29
Ara
2016
0
Oğlak yeniayının burçlara ve yükselen burçlara

Oğlak yeniayının burçlara ve yükselen burçlara etkileri – 2

Oğlak yeniayının burçlara ve yükselen burçlara etkileri ne olacak?

Oğlak yeniayının Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan ve Başak burçlarına ve yükselenlerine etkilerini okumak için tıklayın! 

Terazi: Terazi ve yükselen Terazi için yeniayda evleriyle ve aileleriyle ilgili konular ön plana çıkıyor. 26 Eylül-6 Ekim doğumlu Teraziler yeniayın etkisini daha çok hissedecekler. Bu yeniay; işlerini ev ortamına taşımak isteyen Teraziler için uygun enerjiler var. Aile üyelerinden birinin kontrol edilmesi gereken bir sağlık sorunu da gündeme gelebilir. Evini değiştirmek ya da ev almak isteyen Teraziler gerekli girişimlerde bulunsalar da iletişim gezegeni Merkür’ün 8 Ocak’a kadar geri gideceğini akılda bulundurmalarında fayda var. Önemli anlaşmaları ayın ikinci haftasına bırakmaları daha yerinde olur.

Akrep: Oğlak yeniayının burçlara ve yükselen burçlara etkilerine baktığımızda Akrepler, yeniayın en meşgul burçları arasında. Hareketi ve iletişimi temsil eden Merküryen bir yeniayla karşı karşıyayız. Ancak Merkür geri gidiyor; Akrepler’e bol bol kısa yolculuk gözüküyor ama ertelenmeler ve aksaklıklar yaşanması da olası. Yakın çevreleriyle iletişim kopuklukları da ortaya çıkabilir. Eğitimle ilgili herhangi önemli bir girişimde bulanacaklarsa ocak ayının ikinci haftasını beklemeleri daha doğru olur. Akrepler; bu yeniayla birlikte yaratıcılıklarını doğru iletişim kanallarına aktarma yollarını bulabilirler.

Yay: Yeniay; Yaylar’ın maddi kazanımlarını gözden geçirmeleri ve bu konuda gerekli düzenlemeleri yapmaları için tetikleyici rol oynuyor. Bu yeniayın baş aktörü Merkür; parayı yöneten alanlarında geri gidiyor dolayısıyla işler zaman zaman umdukları gibi gitmese de, para bir türlü yetmeyecek gibi hissetseler de tünelin sonunda ışık var! Merkür 8 Ocak’ta düzeliyor dolayısıyla ayın ikinci haftasından itibaren enerjiler daha destekleyici. Yaylar; bu yeniayla birlikte yeteneklerini kazanıma çevirmenin yollarını bulabilirler.

Oğlak yeniayının burçlara ve yükselen burçlara etkileri; Oğlak, Kova ve Balık burçları

Oğlak: Oğlaklar için kendi burçlarında meydana gelen bu yeniay, 2017’ye güzel bir başlangıç şansı sunuyor. Yeniayın 5 gün öncesinde ve sonrasında doğanlar özellikle etki altında. Oğlaklar, işleri yoluna koymak, hırslarını verimli kanallara aktarmak ve kendilerine fayda sağlayacak bağlantılar kurmak için uygun etkiler alıyorlar. Ancak yeniayla kavuşumdaki Merkür geri harekette dolayısıyla Oğlaklar, bu yeniayla birlikte hedef odaklı olsalar da geçmişten gelen ve kendilerini yoran meselelere eğilerek bu konuları artık hayatlarından çıkarmaları gerekecek gibi gözüküyor.

Kova: Kovalar, bu yeniayla birlikte bir içsel değerlendirme sürecine giriyorlar. Pek eskiye takılıp kalmayı sevmeyen bir burç olsa da bu kez bir bilinçaltı temizliği yapma zorunluluğu hisseden Kovalar, önümüzdeki 2 hafta içinde geçmişle olan hesaplarını kapatabilirlerse bu yeniayın enerjisinden en iyi şekilde yararlanmış olurlar. Bazı Kovalar için bu yeniay, korkularıyla yüzleşmek demek olsa da bunu bir kez başardıklarında bir daha kolay kolay geriye dönüş olmadığını da fark edebilirler.

Balık: Balık yeniaydan iyi etkilenen burçlardan biri. Kendi burçlarında kavuşan Mars ve Neptün’ün olumlu görünümünü alan yeniay; Balıklar’a ileriye dönük hedefleriyle ilgili bir atılım enerjisi veriyor. Üstelik kızgın enerjisini Balık’ta yaratıcılığa dönüştüren Mars; onlara hayalgüçlerini bu hedeflerin hizmetine sunma fırsatını vermişken değerlendirmemek olmaz! Yeniayla etkileşimdeki Merkür’ün gerilemesi dahil oldukları projelerde ve gruplarda biraz aksaklıklar olabileceğini gösterse de Ocak ayının ikinci haftasından itibaren daha akıcı koşullar var.

You may also like

Krittika’da Yeniay
Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
akrep burcunda yeniay
Akrep burcunda yeniay; yılan deri değiştiriyor
Akrep burcunda yeniay
AKREP BURCUNDA YENİAY; DÖNÜŞÜYORUM ÖYLEYSE VARIM!