1
Oca
2017
0
ocak ayı gezegen hareketleri

2017 Ocak Ayı Gezegen Hareketleri

2017 Ocak ayı gezegen hareketleri incelendiğinde Balık burcundaki yoğunluk hemen dikkatimizi çekiyor. Mistik Neptün ve yaralı şifacı Kiron yıllardır bu burçta; spiritüel gelişimimize katkı sağlamakla kalmadı; hepimizin DNA’sında kayıtlı olan ruhsal bilgeliği çoğunlukla sezgisel yolla hatırlamamıza ve bu bilgeliğin bir kısmının tekrar bize dönmesine olanak sağladı. Geçmiş karmalarımızla bağlantılı olan Güney Ay Düğümü de bir süre daha Balık’ta…

Ocak ayı gezegen hareketleri; Güney Ay Düğümü Mayıs ayına kadar Balık’ta

Balık burcunun yaşam çizgisinde pek çok şekilde kendini ortaya koyan ‘kurban olma-kendini feda etme’ temasını Kasım 2015’ten bu yana hayatlarımıza taşıyor. Örneğin; geçen hafta savaş gezegeni Mars’la kavuştuğunda pek çoğumuz aslında bizim hayrımıza hizmet etmeyecek amaçlar uğruna kendimizi hırpaladığımızı düşünüp içten içten bir öfke seline kapılmadı mı? 3 Ocak’tan itibaren Balık’taki bu gezegen toplaşmasına aşkın, estetiğin, sanatın temsilcisi Venüs de eşlik etmeye başlıyor. Venüs’ün Balık burcundaki etkilerine ayrıca değineceğim ama Venüs ve Mars’ın bu burçtaki birlikteliği; diğer bahsettiğim gezegenler ve güney ay düğümü de göz önüne alındığında ocak ayının ilişkilerle ilgili önemli bir süreç olacağını gösteriyor. Yaratıcı enerji had safhada ancak ilişkilerde aldanmalara; geçmişten gelen ve bizi geriletme potansiyeline sahip karmik bağlantılara karşı dikkatli olmakta yarar var!

YENGEÇ DOLUNAYI BİRAZ ZORLAYICI!

İletişim gezegeni Merkür’ün gerilemesi 8 Ocak’ta son buluyor bulmasına ama tam gücüne kavuşması ay sonuna doğru olacağından ertelenen işleri aceleye getirmeden biraz ağırdan alarak halletmeye başlayabiliriz. 7 Ocak’ta Oğlak burcundaki Güneş-Plüton kavuşumu özellikle Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları veya bu burçlarda önemli gezegenleri olanlar için belirgin bir etkileşim. Bu kavuşumun getirdiği baskı unsuru aynı zamanda harekete geçirici bir etki taşıyor; bu hareketin doğası ise etkiyi alan gezegene göre değişecek elbette. 10 Ocak’taysa Güneş – Uranüs karesi kesinleşiyor. Bu oldukça sert ve yine yukarda saydığım burçlara etki edecek; şok edici, şaşırtıcı enerjiler barındıran bir etkileşim.

Sinirler aniden gerilebilir, dikkat!

Hemen ardından gelen 12 Ocak’ta Yengeç burcundaki dolunayda ise öncü burçlarda büyük kare oluşuyor. Uranüs yine ani gelişmeleri tetikleme gücüyle işin içinde ve değişime direnenleri biraz sallayacak gibi duruyor. Dolunayı takip eden iki hafta etkiler daha yoğun görülecek. 19 Ocak not edilmesi gereken bir tarih; Mars ve Satürn arasında zorlu bir görünüm var; İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarını daha çok etkileyen bu açı; hırsımıza ve arzularımıza biraz ket vurmamız gerektiğini çeşitli engellerle bize gösterebilir. Aynı gün gece yarısını biraz geçe Güneş’in Kova burcuna ilerlemesiyle enerji de değişiyor ve gökyüzü biraz ferahlıyor. Kova yeniayı ise 28 Ocak’ta oluşuyor. Yeniay haritasında Mars ve Venüs’ün yeniayın yöneticisi Satürn’le etkileşimiyse ilerleyen günlerde ilişkilerle ilgili önemli sınavları gündeme getirebilir.

 

 

You may also like

UTTARA BHADRAPA’DA DOLUNAY/İLAHİ PLANA UYUMLANMA
JYESTHA’DA AY TUTULMASI; KENDİ GERÇEĞİMİZİN PEŞİNDE
Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
VİSHAKHA’DA DOLUNAY