8
Nis
2017
1
yeni haftanın astroloji yorumları

SATÜRN RETROSU; ZAMAN GERİYE AKARKEN

Zamanın efendisi, karmanın lordu Satürn; yaşam yolculuğumuz boyunca bizi sınamaktan bıkıp usanmayan, derslerinden geçemezsek bizi bir üst sınıfın kapısından içeri sokmayan Satürn… 4,5 aylık geri hareketine Nisan ayının ilk haftasında başlayan büyük öğretmen; geçtiğimiz aylar boyunca sınav kağıtlarımızı büyük bir titizlikle okudu; notlarını verdi. Şimdi; sınavda başarısız olanların notlarını yükseltmeleri için önlerinde uzun bir fırsat dönemi uzanıyor. Yay burcundaki Satürn retrosunun bizler için anlamı kısaca işte bu; sorumluluklarımızı, yükümlülüklerimizi göz ardı mı ettik? Onları tekrar, muhtemelen daha da büyümüş olarak karşımızda bulmayı bekleyebiliriz. Çok çalışmamız gerekirken işleri hep öteledik ya da potansiyelimizin çok mu azını kullandık? Doğrusu bu pek de iyi bir fikir değildi çünkü Satürn geri giderken kapasitemizin limitlerini de zorlamaya hazırlanıyor. Elbette karamsar olmaya gerek yok ancak Satürn geri giderken hepimize; doğum haritamızda bu retrodan etkilendiğimiz alana göre bir ayar yapma zorunluluğu getiriyor! Satürn; karmanın ve zamanın temsilcisidir. Dolayısıyla geçmişimizden bugünümüze taşıdığımız ve ruhsal ilerlememize engel olan unsurların dengelenmesi gerekliliğini göz ardı edemeyeceğimiz bir retro dönemi bizleri bekliyor. Satürn retroyken kısıtlamalarımızın daha çok farkına varabiliriz ama gezegenin sunacağı bilgeliği almaya hazır olduğumuzda verimli bir sürecin bizi beklediğini aklımızda bulundurmalıyız. Şimdi kısaca 25 Ağustos’a kadar sürecek Satürn retrosunun burçlar üzerinde uzun bir döneme yayılan etkilerine bakalım.

                                                       BURÇLARA GÖRE YORUMLAR

Koç ve yükselen Koç; sizler için yurtdışıyla ve yabancılarla ilgili tamamlanmamış konuların gündeme gelmesi söz konusu. Oturma izni başvuruları yapılabilir; uzun dönemli yurtdışı yerleşimleri için harekete geçilebilir. Daha önce yüksek öğretiminizde veya akademik çalışmalarınızda sorunlarla karşılaştıysanız bunları çözmek için çaba harcayabilirsiniz. Satürn retro sürecinde sizi inançlarınızla ilgili sınayabilir.

Boğa ve yükselen Boğa; ortak para konularına eğilmenizi gerektirecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu finansal gelişmeler, eşinizi ya da ortaklarınızı da ilgilendirebilir. Bu dönemde çektiğiniz krediler, yaptığınız borçlanmalar büyük dikkat gerektiriyor. ‘Param olunca öderim’ dediğiniz günleri sıkça hatırlayabileceğiniz bir süreç dolayısıyla mümkün olduğunca borçlarınızı sıfırlamanızı öneririm.

İkizler ve yükselen İkizler; ikili ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklıklarınız bu retro döneminde dikkatinizi yöneltmeniz gereken alanlar. Söz konusu ilişkilerde önceden görmezden gelmiş olmanız muhtemel sorunlar bu kez kökünden çözülmek üzere önünüze geliyor. Bu süreçte; hayatınızdaki önemli ilişkiler belki dönüşü olmayacak şekilde sonlanabilir.

Yengeç ve yükselen Yengeç; günlük rutininizde özellikle de iş ortamınızda yapmanız gereken düzenlemeler; Satürn retrosuyla birlikte gereklilik haline geliyor. Ayrıca sağlığınızı ihmal ettiyseniz şimdi size iyileşme yolunu açacak bir tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Daha zinde hissetmek için; başlayacağınız spor aktiviteleri veya diyet programları da bu sürece dahil olabilir.

Aslan ve yükselen Aslan; çocuklarınızla ilgili almanız gereken sorumluluklarda bu dönemde artış olabilir. Bekarsanız aşk ilişkilerinizdeki olası problemlerin üstesinden gelebilmek için çaba gösterebilirsiniz. Bu süreçte; eğlence aktivitelerinize daha az vakit ayırıp tamamlama fırsatı bulamadığınız projelere eğilebilirsiniz.

Başak ve yükselen Başak; ev ve aile yaşamınızla ayrıca hayatınızda size temel sağlayan ana unsurlarla ilgili önemli bir dönemece girdiniz. Satürn retrosu boyunca bir aile büyüğü yardımınıza ihtiyaç duyabileceği gibi evdeki sorumluluklarda da artış olabilir. Daha önce size dayanak sağlayan yapıların devredışı kaldığını görüp yeni bir düzen kurmaya yönelebilirsiniz.

Terazi ve yükselen Terazi; Satürn’ün retro süreci; yarım bıraktığınız bir eğitimin devamını getirebileceğinizi gösteriyor. Kardeşleriniz başta olmak üzere yakın akrabalar bu dönemde desteğinize her zamankinden daha çok ihtiyaç duyabilir. Bu dönemde eğitim ya da iş amaçlı yapacağınız yolculuklarda artış olabilir.

Akrep ve yükselen Akrep; Satürn retrosu boyunca maddi durumunuzla ilgili işleri artık ciddi bir biçimde ele alma gerekliliği var. Son iki yıldır bu cephede yaşadığınız zorlanmalar son bulacak bulmasına ama bu retro döneminde sizi finansal anlamda güvensiz hissettiren unsurları belirlemeniz önem taşıyor.

Yay ve yükselen Yay; Bu, Satürn’ün burcunuzdaki son retrosu… Ağustos ayı da geçtikten sonra kendinizi kutlayabilirsiniz. Bu retro döneminde kendinizle ilgili farkındalığınız zirveye ulaşacak tabii öğretmeninizin sözünü dinlemeniz koşuluyla! Bu süreçte; hiçbir sorumluluktan kaçınmayın, elinizi taşın altına koyun ve yapabileceğinizin en iyisini yapın!

Oğlak ve yükselen Oğlak; Satürn sizin yönetici gezegeniniz dolayısıyla retro dönemi sizler için fazladan uğraş gerektiren zamanlar. Bilinçaltınızda biriken tortuları incelemek için vakit ayırdığınızda bu uğraşa değdiğini de göreceksiniz. Satürn; retro sürecinde olumsuz duygularınızın kökenine inip bu duyguları tespit etmeniz ve onları dönüştürmeniz için size fırsat veriyor.

Kova ve yükselen Kova; Satürn Oğlak gibi sizin de yönetici gezegeniniz. Yay burcundaki retrosu dikkatinizi sosyal ilişkilerinize ve geleceğe yönelik hedeflerinize odaklıyor. Bu süreçte; arkadaş çevrenizle kopukluklar yaşayabilirsiniz. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek yolunda karşılaşabileceğiniz kısıtlanmalar sizi ümitsizliğe düşürmemeli bilakis bu engelleri aşmanız için kamçılamalı.

Balık ve yükselen Balık; Geçtiğimiz iki yıl sizler için oldukça zordu. Kariyerinizde çalkantılar; sosyal statünüzde önemli değişimler yaşadınız. Satürn retrosu; söz konusu alanlarda kararlarınızı netleştirmeniz gerekliliğine vurgu yapıyor. 4,5 aylık süreçte; kariyer yönünüzde değişiklik yapabilir, ebeveyn olmayı düşünebilir ya da sosyal konumunuzu değiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

You may also like

Retro Jüpiter ; kendi inanç sistemini oluşturmak
YAY BURCU VE İLİŞKİLER
venüs akrep burcunda geri gitmeye başlıyor
VENÜS AKREP BURCUNDA GERİ GİTMEYE BAŞLIYOR
satürn piyangosu
Satürn Piyangosu : Belki Size de Çıkmıştır!