25
Kas
2016
0
retro merkür

Retro Merkür : İleteşememek mi? Nasıl yani, hele de bu çağda…

Artık hepimiz biliyoruz; iletişim gezegeni Merkür geri gitmeye başladı mı günlük rutinimizde pek çok aksamaya sebep oluyor. Ya anlaşmalar bozuluyor, ya önemli görüşmeler bir sonuca varmıyor ya da elektronik cihazlarda çeşitli aksaklıklar meydana geliyor. Kısacası verimli iletişim kuramamamız için hınzır Merkür her türlü kılıfı hazırlıyor. Bir de ömürleri boyunca Retro Merkür’ü doğum haritalarında taşıyacak olan büyük bir yüzde söz konusu ki işte şimdi o yüzdenin nasıl bir zihinsel süreçten geçtiğini ve ‘iletişim’e hakkını veremiyor olduklarını düşünmenin onları nasıl yaraladığından bahsedeceğim.

Bir doğum haritasında geri giden bir Merkür’e sahip insan, her şeyden önce kendini ifade etme konusunda pek rahat değildir. Çünkü ruhu, ‘yanlış’ anlaşılmaktan dolayı çok zarar görmüş, kelimelerin gücünün bilincinde ve bu kelimelerin başına açabileceği belaları tatmıştır. Sözcükler, Merkür retrosuna sahip bir insanın çoğu zaman dilinin ucuna gelir ama ağzından dökülemeden gerisin geri geldiği yere döner. Sonra da konuşmamış olmaktan dolayı hayıflanır; “ben daha iyisini söyleyebilirdim” der.

mercurygod

Retro Merkür “Aptal durumuna düşer miyim?”

Doğum haritalarında Merkür’ü retro olanlar, yanlış anlaşılmaktan korktukları kadar en ufak bir iletişim girişiminden bulundukları anda “acaba şimdi hakkımda ne düşünülür, çok mu aptalca bir şey söyledim?” diye düşünebilir ve böyle olmadığına dair karşılarından tabii ki dile getiremedikleri bir teyit beklerler. Ancak geri giden gezegenlerin kendilerini doğal yollarla olmayan, aşırı biçimlerde vurgulama eğilimi de vardır. Dolayısıyla retro Merkür’ün haritada düştüğü ve diğer gezegenlerle yaptığı açılar büyük önem taşır. Örneğin; hiç açı almayan retro Merkür; bulunduğu evin ve burcun konularına göre tamamen başına buyruk ve özgün bir şekilde davranmak konusunda kendisini serbest hissedebilir. Ancak Merkür dişil bir burçtaysa iletişim yine kişinin kendisine dönük olabilir.

 

You may also like

MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA
Retro Jüpiter ; kendi inanç sistemini oluşturmak
venüs geri giderken
Venüs geri giderken aşk nereye gidiyor?
venüs akrep burcunda geri gitmeye başlıyor
VENÜS AKREP BURCUNDA GERİ GİTMEYE BAŞLIYOR