27
Oca
2018
1
Şubay ayı burç yorumları

ŞUBAT AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?

KOÇ BURCU 21 MART- 21 NİSAN

Bu ayın en önemli gökyüzü olayı 15 Şubat’ın ilk dakikalarında meydana gelecek olan Kova burcundaki güneş tutulması. Güneş tutulmaları aynı zamanda yeni aydır ve başlangıçlarla özdeşleştirilir; bir diğer tutulmaya kadar olan 6 aylık dönemdeki trendler bu süreçte belirlenir. Bu tutulmayla birlikte siz Koç burçlarının başlangıçları geleceğe yönelik hedefleriniz doğrultusunda şekilleniyor. Yeni gruplar içinde yer almaya başlayacağınız, arkadaş çevrenizde değişikliğe gidebileceğiniz ya da koyduğunuz hedeflere paralel olarak çevrenizi belirleyeceğiniz bir süreç söz konusu olacak. Belirli bir amacınız olduğu zaman yolda her zamankinden daha hızlı ilerlediğinizi fark etmenizi sağlayacak olan bu tutulmanın etkileri temmuz ayındaki bir sonraki tutulmaya kadar devam edecek. Bu süreç zarfında size önerim; hayat amacınızla örtüşmeyen insanlardan ve gruplardan uzaklaşmanız ve sosyal çevrenizi sizinle ortak bir hedef doğrultusunda çalışacak insanlardan oluşturmanız. Tutulmanın enerjisini bu şekilde çok daha verimli özümseyebilirsiniz. Özellikle 12 Nisan ve sonrasında doğanlarınız bu etkileri almaya daha açık.

Ay boyunca Ateş elementinin ele avuca sığmayan çocuğu Yay burcunda seyahat edecek olan savaş gezegeni Mars, yurtdışıyla ilgili girişimleriniz konusunda sizi destekliyor. Ancak süregelen davalarınız varsa bazı pürüzler çıkmasını bekleyebilirsiniz. Mars’ın sevgilisi aşk gezegeni Venüs ise 11 Şubat’ta yücelimde olduğu Balık burcuna ilerliyor. Bu transit ay boyunca biraz gözlerden uzak kalmaya çalışabileceğinizi gösterirken içsel olarak zenginleştirici bir ayın yolda olduğunun habercisi… Özellikle 19-25 Şubat tarihlerinde sezgilerinizde artış olduğunu hissedebilir, içe bakışınızı kuvvetlendirmek isteyebilirsiniz.

BOĞA BURCU 22 NİSAN- 21 MAYIS

15 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşecek güneş tutulması kariyerinizle ilgili önemli bir dönemeçte olduğunuzu gösteriyor. Yeni iş bağlantıları kurmak, taze başlangıçlar yapmak, kariyer hedeflerinizi gözden geçirmek ve bunları uygulamaya koymak için tutulmadan itibaren önümüzdeki yaza kadar uzun bir süreç var. Belki yeni bir iş kurmayı düşünüyorsunuz belki de işinizi kurdunuz ancak gerekli atlımı yapmak için fırsat kolluyorsunuz; her ne olursa olsun bu tutulmanın yüksek enerjisiyle siz de işlere dört elle sarılacaksınız gibi gözüküyor. Toplum içindeki statünüz de bu dönemde değişime uğrayabilir; evlilikler, boşanmalar, statüde yükselme ve güçlenme sizin için şaşırtıcı gelişmeler olmayacaktır. Bu tutulmanın bazılarınızın hayat amacını sorgulamasına sebep olabileceği görülürken bazılarınız bu amaçların peşinden giderek belki de bambaşka yollara sapmak isteyeceksiniz. Tüm bu etkileri 13 Mayıs ve sonrasında doğanlarınız daha çok alıyorlar.

Savaş gezegeni aynı zamanda girişim kapasitemizi temsil eden Mars, ay boyunca Yay burcunda olacak. Bu, özellikle ortaklaşa para konularında dikkatli olmanız gereken bir ay olduğunu ve işleri biraz ağırdan almaya çalışmanız gerektiğini gösteriyor. Miras gibi ortak paylaşım gerektiren konularda tartışmalar yaşanması olası; özellikle ay ortasında yanlış anlaşmalara açık bir ortam söz konusu olabilir. Yönetici gezegeniniz aynı zamanda aşkın simgesi olan Venüs, 11 Şubat’ta Balık burcuna ilerliyor. Sosyal ilişkilerinizin canlanacağı bu dönemde arkadaşlarınızın da büyük desteğini arkanızda hissedebilir ve yararlarını görebilirsiniz. Yürüttüğünüz projeler ise meyvelerini vermeye başlayabilir.

İKİZLER BURCU 22 MAYIS – 21 HAZİRAN

15 Şubat’taki güneş tutulması sizin gibi Hava elementinden olan Kova burcunda meydana geliyor. Olumlu etkilerini göreceğiniz bu tutulmayı takip eden haftalar ve aylar boyunca başlıca gündem maddeleriniz yüksek öğreniminiz, yurtdışı yolculukları, yabancılarla ilgili konular, basın-medyayla olan ilişkileriniz veya süregelen davalarınız olabilir. İdeallerinizin peşinden gitmek için büyük itilim duyacağınız bir sürece giriyorsunuz. Yurtdışına yerleşmek gibi bir planınız varsa bunun için adım atabilir, yabancılarla ilişkileriniz vasıtasıyla önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kitap yazmayı ya da herhangi bir medyatik faaliyet içinde yer almayı düşünenler için oldukça uygun etkiler veren bir tutulmayla karşı karşıyayız. Unutmayın bu kış ve ilkbaharda ekeceğiniz tohumlar yazın meyvelerini vermeye başlayacak. 14 Haziran sonrasında doğan İkizler burçları bu etkileri daha fazla hissedecekler.

Girişimlerimizi temsil eden Mars, ay boyunca Yay burcunda olacak. Bu da geleceğe yönelik hedeflerinizde hırslı bir tutum içinde olacağınızı gösteriyor. Pek çok projeyi aynı anda yürütebilirsiniz ancak arkadaş çevrenizde agresif davranmamaya özen gösterin çünkü tartışmalara açık bir aydasınız. Kariyer konusunda ise haberler iyi; aynı zamanda maddi değerlerimizi de simgeleyen iyicil gezegen Venüs’ün kariyer alanına ilerlemesiyle birlikte statünüzde iyileşme sağlayacağınız görülüyor. Bu bir maaş artışı olabileceği gibi terfi şeklinde de cereyan edebilir. Üstlerinizin faydasını göreceğiniz bir ay söz konusu…

YENGEÇ BURCU 22 HAZİRAN -22 TEMMUZ

15 Şubat’ta Kova burcunda meydana gelen güneş tutulması, haritanızın ortak paylaşımlarla ilgili alanını etkiliyor. Önümüzdeki 6 aylık süreçte eşinizle ya da ortağınızla birlikte bir yatırıma imza atabileceğiniz gibi miras gibi ortaklaşa işlerinizde de gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu tutulma size psikolojik anlamda derinlik getirecek bir tutulma. Ruhsal araştırmalara merak salabilir, ezoterik konular ilginizi çekmeye başlayabilir. Tutulmayı takip eden haftalar ve aylar boyunca zaman zaman duygusal olarak zorlanmalar yaşayabilirsiniz ancak bu tutulmayla birlikte ruhsal farkındalığınız da artacağından bunların kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz.

Savaş gezegeni Mars, Şubat ayı boyunca Yay burcunda olacak. Çok çalışacağınız, enerjinizin büyük bölümümü işinize vereceğiniz bir ay söz konusu. Ancak kendinizi aşırı şekilde yormamaya dikkat etmelisiniz; sağlıkla ilgili konular da dikkatli olmanız gerekiyor. Bu ay forma girmek için bir spor programına yazılamayı da düşünebilirsiniz. 11 Şubat’tan itibaren sizin gibi Su elementinden olan Balık burcuna ilerleyen Venüs’le birlikte yurtdışı seyahatlerinizde artış olabilir. Bu ay, yabancı biriyle yeni bir aşka da yelken açabilirsiniz. Venüs, yüksek öğrenim gören Yengeçler’i destekliyor ve akademik çalışmalarında başarılı olabilecekleri bir zaman dilimine işaret ediyor. Bu ay, medya sektöründeki Yengeçler’i destekleyen, şanslı etkiler de söz konusu…

ASLAN BURCU 22 TEMMUZ- 23 AĞUSTOS

15 Şubat’ta zıt burcunuz Kova’da gerçekleşecek güneş tutulması, ikili ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı etkiliyor. Tutulmaların etkileri 6 ay boyunca bir sonraki tutulmaya kadar devam eder; bu uzun süreç boyunca yeni ortaklıklara imza atabilir, yeni iş anlaşmaları yapabilir veya ilişkinizle ilgili önemli bir dönemeçten geçebilirsiniz. Evlenmeyi düşünen Aslanlar da bu tutulmadan olumlu etkileniyor. Bekar Aslanlar ise yeni biriyle tanışabilir ve uzun bir beraberliğe adım atabilirler. Bu tutulma, sizinle karşıt fikirlerde olan kişileri de daha iyi tanımanızı sağlayacak ve buna göre bir tutum belirlemenizi kolaylaştıracaktır.

Savaş gezegeni Mars, ay boyunca sizin gibi Ateş elementinden olan Yay burcunda… Bu ay, enerjinizin büyük bir kısmını çocuklarınıza ve yaratıcı işlerinize vereceğiniz görülüyor. Ancak çocuklarınızla anlaşmazlıklar yaşabilirsiniz, dikkatli olun. Aşk ilişkilerinde ise hareketli bir dönem söz konusu. 11 Şubat’ta yücelimde olduğu Balık burcuna ilerleyen Venüs, ortaklı konularda size şans getirmeye hazırlanıyor. Bir miras paylaşımında olumlu bir gelişme olabileceği gibi eşinizle ortak bir yatırım yapabilir ya da uzun süredir alamadığınız borçlarınızı tahsil etmeye başlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU 24 AĞUSTOS – 22 EYLÜL

15 Şubat’ta Kova burcunda meydana gelecek olan güneş tutulması, günlük rutininize yeni bir düzen oturtma gerekliliğini gündeme taşıyor. Tutulmayı takip eden haftalarda ve aylarda iş ortamınızla ilgili önemli gelişmelerin de yaşanması olası. Tutulma, haritanızın sağlık alanında olacak dolayısıyla sağlığınıza iyi etkileri olabilecek her türlü spor faaliyetine ya da diyet programına başlamanın olumlu sonuçlarını görmek için çok fazla beklemeniz gerekmeyecek. Unutmayın ki tutulmalar 6 aylık dönemde etkilidir ve bu süreçte atacağınız adımlar olumlu ya da olumsuz meyvelerini zamanı gelince verecektir. Sizin gibi titiz ve sağlığına özen gösteren bir burcun tutulma enerjilerini en iyi şekilde değerlendireceğin eminim. Bu tutulmayla birlikte ayrıca iş ortamınızla ilgili yeni bir düzenlemeye gidebileceğiniz ya da yeni bağlantılar kurabileceğiniz görülüyor.

Savaş gezegeni Mars, ay boyunca Yay burcunda enerjinizin büyük bölümünü evinize ve ailenize yöneltmenizi sağlıyor. Evde tadilat işleri için uygun bir aydasınız ancak aile içi tartışmalardan uzak durmanız ve sinirlerinize biraz hakim olmanız gerekiyor. 11 Şubat’ta Balık burcuna ilerleyecek Venüs ise bu ay verimli ortaklıklara imza atabileceğinizi gösteriyor. İkili ilişkiler de bu transitle birlikte olumlu etkiler alıyor, özellikle evliliğini ve ilişkisini iyileştirmek ya da güçlendirmek isteyenler için olumlu etkiler söz konusu.

TERAZİ BURCU 24 EYLÜL- 22 EKİM

15 Şubat’ta Kova burcunda meydana gelecek olan güneş tutulmasından olumlu etkilenecek burçların başında geliyorsunuz. Öncelikle çocuk sahibi olmayı düşünen Terazi’lerden başlayalım; güneş tutulmasını takip eden haftalarda ve aylarda bu planlarınızı daha fazla ertelemek istemeyebilirsiniz. Bu tutulma aynı zamanda yaratıcılık içeren projelerinizi de etkiliyor. Önümüzdeki 6 ay boyunca etkisini gösterecek olan tutulmanın enerjisinden yararlanmaya ve bu konuda girişimlerde bulunmaya bakın. Kalbi boş olan Teraziler için de tutulma güzel haberlerle geliyor; aşk hayatınızda yeni gelişmelere hazırlıklı olun. Özellikle 15 Ekim sonrasında doğan Teraziler bu etkileri almaya daha açıklar.

Savaş gezegeni Mars, ay boyunca Yay burcunda olacak. Bu dönemde kısa yolculuklarınızda artış olabilir ancak ufak tefek kazalara karşı da dikkatli olmanızda yarar var. Kardeş veya kuzen gibi yakın akrabalarınızla olan ilişkilerinize de dikkat etmelisiniz zira yanlış anlaşılmalara ve tartışmalara açık bir aydasınız. 11 Şubat’ta Balık burcuna ilerleyen aşk gezegeni Venüs, iş koşullarınızda ve ofis ortamınızda olumlu gelişmeler olabileceğini gösteriyor. Bu, aynı zamanda sağlığınızı da etkileyen bir transit; şayet sağlığınızı olumsuz etkileyen gelişmeler varsa bu koşullarda düzelme ve iyileşme bekleyebileceğiniz bir aydasınız.

AKREP BURCU 23 EKİM – 22 KASIM

15 Şubat’ta Kova burcunda meydana gelecek olan güneş tutulması, haritanızın ev ve aile sektörünü etkiliyor. Tutulmalar 6 ay boyunca etkisini gösterir; siz de tutulmayı takip eden haftalar ve aylar boyunca evinizi değiştirme kararı verebileceğiniz gibi yeni bir ev alabilir ya da gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz. Bu süreçte ayrıca aile bireyleri ile ilgili önemli gelişmeler yaşanması olası görülüyor. Tutulmalar hayatlarımızda önemli dönemeçlerdir. Siz de hayatınızda yeni bir temel oluşturmak için bu tutulmanın etkisinden azami ölçüde yararlanabilirsiniz. 14 Kasım ve sonrasında doğan Akrepler bu etkileri almaya daha açıklar.

Savaş gezegeni Mars, ay boyunca Yay burcunda ilerleyecek. Haritanızın para sektörünü etkileyen bu transit, girişim potansiyelinizi artırırken maddi alanda biraz zorluk yaşayabileceğinizi gösteriyor. Ancak siz bu zorlukların üzerinden gelmek için kararlı ve azimli olacaksınız. Bu ayın önemli bir gökyüzü olayı da aşk gezegeni Venüs’ün sizin gibi Su elementinden olan Balık burcuna ilerlemesi. Bu, özellikle aşkı arayan Akrepler için çok iyi bir haber. Ebeveyn olan Akreplerse çocuklarıyla ilgili güzel gelişmeler yaşamaya hazır olsunlar. Yaratıcılığınızın artacağı bu dönemde ortaya koyacağınız işlerle gurur duyacağınızdan hiç şüpheniz olmasın!

YAY BURCU 23 KASIM – 21 ARALIK

15 Şubat’ta Kova burcunda meydana gelecek güneş tutulmasının etkileri önümüzdeki 6 aya yayılıyor. Güneş tutulmaları hayatımızda önemli dönemeçlerdir ve yine hayatlarımızda yapmak istediğimiz pek çok yeniliğin tohumları bu zamanlarda yapılır. Bu tutulma sizin için oldukça hareketli olacağınız bir dönemin habercisi… Yeni bağlantılar kuracağınız, bol bol seyahat edeceğiniz, öğrenim hayatınızla ilgili başlangıçlara imza atabileceğiniz bir süreç söz konusu. Bu, yeni başlayan bir eğitim olabileceği gibi mevcut eğitiminizde değişikliğe gitmek yoluyla da olabilir. Özellikle kısa mesafeli yerlere yapacağınız yolculuklarda kuracağınız kontaktlar ise sonraki aylarda size çok yarar sağlayabilir. Bu süreç kardeş- kuzen gibi yakın akrabalarınızla ilgili de önemli gelişmeler yaşayabileceğinizi gösteriyor.

Savaş gezegeni Mars ay boyunca burcunuzda seyahat edecek. Oldukça atılgan davranacağınız ve girişim potansiyelinizin yoğun olduğu bir ay söz konusu. Ancak çevrenize karşı aşırı hırslı görünmemeye dikkat edin çünkü bu dönemde başarı isteğiniz yoğun ve biraz da agresif bir tutum içinde olabileceğiniz görülüyor. Ev ve aile cephesinde ise 11 Şubat’tan itibaren olumlu gelişmeler var. Gayrimenkul alım satımı yapabilir, evinizin dekorasyonunu değiştirebilirsiniz. Bu ay aile bireyleriyle ilgili de güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU 22 ARALIK – 20 OCAK

15 Şubat’ta Kova burcunda meydana gelecek olan güneş tutulması para evinizi etkiliyor. Tutulmaların 6 ay boyunca etkili olduğu göz önüne alındığında önünüzde maddi durumunuzu yeniden ele almanız için uzun bir dönem olduğu görülüyor. Kazanımlarınız konusunda yeni bir düzenlemeye gitmeniz şart üstelik yeteneklerinizi değerlendirmek konusunda da daha istekli olmalısınız. Güneş tutulmaları aynı zamanda yeni aydır ve başlangıçlarla özdeşleştirilir. Bu süreç boyunca belki de daha önce kullanmadığınız bir yeteneğinizi keşfedecek ve bunu maddiyata dönüştürmeye çalışacaksanız. Bu dönemi aynı zamanda hayatınızda gerçekten değer verdiklerinize odaklanmaya, sizin için önemini yitirmiş olanları ise elemeye ayırmanız gerekiyor.

Savaş gezegeni Mars, ay boyunca Yay burcunda olacak. Bu da bazen girişimlerinizin engellendiğini ve enerjinizin bloke edildiğini hissetmenize sebep olabilir. Öfke hissinin yoğun olabileceği bu ayda enerjinizi olumlu ve yapıcı yönde kullanmanız önem taşıyor. 11 Şubat’tan itibaren kısa mesafeli yolculuklarınızda artış olabileceği gibi bu yolculuklardan fayda sağlayabileceğiniz görülüyor. Bu yolculuklarda tanışabileceğiniz insanlar hayatınızda önemli rol oynayabilir. Ayrıca ayın ikinci yarısı yakın akrabalarınızla ilgili nişan-düğün gibi sevindirici olaylara sahne olabilir.

KOVA BURCU 21 OCAK- 18 ŞUBAT

15 Şubat’ta burcunuzda meydana gelecek olan güneş tutulması özellikle 11 Şubat ve sonrasında doğanlarınızı etkiliyor. Güneş tutulmaları hayatımızdaki önemli dönemeçlerle özdeşleştirilir. Bu tutulmanın burcunuzda olması sizin yenileceğiniz ve dışarıya karşı taze bir imaj çizmek istediğiniz bir zaman dilimine işaret ediyor. Tutulmanın etkileri 6 ay boyunca geçerli olacak dolayısıyla ‘yeni bir ben’ yaratmak için önünüzde uzun bir zaman var. Bu süreci gerçek arzularınızın peşinden gitmek için değerlendirmeniz gerekiyor. Bu şekilde şans kapılarının size daha kolay açıldığını ve amacınıza ulaşmak için kurduğunuz bağlantıların çok daha verimli olduğunu görebilirsiniz. Bu belki de söylendiği kadar kolay değil ancak bir kez kararlı olduğunuzda hayatınıza dilediğiniz yenilikleri ve başlangıçları çok daha çabuk çektiğinizi göreceksiniz.

Savaş gezegeni Mars, şubat ayı boyunca Yay burcunda olacak. Sosyal çevrenizde çok aktif olacağınız bir ay söz konusu. Pek çok projeyi aynı anda yürütecek enerjiye sahip olduğunuz görülüyor. Ancak arkadaşlarınızla tartışmalara açık olabileceğinizi aklınızda bulundurun ve daha sakin bir tutum izlemeye bakın. 11 Şubat’ta aynı zamanda maddi değerlerimizle de alakalı olan Venüs para evinize ilerliyor. Bu, ayın ikinci yarısı sadece para akışınızı hızlandırmakla kalmayacak yeteneklerinizi değerlendirmek için de fırsatlarla karşılaşmanızı da sağlayacak.

BALIK BURCU 19 ŞUBAT- 20 MART

Bu ayın en önemli gökyüzü olayı 15 Şubat’ta Kova burcunda meydana gelecek olan güneş tutulması. Tutulmalar etkilerini diğer bir tutulmaya kadar, yaklaşık 6 ay boyunca gösterir ve hayatlarımızda önemli dönemeçleri simgelerler. Bu tutulmanın etkileri sizler için dışarıdan çok görünür olmayabilir ancak içsel anlamda önemli etkilere maruz kalacağınız görülüyor. Bilinçaltınızı simgeleyen alanda meydana gelen bu tutulma, sizi gerileten koşulları sırtınızdan atmanız için gereken enerjiyi barındırıyor. Ayrıca sizin gibi duygularıyla ve sezgileriyle yaşayan bir burcu daha mantıklı davranması yönünde teşvik ediyor. Bundan da anlaşılacağı gibi tutulmayı takip eden günlerde ve aylarda duygu-mantık çatışması yaşamanız olası görülüyor. Sizin için biraz zor olsa da yaşadığınız olaylara biraz daha soğukkanlılıkla yaklaşıp objektif bakabilirseniz bu tutulma döneminden en büyük verimi sağlamış olursunuz.

Savaş gezegeni Mars, ay boyunca Yay burcunda seyahat ediyor olacak. Kariyerinizin oldukça dinamik etkiler aldığını söylemek mümkün; oldukça hırslı ve tuttuğunu koparan bir tutum içinde olacağınız görülüyor. Ancak bu süreçte üstlerinizle tartışmaya girmekten kaçınmanız büyük önem taşıyor. Aşk gezegeni Venüs, 11 Şubat’tan itibaren burcunuzda seyahat ediyor olacak. Bu sizler için çok güzel bir haber özellikle de Venüs’ün Balık burcunda özelliklerini en iyi şekilde ortaya koyabildiğini göz önüne alırsak çok sosyal bir ayın sizleri beklediğini söyleyebiliriz. Tabii aşk cephesi de bu ay oldukça hareketleniyor ve yeni biriyle tanışma olasılığınız artıyor.

 

You may also like

Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
kasım 2018 burç yorumları
KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI
ağustos ayında 12 burcu neler bekliyor
AĞUSTOS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
2018 burç yorumları
2018 BURÇ YORUMLARI