31
Oca
2017
0
şubat ayı astroloji yorumları

Şubat Ayı Astroloji Yorumları

Ocak ayı biterken, Şubat ayı astroloji yorumları ile önümüzdeki süreçte neler olup biteceğini görelim.

Şubat ayı astroloji yorumları; gezegen hareketleri…

Şubat ayı; iki önemli tutulmaya ev sahipliği yaparken; genişlemenin ve şansın temsilcisi Jüpiter  6 Şubat’tan itibaren geri gitmeye hazırlanıyor. Aşk gezegeni Venüs ise Mars’a eşlik etmek üzere; 3 Şubat’ta Koç burcuna ilerliyor. Önce Venüs’le başlayalım… Venüs’ün enerjisi Mart başında gerilemeye başlamadan önce oldukça güçlü. Yine Koç burcundaki Mars’la birlikte tutkularımızın peşinden gitme isteği; aşkta ve ilişkilerde spontane davranma eğilimi veriyor. Venüs Koç transitinde oldukça güçlü arzular ve istediğini elde etmek için çaba gösterme söz konusudur ve Şubat ayında Mars’ın da etkisiyle bu enerji ikiye katlanıyor. Bu ay; ikili ilişkiler cephesinde yenilik yapmak için oldukça uygun etkiler var. Gelelim Jüpiter’in Terazi burcunda gerilemeye başlayacak olmasına… Jüpiter; fırsatların, bolluk ve bereketin simgesidir. Aynı zamanda ruhsal büyümemizle de yakından alakalıdır. Gerilemeye başlayacak olması hayatımızdan bereketin eksileceği anlamına gelmemekle birlikte doğum haritamızda geri gittiği alanda bir değerlendirme ve iyileştirme yapma ihtiyacı getiriyor. Böylece gezegen düzeldiğinde bize maksimum faydayı sağlayabilecek etkileri daha iyi fark edebileceğiz. Ayrıca içsel anlamda kendimize döneceğimiz bir süreci işaret eden Jüpiter retrosu; 9 Haziran’a kadar sürecek.

Şubat ayı astroloji yorumları; ay ve güneş tutulmaları

Yazının başında belirttiğim gibi bu ayın tutulmalarından ilki 11 Şubat’ta Aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması. Ay tutulmaları, geçmişin gerileten enerjilerinden kurtulmak için uygun süreçler başlatır. Dolunay enerjisinin katlanarak etkisini göstereceği bu tutulma; başlı başına bir yazı konusu olsa da çok dinamik etkiler barındırdığını söyleyebiliriz. Özellikle Koç, Aslan, Yay, İkizler, Terazi ve Kova burçları için bu etkiler daha belirgin olacak. Yeteneklerin açığa çıkacağı; geçmişte yapılan iyiliklerin karşılık bulacağı, aksiyona geçmek için motive eden bir tutulma bekliyor bizleri…

26 Şubat’ta Balık burcunda oluşacak güneş tutulmasından önce, 22 Şubat’ta savaşçı Mars’la dönüşümü simgeleyen Plüton arasında zorlu bir görünüm var. Gereksiz güç gösterilerinden kaçınmamız gereken, kontrol duygumuzu yitirebileceğimiz yüksek voltajlı bir gün olacak! Voltaj demişken 26 Şubat’ta güneş tutulmasının gerçekleşeceği gün şokların gezegeni; elektrik yüklü Uranüs’le Mars Koç burcunda kavuşuyor! Tutulmanın yöneticisi Jüpiter’den zıt görünüm alan bu kavuşum; tutulma haritasında oldukça etkin. Aşırıya kaçma eğilimi, sınırları zorlama, dayanağı olmayan bir iyimserlik, yapabileceğinin fazlasını yüklenme, ani ve düşünmeden hareket etme potansiyeli veriyor. Tutulma enerjisi, bir sonraki tutulmaya kadar geçecek 6 aylık süreçte etkin olacak. Yine ayrı bir yazı konusu olan Balık tutulmasının bu dönemde hayatımıza getireceği temalar içinse tutulmayla kavuşumdaki mistik Neptün’e ve iletişimin temsilcisi Merkür’e bakıyoruz. Tutulma bize; sezgi kapasitemizin artacağı; yeteneklerimizi ve doğru iletişim araçlarını kullanarak hayallerimizi gerçeğe dönüştürebileceğimiz olanaklar sunuyor. Ancak tüm bunların yanı sıra bizi zaman zaman geriletebilecek, geçmişten getirdiğimiz sorunlarla karşılaşabileceğimizi de akılda tutmakta yarar var!

You may also like

Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
kasım 2018 burç yorumları
KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI
sekizinci ev
Kim korkar sekizinci evden?
EYLÜL AYI BURÇ YORUMLARI