİ BURCU: Temmuz ayının ilk 10 günü boyunca sosyal anlamda oldukça aktif olacağınız görülürken özellikle arkadaş çevrenizde olumlu gelişmeler yaşayabilir, keyifli ortamlar içinde bulunabilirsiniz. Ayın geri kalanında ise bu denli göz önünde olmayı tercih etmeyebileceğiniz görülüyor. Bu ay bekar Teraziler aşk hayatları söz konusu olduğunda biraz zorlu etkiler alıyorlar. Bu alanda yanlış anlaşmalar ve tartışmalar yaşamaları olası görülürken sinirlerine hakim olma gerekliliği de var. Ebeveyn olanlarınız ise çocuklarıyla ilgili konularda zorluklarla karşılaşabilirler. Bu ay yaratıcı enerjinizi akıcı bir şekilde kullanmakla ilgili de mücadele içinde olabileceğiniz görülüyor. Neyse ki iyi haberler de var. Şans gezegeni Jüpiter, ayın ikinci yarısında iyicil etkilerini para evinizde göstermeye başlıyor. Son birkaç aydır maddi konularda ilerleme kaydetmekte zorlananlarınız bu ay kazanımlarıyla ilgili daha iyi gelişmeler bekleyebilirler. Bu aynı zamanda ayın ikinci yarısından itibaren yeteneklerinizi kazanıma dönüştürmek için destek alacağınızın habercisi! 13 Temmuz’da Yengeç burcunda meydana gelecek olacak güneş tutulması kariyer alanınızı etkiliyor. Tutulmayı takip eden haftalar içinde hayat yönünüzle ilgili yeni kararlar alabilir ve onları uygulamaya başlayabilirsiniz. Toplumsal statünüzü de yakından ilgilendiren bu tutulma özellikle 9-19 Ekim doğumlu olanlarınıza etki ediyor.

AKREP BURCU: Ay boyunca kariyerinizle ilgili oldukça güzel etkiler alıyorsunuz. Terfi, maaş artışı gibi gelişmeler gündeminize oturabilir, mevcut konumunuzu iyileştirmek için önünüze fırsatlar çıkabilir. Bu süreçte üstlerinizin de takdirini kazanabilir, iş arkadaşlarınızdan fayda görebilirsiniz. Üzerinize alacağınız projelerde başarı sağlayabileceğiniz ve sosyal çevrenizin genişleyebileceği görülüyor. Bu ay şans gezegeni Jüpiter’in desteğini de daha fazla yanınızda hissetmeye başlıyorsunuz. Ayın ikinci yarısından itibaren geçtiğimiz aylar boyunca zorladığınız kapıların daha rahat açılmaya başladığını göreceksiniz. Geçen aylar boyunca hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak insanlarla tanışmış veya böyle ortamlar içine girmiş olabilirsiniz. Şimdi ilerlemenizin önündeki engellerin açıldığını hissedebilir, isteklerinize ulaşmak için çok büyük bir itilim hissedebilirsiniz. Tüm bunlar olurken ev cephesinde işler biraz zorlu gözüküyor. Bir gayrimenkul konusuyla ilgili mücadele gerektirecek bir süreç içine girebilir, tadilat gibi işlerinizde aksamalarla karşılaşabilirsiniz. Aile arasında yaşanabilecek gerginliklere karşı dikkatli olmanız gereken bir aydasınız. 13 Temmuz’da Yengeç burcunda meydana gelen güneş tutulması uzun yolculuklarınıza, yabancılarla ilişkilerinize, basın-yayın, medya faaliyetlerinize ve yüksek öğreniminize vurgu yapıyor. Özellikle 8-18 Kasım doğumlu Akrepler, tutulmayı takip eden haftalarda söz konusu alanlarda yeni oluşumlar bekleyebilirler.

YAY BURCU: Temmuz ayının ilk haftası boyunca uzak mesafeli yolculuklara çıkabilir ve oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu günlerde bekar Yaylar yabancı biriyle tanışabilir ve yeni bir aşka yelken açabilir. 10 Temmuz itibariyle kariyerinizde şanslı etkiler almaya başlıyorsunuz. Kariyerinizin yükselişe geçeceği bu ay boyunca terfi veya maaş artışı şaşırtıcı olmayacaktır. Bu ay üstelerinizin de desteğini yanınızda hissedeceksiniz. Geçtiğimiz aylar boyunca kendinizle baş başa kalmayı ve derinliklerinize odaklanmayı tercih etmiş olabilirsiniz. Bu, bazılarınız için biraz izole geçen bir süreç olabilir ancak ruhani yönden geliştirici etkileri olduğuna da şüphe yok. Şimdi bu yaşanmışlıkları hayatınıza daha fazla entegre etme ve içsel gücünüzü kullanma vakti geldi. Ay boyunca ufak tefek kazalara karşı tetikte olma gerekliliği var. Yakın çevrenizle iletişiminizde biraz fevri bir tutum içinde olabilirsiniz; özellikle geçmişe yönelik tartışmalar içine girmekten uzak durun. 13 Temmuz’da Yengeç burcunda meydana gelen güneş tutulması sizin için biraz zorlu etkiler taşıyor. Tutulmayı takip eden haftalarda duygusal iniş çıkışlar yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Sizin gibi neşeli tabiata sahip bir burcun olası krizleri kolaylıkla atlatacağına ise hiç şüphe yok! Bunun yanı sıra yine bu tutulmayla birlikte miras, borçlar ve kredi alımı gibi konularda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU: Temmuz ayının ilk 10 günü boyunca ortaklaşa para konularıyla ilgili şanslı bir süreçte olacaksanız. Bu süreç bir mirasla ilgili beklentinizi karşılayabileceği gibi borçlarınızın tahsilini ya da kredi başvurularınızın kabulünü de gündeme taşıyabilir. Ayın ikinci yarısında şansınız uzak yolculuklardan ve yabancılarla ilişkilerden yana gülmeye başlıyor. Bu yolculukların ve tanıştığınız kişilerin faydasını göreceğiniz bir süreç içinde olacaksanız. Ancak maddi konularda ay boyunca biraz mücadele içinde olacağınız görülüyor. Maddi kazanımlarınızla ilgili geçmişten getirdiğiniz problemlerle bu ay yüzleşmeniz gerekebilir. Yeteneklerinizi değerlendirmek için daha fazla çaba göstermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Neyse ki bu süreç boyunca şans gezegeni Jüpiter sizden desteğini esirgemiyor olacak. Geçtiğimiz aylar boyunca yaptığınız planlarda ilerleme kaydedemediğinizi hissetmiş olabilir, çevrenizin desteğini almakta biraz zorlanmış olabilirsiniz. Ayın ikinci yarısından itibaren önünüze koyduğunuz hedefler söz konusu olduğunda daha rahat ilerleyebilecek ve sosyal çevrenizin faydasını görebileceksiniz. 13 Temmuz’da Yengeç burcunda meydana gelen güneş tutulması ise tutulmayı takip eden haftalar boyunca özellikle 6-16 Ocak doğumlu Oğlakları etkileyecek. İkili ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı mercek altına alan bu tutulmayla birlikte yeni iş birliklerine ve bağlayıcılığı olan ilişkilere imza atabilirsiniz.

KOVA BURCU: Temmuz ayının ilk haftası boyunca ikili ilişkilerinizle ilgili şanslı etkiler alıyor olacaksınız. Verimli işbirliklerinin ve ortaklıkların kurulmasını da destekleyen bu süreçte Kovalar bağlayıcılığı olan anlaşmalara imza atabilirler. Ayın geri kalanında ise şans ortak paylaşımlarınızdan yana yüzünüze gülüyor olacak. Bu süreçte kredi başvurularınız olumlu sonuçlanabilir veya borçlarınızı tahsil edebilirsiniz. Bu ayın ikinci yarısından itibaren kariyer alanında da şans yüzünüze gülmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar boyunca her ne kadar karşınıza statünüzü yükseltmenizi sağlayacak fırsatlar çıktıysa da kariyerinizde dilediğiniz ilerlemeyi sağlayamamış olabilirsiniz. Şimdi ise söz konusu fırsatları değerlendirmeniz için daha fazla şansınız olacak. Bu dönemde karşınıza çıkacak insanların da size destek olabileceğini aklınızda bulundurmanızda yarar var. Ay boyunca enerjinizi biraz kısıtlanmış hissetmeniz olası. İsteklerinize erişmek için fazla aceleci ve fevri davranmamanız gereken bir süreçtesiniz. Bunun yanı sıra kendinizi öfkenize hakim olmanız gereken durumlar içinde bulabilirsiniz. Bu öfkeyi özellikle kendinize doğrultamamaya özen göstermeniz gerekiyor. 13 Temmuz’da Yengeç burcunda meydana gelecek olan güneş tutulması tutulmayı takip eden haftalar boyunca günlük rutininize ve sağlığınıza etki ediyor. Bu süreçle birlikte bir diyet programına ya da spora başlayabilir, sağlığınıza daha fazla özen göstermek isteyebilirsiniz. Tutulmayla birlikte iş ortamınızda da önemli gelişmeler bekleyebilirsiniz.

BALIK BURCU: Temmuz ayının ikinci yarısından itibaren ikili ilişkileriniz canlanmaya başlıyor. Ortaklıklarınıza da olumlu etki edecek olan bu dönemde birlikteliklerinizden fayda sağlayacağınız ve yapıcı işbirlikleri içine girebileceğiniz görülüyor. Yine ayın ikinci yarısından itibaren geçtiğimiz aylarda sürüncemede kalmış bazı konularda ilerleme kaydetmeye başlayabilirsiniz. Bu gelişmeler siz Balıklar için uzak yolculukları ve yabancılarla ilgili konuları içerebileceği gibi süregelen davalarınızla, basın-medya ilişkilerinizle de alakalı olabilir. Ay boyunca içsel olarak biraz zorlayıcı etkiler alıyorsunuz. Özellikle gizli bir öfkenin söz konusu olabileceği görülürken geçmişte çözüme kavuşmamış bazı konular bu öfkenin kaynağı olabilir. Dahası bu öfkenizi kendinize yöneltme riski bulunduğundan bunu daha yapıcı kanallara yönlendirmeniz yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra ay boyunca kendinizi kadersel olarak nitelenebilecek olayların içinde bulmanız çok da şaşırtıcı olmayacaktır. 13 Temmuz’da sizin gibi Su elementinden olan Yengeç burcunda güneş tutulması meydana geliyor. Sizler için çok olumlu etkileri olacak bu tutulmayı takip eden haftalarda bazılarınız ebeveyn olmaya kararı alabilirsiniz. Bekar Balıklar için aşk hayatlarını canlandırıcı etki yapan bu tutulma aynı zamanda yaratıcı aktivitelerinizi ve projelerinizi de destekliyor olacak.

 

You may also like

KOÇ BURCU VE İLİŞKİLER
boğa burcunda dolunay
Boğa burcunda dolunay; varlığımızı onurlandırmak
venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
akrep burcunda yeniay
Akrep burcunda yeniay; yılan deri değiştiriyor