27
Nis
2018
0
mayıs ayında 12 burcu neler bekliyor

MAYIS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?

KOÇ BURCU: 30 Nisan’da Akrep burcunda meydana gelen dolunay önümüzdeki 2 hafta boyunca sizin için etkilerini ortaklaşa maddi konularda ve miras işlerinizde gösterecek. Bu süreçte ayrıca beklediğiniz krediyi alabilir ya da borçlarınızı tahsil edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kısa yolculuklarınızdan fayda sağlayabileceğiniz bir döneme adım attınız. Ayrıca kardeş-kuzen gibi yakın akrabalarınızdan gelecek sevindirici haberlere hazırlıklı olun. Bu etkiler 19 Mayıs’a kadar devam ediyor olacak. Ayın ilk yarısında kariyerinizle ilgili biraz mücadele içinde olabileceğiniz görülüyor. Bu süreçte otorite figürleriyle iyi geçinmeniz ve öfkelenmemeniz önem taşıyor. 16 Mayıs itibariyle geleceğe yönelik hedeflerinizde hırslı bir tutum içinde olacağınız görülüyor. Bu dönemde enerjinizi üzerinde çalıştığınız pek çok farklı projeye harcayabilirsiniz. Ancak arkadaş çevrenizde tartışmalı ortamlardan uzak durmaya çalışın.

İletişim gezegeni Merkür ayın ilk yarısında burcunuzda ilerliyor olacak. Geçtiğimiz ayda burcunuzda gerilerken pek çok işinizi yarım bırakmak zorunda kaldınız ya da çeşitli aksaklıklar gündeme geldi. Şimdi ise girişim potansiyelinizin arttığı bir döneme girdiniz. Artık kendinizi daha kolay ifade edebilecek ve ortaya koyabileceksiniz. Ayın ikinci yarısından itibaren para evinize ilerleyen Merkür bu kez ayın geri kalanında finansal anlamda işleri yoluna koyabilmeniz için etkilerini gösteriyor olacak. Bu aynı zamanda yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz bir süreç olarak da öne çıkıyor. 15 Mayıs’ta yine para evinizde meydana gelen yeniay ise size farklı kazanç kapıları açabilir. Takip eden iki hafta boyunca önünüze çıkan fırsatları değerlendirmeye bakın.

BOĞA BURCU: 30 Nisan’da Akrep burcunda meydana gelen dolunay, ikili ilişkilerinize ve ortaklıklarınıza vurgu yapıyor. Dolunayı takip eden iki hafta boyunca birlikteliğinizle ilgili önemli bir karar sürecinden geçebilir ya da önemli bir sonlanma yaşayabilirsiniz. 19 Mayıs’a kadar maddi konularda şanslı etkiler alıyorsunuz. Bu dönemde kazanımlarınızın artabileceği görülüyor. 19 Mayıs sonrasında ise bol bol kısa yolculuklara çıkabilir ve kendinizi biraz şımartabilirsiniz. Bu dönemde yakın çevrenizle ilişkilerinizin de ahenk içinde olacağını ve size mutluluk vereceğini söylemek mümkün. 13 Mayıs’ta burcunuza ilerleyen iletişim gezegeni Merkür ise ayın geri kalanında kendinizi daha iyi ifade etmeniz yönünde sizi destekliyor olacak.

16 Mayıs itibariyle kariyerinizde biraz zorlu etkiler almaya başlıyorsunuz. Daha fazla hırs ve mücadele içine girebileceğiniz bu dönemde gerek iş arkadaşlarınızla gerekse patronlarınızla iyi geçinmeye çalışmanız önemli. Üstelik meşhur öfkenizi kendinize saklamanız gereken durumlar yaşayabilirsiniz. 15 Mayıs’ta burcunuzda özellikle 10 Mayıs ve sonrasında doğanlarınızı etkileyecek bir yeniay meydana geliyor. Yeniaylar yeni başlangıçları beraberinde getiren, tazelenme zamanlarıdır. Geçmişi geride bırakmak, yeni niyetlerle yola çıkmak, enerjimizi yenilemek için uygun zamanlardır. Siz de yeniayı takip eden iki hafta boyunca kendinize hangi konuda başlangıçlar yapmak istediğinizi sorabilir ve bu yönde adımlar atmaya başlayabilirsiniz.

İKİZLER BURCU: 30 Nisan’da Akrep burcunda meydana gelen dolunay günlük rutininize vurgu yapıyor. Bu ofis ortamınızda bir değişim zamanı olabileceği gibi elinizdeki bir projeyi de nihayetlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir iş arkadaşınızla vedalaşmanız da mümkün. Sağlığınızın ön plana çıkacağı bu dolunayda şayet herhangi bir sağlık sorununuz varsa iyileşmek yönünde önemli adımlar atabilirsiniz. Yöneticiniz, iletişim gezegeni Merkür 13 Mayıs’a kadar gruplar içinde oldukça aktif olacağınız bir zaman dilimine işaret ediyor. Bu süreci iyi değerlendirmeye bakın. Ayın başından 19 Mayıs’a kadar olan dönemse çevrenizde popülaritenizin ve cazibenizin artacağı bir dönem olarak öne çıkıyor. Bu süreçte özellikle bekar olanlarınız aşk kıvılcımlarını üzerlerine daha kolay çekebilir, hoşlarına giden biriyle tanışabilirler.

Mayıs ayının ilk yarısında ortaklaşa maddi konularda bazı anlaşmazlıklar yaşamanız mümkün görünüyor. Bu süreçte miras işlerinizde de mücadele içeren durumlarla karşılaşabilirsiniz. 15 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelen yeniay ise iç sesinizi daha çok dinlemeniz gerektiğine vurgu yapan etkilerle geliyor. Bu yeniayla birlikte belki biraz içinize kapanmayı isteyeceksiniz ancak kendinizi çok da soyutlamamanız yerinde olacaktır. Neyse ki gökyüzünde sizi aktif ve hareketli kılan etkenler de olacak. Ayın son haftasında ise özellikle 24 Mayıs- 4 Haziran tarihleri arasında doğan İkizler burçlarının ikili ilişkilerinde ve ortaklıklarında önemli bir dönüm noktası olabilecek kararlar almaları veya bazı sonlanmalar yaşamaları olası görülüyor.

YENGEÇ BURCU: Nisan ayının ilk yarısında geri giden iletişim gezegeni Merkür, özellikle kariyer alanında istediğiniz atılımları yapmanızı zorlaştırmış olabilir. Mayıs ayının ilk yarısı ise girişimde bulunmanızın daha kolay olduğu ve iş bağlantılarınızı geliştirebileceğiniz bir dönem olarak öne çıkıyor. Mayıs ayının ilk yarısında özellikle bekar Yengeçler’i ilgilendiren etkiler var. Bu dönemde aşk ilişkilerinizin ön planda olacağı ve bazı önemli kararlar vermenizin gerekebileceği görülüyor. Şayet bu kararlar bir sonlanmaya işaret ediyorsa olayları akışına bırakmanızda yarar var. Yaratıcılığınızın da yükseleceği bu süreçte elinizdeki projelere odaklanmanız önem taşıyor. Ebeveyn olan Yengeçler ise çocuklarıyla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirler. Bu etkiyi en çok alan Yengeçler 28 Temmuz-7 Temmuz tarihlerinde doğanlar olacak.

16 Mayıs’a kadar olan süreç özellikle burcun son günlerinde doğanları etkiliyor ve ikili ilişkileriyle, ortaklıklarıyla ilgili biraz mücadele içeren koşullar getiriyor. Bağlayıcılığı olan birlikteliklerde sakin olma ve herhangi bir tartışamaya zemin hazırlamama gerekliliği öne çıkıyor. 20 Mayıs itibariyle sosyal ilişkilerinizin canlanacağı ve aşk ilişkilerinizde daha şanslı bir döneme gireceğiniz görülüyor. 15 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelecek olan yeniay ise, kendinize yeni hedefler koymanızı kolaylaştırıyor. Mayısın ikinci yarısı itibariyle geleceğe yönelik projelerinizde yeni adımlar atabilir, sosyal çevrenizde yeni oluşumlara ya da gruplara katılabilirsiniz.

ASLAN BURCU: Aslanlar Mayıs ayının 19’una kadar sosyal olarak, arkadaş çevrelerinde ve gruplar içinde oldukça aktif olabilecekleri bir döneme girdiler. Bu dönemde arkadaşlarınızın ve çevrenizin faydasını görebileceğiniz gibi planlarınızda ve koyduğunuz hedeflerde başarıya ulaşmak için her zamankinden daha fazla fırsatınız olacaktır. Mayısın ilk yarısında evinizle ya da aile yaşantınızla ilgili önemli bir gelişme yaşayabileceğiniz görülüyor. Bu bir gayrimenkul alım satımı olabileceği gibi taşınmanızla sonuçlanabilecek bir süreç de söz konusu olabilir. Bu etkiyi en çok alan Aslanlarsa 28 Temmuz- 7 Ağustos doğanlarınız olacak. Mayıs’ın 16’sına kadar sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz yerinde olur. İş yaşamınızda ise biraz mücadele içinde kalacağınız durumlar yaşayabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla tartışma yaşamamaya özen gösterin ve üzerinize kaldırabileceğinizden fazla iş yükü almamaya çalışın.

16 Mayıs sonrasında enerjinizi ikili ilişkilerinize, birlikteliklerinize ve ortaklarınıza yöneltiyorsunuz. Bu alanda dinamik etkiler var ancak aynı zamanda soğukkanlılığınızı elden bırakmama gerekliliği de ortaya çıkabilir. Birlikteliklerde kopmalar yaşanabilecek olan bu dönemde mevcut huzuru korumanız büyük önem taşıyor. 15 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelen yeniay, özellikle 12 Ağustos ve sonrasında doğanlarınızın kariyer yaşamını etkiliyor. Bu alanda oluşabilecek taze başlangıçlara hazırlıklı olun ve gelişmelerin istediğiniz doğrultuda olması için elinizden geleni yapın.

BAŞAK BURCU: Mayıs ayının ilk iki haftası boyunca kısa mesafeli seyahatlerinizde artış olabileceği ve iletişim ağınızın genişleyebileceği görülüyor. Bu dönemde ayrıca bir eğitim sürecinin de sonuna gelebilirsiniz. Mayısın ilk üç haftası kariyerinizle ilgili oldukça şanslı etkiler alıyorsunuz. Yöneticiniz, iletişim gezegeni Merkür’ün gerilemesi de sona ermişken girişimleriniz konusunda destekleniyorsunuz. Söz konusu dönem sosyal statünüzde daha iyi bir konuma gelmek, bir terfi almak için olumlu… Bunun yanı sıra bir maaş artışı da gündeme gelebilir. Mayısın geri kalanında ise dahil olduğunuz gruplar vasıtasıyla bazı projeler üstelenebilir ve bu grupların büyük faydasını görebilirsiniz. 14 Mayıs itibariyle yurtdışı bağlantılarınız ve yabancılarla ilişkileriniz hız kazanmaya başlıyor.

Bekar Başaklar ise mayısın özellikle ilk yarısında enerjilerini aşk ilişkilerine yoğunlaştırıyorlar. Birlikteliklerde daha sakin kalma ve fevri davranmama gerekliliği ortaya çıkıyor. Sağlık da bu ayın önemli gündem maddeleri arasında… Özellikle ayın ikinci yarısında sağlığınıza daha fazla dikkat etme gerekliliği var; ufak tefek kazalara karşı tetikte olmalısınız. Bu süreçte iş yükünüzü biraz hafifletmeniz de yerinde olacaktır. 15 Mayıs’ta sizin gibi Toprak elementinden olan Boğa burcunda bir yeniay meydana geliyor. Özellikle 12 Eylül ve sonrasında doğanları etkileyen bu yeniayla birlikte ufkunuzu genişletmek ve ruhsal yönünüzü daha fazla geliştirmek için önemli adımlar atabilirsiniz. Bu yeni ay sizleri basın-yayın ve medyayla ilişkileriniz yönünden de desteklemeye hazırlanıyor.

TERAZİ BURCU: Mayıs ayının ilk iki haftası boyunca sizin için önemli bir gündem maddesi finansal konular olacak. Elinizdeki kaynakları nasıl kullandığınız, yeteneklerinizi yeterince değerlendirip değerlendirmediğiniz, paranızı nasıl idare ettiğiniz ve kazanımlarınız sizleri oldukça meşgul edeceğe benziyor. Nisan ayında iletişim gezegeni Merkür’ün geri gitmesi özellikle birlikteliğinizde ve ortaklıklarınızda yanlış anlaşılmalara sebep olmuş ve bu ilişkilerde kendinizi yeterince ifade edememenize yol açmıştı. Mayıs ayında ise rüzgar tersine dönüyor; artık kendinizi daha rahat ortaya koyabilecek ve girişimlerinizde engellendiğiniz hissinden kurtulacaksınız. Mayıs ayının ilk yarısı ise uzak yolcuklardan ve yabancılardan gelecek şanslar yönünden değerlendirilmesi gereken bir süreç olarak öne çıkıyor. Bekar Teraziler için yabancı biriyle birlikteliğin başlaması da ihtimaller dahilinde… Yine bekar Teraziler mayısın ikinci yarısında aşk ilişkilerinin canlandığına şahit olabilirler.

Mayısın ilk yarısı boyunca ev ve aile cephesinde hareketlilik göze çarpıyor. Evde kapsamlı bir tadilata girişilebilir gibi gözüküyor ancak aile içinde olası tartışmalardan uzak durmak gerekiyor. Mayıs ayı kariyer anlamında da şanslı bir dönem. Özellikle 19 Mayıs sonrasında üstlerinizin takdirini toplayacağınız ve onların desteğini alacağınız görülüyor. Mayıs sonuna kadar olan süreçte önünüze çıkan şansları tepmemeye bakın ve size verdikleri değere layık olmaya çalışın. Unutmayın; bu süreç sosyal konumunuzu yükseltmeniz için oldukça uygun etkiler getiriyor.

AKREP BURCU: Mayıs ayının ilk yarısında hayatınızla ilgili önemli kararlar vermeniz gerekebileceği gibi hesapta olmayan bazı sonlanmalar da yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra size artık yük olan, taşımaktan yorulduğunuz her şeyi bırakmanız için uygun etkiler var. Bu etkiyi özellikle alan Akrepler ise 28 Ekim- 7 Kasım doğumlular olacak. Mayıs’ın 19’una kadar ortaklaşa maddi konularda şanslı olacağınız görülüyor. Kredi başvuruları, borçlarınızın tahsili ve miras işlerinizin yolunda gitmesi için olumlu enerjiler var. Mayısın ikinci yarısından itibaren ortaklı işlerinizin hız kazanacağı ve yeni girişimler için hazır olacağınız görülüyor. Mayıs ayının özellikle son 10 günü ise yurtdışı yolculuklarınızdan verim alabileceğiniz ve yabancılarla ilişkilerinizin artacağı bir süreç içinde olacaksınız. Bekar Akrepler ise uzaklardan gelebilecek bir aşka hazırlıklı olsunlar!

15 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelen yeniay takip eden iki hafta boyunca bazı Akrepler’e ikili ilişkiler ve ortaklıklar cephesinde taze başlangıçlar ve yenilikler getirebilir. Bu etkiyi en çok alan Akrepler ise 12 Kasım ve sonrasında doğanlarınız olacak. Mayıs ayı ev ve aile yaşamınıza da dinamik etkiler getiriyor. Özellikle mayısın ikinci yarısında aile içinde tartışma ortamlarından uzak durmakta ve soğukkanlı kalmakta fayda var. Yine bu dönemde evinizde kapsamlı bir tadilata girişebileceğiniz görülüyor.

YAY BURCU: Geçtiğimiz ay aşk ilişkilerinizde biraz zorlanmalar yaşamış ve bu alanda kendinizi yeterince ifade edememiş olmanız olası… Neyse ki bu durum Mayıs ayında son buluyor. Ayın ilk 3 haftası boyuncu ikili ilişkilerden yana oldukça şanslı etkiler alıyorsunuz. Bu süreçte yalnız olan Yaylar için yeni bir ilişki başlangıcı olası görülürken ortaklı işleriniz için de uygun etkiler var. Bu dönemde yapacağınız işbirlikleri size verimli sonuçlar getirecektir. Yine ayın ikinci yarısı yolculuklarınızda da artış olabileceği görülüyor. Bu dönemde iletişim tarzınızda biraz ısrarcı bir tutum içinde olabilirsiniz. Ancak finansal olarak özellikle mayısın ilk yarısı boyunca biraz mücadele gerektiren etkiler alıyorsunuz. Bu dönemde gelirinizi artırmak ve maddi konumunuzu iyileştirmek için gösterdiğiniz çaba meyvelerini er geç verecektir. Özellikle ortaklaşa bir maldan gelir sağlayabilirsiniz.

15 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelen yeniay, günlük rutininize ve sağlığınıza etki ediyor. Yeniayı takip eden iki hafta içinde yeni bir diyete başlayabilir, bir egzersiz programına yazılabilir, sağlığınızı iyileştirmek için çaba içine girebilirsiniz. Bu yeniay iş ortamınızda da bazı başlangıçlara işaret ediyor. Yeni bir proje üstlenebileceğiniz gibi ofisinizde bazı başlangıçlara sahne olabilir. Ayın 29’unda ise burcunuzda bir dolunay meydana geliyor. Etkilerini 5 gün öncesinde göstermeye başlayacak bu dolunay özellikle 26 Kasım- 6 Aralık doğumlularınızı etkiliyor. Sizler için duygusal olarak salıverilmesi gereken yüklere işaret eden bu dolunay size uzun zamandır gereksinim duyduğunuz arınmayı getirecektir.

OĞLAK BURCU: Geçtiğimiz ay aile içinde yanlış anlaşmalara maruz kalmış olmanız mümkünken bu etkiler mayıs ayı itibariyle zayıflıyor. Kendinizi çok daha rahat ifade edebileceğiniz bir aya adım atmış bulunuyorsunuz. Evinizle ilgili girişimlerde bulunmak için de mayıs uygun bir ay… 19 Mayıs’a kadar sağlığınızla ilgili de olumlu etkiler alıyorsunuz. Mevcut bir sağlık sorununuz varsa bunu iyileştirmek için önünüzde fırsatlarınız olacaktır. Bu aynı zamanda çalışma koşullarınızı da düzeltebileceğiniz bir süreç olarak öne çıkıyor; bu dönemde ofis ortamınızı güzelleştirmeyi de düşünebilirsiniz. Mayıs ayının ilk yarısında oldukça hırslı ve mücadeleci bir tutum içinde olacağınız görülüyor. Bir Oğlak olarak hali hazırda tuttuğunu koparan bir yapınız vardır ve bu özelliğiniz söz konusu tarihlerde daha belirgin olabilir. Bu, aynı zamanda daha hedef odaklı olacağınız da bir süreç…

15 Mayıs’ta sizin gibi Toprak elementinden olan Boğa burcunda meydana gelen yeniay bekar Oğlaklar için aşkta taze başlangıçların müjdecisi olabilir. Yaratılığınızı da ortaya koymak isteyeceğiniz bu yeniayla birlikte bazı projelere ağırlık vermeye başlayabilirsiniz. Enerjisini iki hafta boyunca yoğun bir şekilde hissettirecek yeniaydan özellikle 10 Ocak ve sonrasında doğan Oğlaklar etkileniyor. 29 Mayıs’ta Yay burcunda meydana gelecek olan dolunay ise etkilerini 5 gün öncesinden göstermeye başlayacak. Bu dolunay size uzun süredir ağırlık yapan yükleri geride bırakmanızı kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra kapsamlı bir bilinçaltı temizliği yapmak ve geçmişin istenmeyen tortularından kurtulmak için önünüzde daha uygun bir süreç olamaz…

KOVA BURCU: Mayıs ayının 20’sine kadar aşkta şanslı etkiler alıyorsunuz. Bu dönemde karşınıza çıkacak fırsatları iyi değerlendirmeye bakın; gerek albeninizin artacağı gerekse sosyal ilişkilerinizin canlanacağı bir dönem söz konusu olacak. Yaratıcılığınızın da artacağı bu dönemde üzerinde çalıştığınız işlerde başarı gösterebileceksiniz. Mayısın ikinci yarısından itibaren girişim kapasitenizin artacağı ve kendinizi daha ısrarcı bir biçimde ortaya koyacağınız görülüyor. Bu dönemde biraz hırslanmanız ve hedeflerinizin peşinden gitme arzunuzun artması da mümkün. Ayın ilk yarısında ise geçen ay ertelemek zorunda kaldığınız yolculuklara çıkabilir ve iletişim ağınızı güçlendirebilirsiniz. Yine geçen ay eğitiminizle ilgili aksamalar yaşadıysanız bu aksaklıkları yoluna koymanızın tam zamanı…

15 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelen yeniay, ev ve aile yaşantınıza vurgu yapıyor. Evde göze çarpan hareketlilik yaşam alanınızla ilgili yeni başlangıçlar yapma isteğinizi körükleyebilir. Bu etkiyi en çok hissedecek olan Kovalar ise 8 Şubat ve sonrasında doğanlarınız olacak ve bu etkileri mayısın ikinci yarısı boyunca alacaklar. 29 Mayıs’ta Yay burcunda meydana gelecek olan dolunay ise etkilerini 5 gün öncesinden göstermeye başlayacak. Dolunayla birlikte özellikle 24 Ocak- 4 Şubat doğumlularınız kendilerini ileriye taşıyacak bazı planlarında nihayetlenme sürecine girebilirler. Bu dolunayla birlikte arkadaşlık ilişkilerinize ve sosyal çevrenize özellikle dikkat etmeniz ve yaşanması muhtemel bazı sonlanmalara hazırlıklı olmanız gerekiyor.

BALIK BURCU: Geçtiğimiz ay maddi konularda zorlanmış ve istediğiniz ilerlemeyi gösterememiş olabilirsiniz. Neyse ki mayıs ayının ilk yarısında bu durum tersine dönüyor ve finansal konularda girişimde bulunmak için motivasyonunuz artıyor. Ayın 19’una kadar olan zaman diliminde gayrimenkul alım-satımı konusunda şansınız olacak. Bu dönemi ayrıca aile içinde huzurun olduğu ve sevindirici gelişmelerin yaşandığı bir süreç olarak hatırlayabilirsiniz. Mayıs ayının son 10 günü bekar Balıklar için şanslı etkiler getirecek enerjiler var. Bu dönemde karşınıza hoşlanacağınız biri çıkabilir çünkü cazibenizin artacağı bir süreç söz konusu… Bu günlerde ayrıca yaratıcılığınızın artacağına da göz önünde bulundurun ve bu yaratıcı enerjinize elinizdeki projelere aktarmaya çalışın.

15 Mayıs’ta Boğa burcunda yeniay meydana geliyor. Yeniayı takip eden iki hafta boyunca yakın çevrenizle ilişkilerinizde kullandığınız iletişim dili önem kazanıyor. Bu yeniay yeni bir eğitime başlamak isteyen Balıklar’ı destekliyor. Üstelik Tanrılar’ın habercisi Merkür’ün de desteğini alan Balıklar için eğitim alanında yeni kapılar açılabilir. Bu etkileri en çok hisseden Balıklar ise 10 Mart ve sonrasında doğanlar olacak. 29 Aralık’ta meydana gelecek olan Yay dolunayı ise etkisini özellikle 22 Şubat-4 Mart doğumlu Balıklar üzerinde yaklaşık 5 gün öncesinde göstermeye başlıyor. Kariyer alanınızı etkileyen bu dolunayla birlikte bazı sonlanmalar yaşanması ve farklı bir dönemece girmek olası… Bu aynı zamanda duygusal olarak yoğun bir dönem olacağından olayları akışa bırakmanın önemi daha da çok vurgulanıyor.

You may also like

venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
ekim ayı burç yorumları
EKİM AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
EYLÜL AYI BURÇ YORUMLARI
kova burcunda dolunay
KOVA BURCUNDA AY TUTULMASI; GELECEĞİMİZİ YARATMAK