29
Nis
2017
0
Mayıs ayı burç yorumları

MAYIS AYI BURÇ YORUMLARI

MAYIS AYI BOYUNCA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?

Mayıs ayında disiplin gezegeni Satürn’le bolluk ve bereketi temsil eden Jüpiter gerilmeye devam ediyor. 9 Haziran’da Jüpiter’in düzelmesiyle şansın daha çok yanımızda olduğunu hissedecek olsak da Mayıs boyunca bizlere getireceği fırsatları da göz ardı etmememiz lazım. Zamanın bilge temsilcisi Satürn; sınavlarına devam ediyor. Gezegen; her birimizin kişisel haritasında gerilediği alana göre belirli sorumluluklar almamız gerekliliğine vurgu yapıyor. Aşk gezegeni Venüs; ay boyunca Koç burcunda olacak; bu konumunun sosyal ilişkilere oldukça canlanma getireceği muhakkak. Savaş gezegeni Mars ise ay boyunca İkizler burcunda olacak. Enerjimizi fazla dağıtmamaya dikkat etmemiz gereken bir ay bizleri bekliyor.

KOÇ BURCU: Aşkın ve güzelliğin temsilcisi Venüs’ün ay boyunca burcunuzda seyahat edecek olması size fırsatlarla dolu bir dönem vaat ediyor. Üstelik geçen ayın sonlarında gerilemesine son veren gezegenin eski gücünü kazanmaya başlamasıyla ilişkiler arenasında şanslı bir döneme adım atmış oluyorsunuz. Sosyal ilişkilerinizde de canlanma ve hareketlilik söz konusu. Yönetici gezegeniniz Mars ise ay boyunca İkizler burcunda seyahat edecek. Mars; savaş gezegeni olmasının yanı sıra girişim kapasitemizle de alakalıdır. Bu ay; yakın çevrenizle iletişiminiz oldukça dinamik ancak tartışmalara girmekten kaçınmanız gerekiyor. Bu dönemde yakın yerlere yapılacak pek çok kısa seyahat da söz konusu olabilir. İletişim gezegeni Merkür’den iyi haber var; o da gezegenin 16 Mayıs’ta sizin para evinize ilerleyecek olması. Ayın ikinci yarsından itibaren yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz ve kazanımlarınızı artırmaya eğilebileceğiniz bir süreç söz konusu olacak.

Disiplin gezegeni Satürn’ün gerilemesi inançlarınızı sorgulayabileceğiniz bir döneme işaret ediyor. Ayrıca yüksek öğrenimle, yurtdışı ve yabancılarla bağlantılı işlerinizde yarım bıraktıklarınızı tamamlamaya devam edebilirsiniz. 11 Mayıs’ta Akrep burcunda bir dolunay meydana geliyor. Dönüşümün simgesi Akrep; ortaklaşa maddi konularda değişime gidebileceğinizi gösterirken kredi başvurularınızın sonuçlanması, borçların tamamlanması, miras paylaşımı gibi gelişmeleri takip eden günler ve haftalar boyunca gündeminize taşımaya hazırlanıyor.

BOĞA BURCU: Evliliğiniz, ortaklılıklarınız 11 Mayıs’ta Akrep burcunda meydana gelecek dolunayla birilikte ön plana çıkmaya başlıyor. Dolunayı takip eden süreçte mevcut sorunlar daha fazla görünür olabileceği gibi; bu konularda sizin için dönüm noktası olabilecek kararlara imza atabilir ve bazı sonlanmalar da yaşayabilirsiniz. Dolunaydan özellikle etkilenecek olanlarınız 6-16 Mayıs tarihleri arasında doğanlar olacak. Disiplin gezegeni Satürn; geçen aydan bu yana gerilemesine devam ediyor ve bu retro süreci haritanızda ortak finansal konuları içeren alanda meydana geliyor. Gezegenin retrosu 25 Ağustos’a kadar devam ediyor ve bu süreçte mevcut borçlarınızı kapatmaya çalışabilir; paylaşımlı mallar ve miras konularıyla ilgili halletmeniz gereken işlere odaklanabilirsiniz. Mars’ın para evinizde ilerlemesi ise kazanımlarınız konusunda hırslı bir ayda olduğunuzun göstergesi. Bu kazanımları artırmak için birkaç alanda birden girişimde bulunmanız mümkün.

16 Mayıs önemli bir tarih çünkü iletişim gezegeni Merkür; burcunuza ilerliyor. Ayın geri kalanında kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz koşullar oluşmuş olacak. Aşkı simgeleyen Venüs ise aynı zamanda burcunuzun yönetici gezegenidir. Venüs; ay boyunca Koç burcunda ilerleyecek. Bu dönemde sosyal anlamda pek aktif olmamanız anlaşılabilir; belki evinizde, birkaç dostunuzla ya da sevgilinizle bir arada olup vakit geçirmek sizi daha çok mutlu edecek. Kalabalıklar içinde olmasınız da Venüsyen keyfiler bu ay da hayatınızın önemli bir parçası olmaya devam edecek.

İKİZLER BURCU: Aynı zamanda yöneticiniz olan; iletişim gezegeni Merkür’ün 3 Mayıs’ta gerilemesine son vermesi sizler için çok iyi bir haber. Merkür’ün yaşattığı aksaklıklardan diğer burçlara göre daha fazla etkilenmiş olmanız pek de şaşırtıcı değil. Neyse ki eski hızlı günlere geri dönüş başlıyor. Ayın ikinci haftasından itibaren bu ivmeyi ve işlerinizdeki ilerlemeyi daha fazla hissetmeye başlayacaksınız. Merkür düzeliyor ancak şans gezegeni Jüpiter; 9 Haziran’a kadar gerilemeye devam ediyor. Şubattan bu yana aşk ilişkilerinizle veya çocuklarınızla ilgili umulmadık fırsatlarla karşılaşmış; yaratıcı projelerinizde size yardımı olabilecek kişilerle tanışmış olabilirsiniz. Söz konusu etkiler bu ay da devam ediyor. Gezegen 9 Haziran’da düzeldiğinde bu fırsatları şansa çevirmeniz ve onları değerlendirmeniz daha kolay olacak.

Disiplin gezegeni Satürn; Nisan ayından bu yana Yay burcunda geriliyor. 25 Ağustos’a kadar sürecek olan retro döneminde; ikili ilişkilerinizle, evliliğinizle ve ortaklıklarınızla ilgili daha öncesinde üzerine pek eğilmediğiniz sorunlarla ilgilenmenizi gerektirecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yine mevcut ilişkilerinizde daha fazla sorumluluk almanız da mümkün. Savaş gezegeni Mars’ın ay boyunca burcunuzda ilerliyor olması enerjinizi ve hırsınızı artıran bir faktör. Ayrıca epey mücadeleci bir tutum içinde olacağınız görülüyor. 11 Mayıs’ta Akrep burcunda meydana gelecek dolunay ise günlük rutininizi ilgilendiriyor. İş ortamınız ve sağlığınız ön planda olacak. Sağlığınızla ilgili beklediğiniz bir sonucu alabilir; işinizde değişimler yaşayabilirsiniz. 25 Mayıs burcunuzda meydana gelecek yeniay sizin için oldukça önemli. Taze başlangıçlar yapmak ve kendinizi yenilemek için bu yeniayı takip eden günlerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Yeniay Mayıs doğumluları daha fazla etkileyecek.

YENGEÇ BURCU: Daha önce bahsettiğim gibi zamanın simgesi Satürn’ün Nisan’dan bu yana geri harekette olması bu retronun haritalarımızda düştüğü alana göre üzerinde çalışmamız gereken konuları bize gösteriyor. Siz Yengeçler için 25 Ağustos’a kadar devam eden bu gerileme süreci; günlük faaliyetlerinize vurgu yapıyor. Belki ofis ortamında biraz daralıyorsunuz ve düzeltmeniz gereken koşullar var. Ya da iş yükünüz sizi oldukça yoruyor da olabilir. Sağlığınız da Satürn’ün retro döneminde mercek altında. Sağlığınızı iyileştirmek ve daha dinç olmak için uygulayacağınız spor ve diyet programları bu retro yani gerileme döneminde ön plana çıkıyor.

Aşk ve güzellik gezegeni Venüs; şanslı etkiler veren bir gezegendir. Gezegen; Mayıs ayı boyunca Koç burcunda ilerliyor. Bu da kariyerinizde karşılaşabileceğiniz fırsatlar anlamına geliyor. Venüs; maddiyatı da simgeleyen bir gezegendir dolayısıyla terfi, maaş artışı gibi gelişmeler bu ayın gündeminde olabilir. Savaş gezegeni, Venüs’ün sevgilisi Mars ise ay boyunca İkizler burcunda ilerleyecek. Bu ay; biraz öfkeli olabilir ve bu öfkeyi kendinize saklamayı tercih edebilirsiniz. Bu duyguları verimli alanlara kanalize etmek sizin elinizde. 11 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek dolunay sizin için olumlu etkiler taşıyor. Aşk ilişkilerinizde dönüm noktası olarak adlandırılabilecek gelişmeler yaşayabilir; evli olanlarınız ebeveyn olmaya karar verebilirsiniz. Bu dolunay; yaratıcı projelerinizi de destekleyen etkilerle geliyor. Dolunayı takip eden günlerde ve haftalarda bu projelerdeki nihayetlenmeler meyvelerini verecektir. 7-17 Temmuz doğumlu olanlar dolunayın etkisini daha çok alacaklar.

ASLAN BURCU: Aşkın ve sanatın temsilcisi Venüs’ün Mayıs ayı boyunca Koç burcunda ilerleyecek olması uzaklara yapılacak seyahatlerinizden ve yabacılardan sağlayabileceğiniz faydaların yanı sıra yüksek öğrenimle ilgili olumlu gelişmelere işaret ediyor. Bunun yanı sıra seyahatlerinizde karşılaşacağınız insanlardan da destek görebilirsiniz. Girişimlerimizi simgeleyen Mars ise ay boyunca İkizler burcunda ilerliyor olacak. Bu ay; arkadaşlarınızla tartışmamaya ve fikirleriyle çatışmamaya biraz dikkat etmelisiniz. Hedefleriniz ve projeleriniz söz konusu olduğunda enerjinizi epey dağıtabileceğiniz görülüyor dolayısıyla odağınızı belirlemeniz önem taşıyor.

11 Mayıs’ta Akrep burcunda meydana gelecek olan dolunay; dikkatinizi evinizle ve aile bireylerinizle ilgili gelişmelere yöneltiyor. Dolunayı takip eden günlerde taşınabilir ya da bu yönde bir karar alabilirsiniz. Gayrimenkul alım-satımı da bu dolunayın getirdiği temalar arasında yer alıyor. Ailenizle daha fazla vakit geçirme gerekliliği doğurabilecek gelişmeler de Akrep dolunayıyla birlikte hayatınıza dahil olabilir. 8-18 Ağustos doğumlu Aslanlar; bu etkileri daha çok alıyorlar. Zamanın simgesi, büyük öğretmen Satürn geçen aydan bu yana geri gidiyor. Dolayısıyla bu retro dönemini kapsayan 25 Ağustos tarihine kadar keyifli aktiviteleri biraz daha geri plana almış gibisiniz. Bunun sebeplerinden biri çocuklarınızın üzerinizdeki sorumluluklarında artış olabilir. Ya da daha önce üzerine yeterince eğilmediğiniz projeleriniz bu kez tam zamanlı ilginizi bekleyebilir. Satürn’ün Yay burcundaki retrosunun ilişkinizdeki bazı sorunları halletme ve yükümlülükleri yerine getirme gerekliliğini de gündeme taşıdığını belirtmeliyim.

BAŞAK BURCU: İletişimin simgesi aynı zamanda yönetici gezegeniniz olan Merkür; 3 Mayıs’ta geri hareketine son veriyor. Dolayısıyla geçen aydan sürüncemede kalan işlerinizi bir yoluna koymaya başlayabilir, aksamaları rahatlıkla giderebilirsiniz. 16 Mayıs itibariyle sizin gibi Toprak elementine ait Boğa burcuna ilerleyecek olan Merkür; seyahat planlarınıza, farklı kültürlerden insanlarla kontaktlarınıza; basın-yayın faaliyetlerinize hareket getirmeye hazırlanıyor. Ayın ikinci yarısında bir eğitim programına yazılmaya da karar vermeniz mümkün. Disiplin gezegeni Satürn’ün geri yolculuğu ise dikkatinizi ev ve aile yaşantınızda yapmanız gereken düzenlemelere ve almanız gereken sorumluluklara yöneltiyor.

Bolluk ve bereketin simgesi Jüpiter de Şubat ayından bu yana geri gidiyor ve Mayıs boyunca retro olacak. Bu gerileme para evinizde gerçekleşiyor dolayısıyla bu süreçte maddi kazanımlarınızla ilgili pek bir ilerleme sağlayamadıysanız da bu konuda karşınıza çıkan fırsatları nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda bir fikir sahibi oldunuz. Mayıs boyunca gerek maddi durumunuzu düzeltecek fırsatları görmeye gerekse kendi değeriniz ve hayatta değer verdiklerinizle ilgili önemli bakış açıları geliştirmeye devam edeceksiniz. Jüpiter; 9 Haziran’da düzeldiğinde finansal durumunuzun iyileşmeye başlamasını bekleyebilirsiniz. İrade gücümüzü temsil eden, savaş gezegeni Mars; ay boyunca İkizler burcunda seyahat ederken kariyerinize de önemli etkiler getiriyor. Üstlerinizle tartışmamaya ve onlara sert sözler sarf etmemeye dikkat etmeniz gereken bir etki söz konusu. Ele alınması gereken pek çok proje enerjinizi tüketebilir; bu da huzursuzluğunuzun ve gerginliğinizin başkalarınca görünür olmasına yol açabilir. 25 Mayıs’ta İkizler burcunda kariyere vurgu yapan yeniay ise özellikle Ağustos ve 1-2 Eylül doğumlu olanlarınızı yeni başlangıçlar için destekliyor.

TERAZİ BURCU: Aşkın, güzelliğin ve sanatın temsilcisi Venüs; ay boyunca zıt burcunuz Koç’ta seyahat ediyor olacak. Venüs; iyicil ve şanslı etkiler veren bir gezegendir ve bu etkileri haritanızın ikili ilişkilerle ve ortaklıklarla ilgili alanında deneyimleyeceksiniz. Bu ay; nişan ya da evlilik kararı alabileceğiniz gibi faydalı ortaklıklara da girişebilirsiniz. Venüs; olumlu etkiler vermesiyle bilinir ama bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter göklerin en iyicil gezegenidir. Ve şans gezegeni geçen senenin sonbaharında sizin burcunuza ilerledi ancak geri harekette. Şubattan bu yana yani gezegenin geri gittiği dönemde karşınıza pek çok fırsat çıkmış olması muhtemel ancak halen bunları değerlendirme sürecindesiniz. Gezegen 9 Haziran’da düzeldiğinde şansları daha kolay yakalayabileceksiniz.

11 Mayıs’ta Akrep burcundaki dolunay sizin para evinizde meydana geliyor. Dönüşümün burcu Akrep; bu alanda artık görmezden gelemeyeceğiniz düzenlemeler ve değişimler yapmanız gerektiğini vurguluyor. Kendinizi güvensiz hissettiğiniz alanlara yoğunlaşmanız gerekecek. Maddi ve manevi anlamda ortaya çıkabilecek olan bu güvensizlik hissi sizin değer yargılarınızı sorgulamanızı da neden olabilir. Sizin için aslında neyin ve kimin gerçekten önem taşıdığını belirlemeniz gerekebilir. Disiplin gezegeni Satürn de bu ay geri giden gezegenler kervanında. Yakın çevrenize kendinizi yeterince ifade edemediğinizi düşünüyor olabilirsiniz ancak gerçek düşüncelerinizi belirtmemeye devam ettikçe sorunların ortadan kalkmayacağını da bilmeniz önem taşıyor.

AKREP BURCU: Mayıs ayının sizler için en önemli gökyüzü olayı şüphesiz 11 Mayıs’ta Akrep burcunda oluşacak dolunay. Bu dolunay; sizin için büyük bir değişimin habercisi ve bu değişimi siz de uzun zamandır bekliyorsunuz. Gerek kendinizi çevrenize ifade ediş tarzınız gerekse hayatınızda önem verdiğiniz ilişkiler bir dönüşüm sürecine giriyor. Belki mevcut ilişkinizi farklı bir noktaya taşımaya karar verebilir belki de uzun zamandır bırakmayı düşündüğünüz bazı alışkanlıklarınızı terk edebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Mars aynı zamanda girişim kapasitemizi de temsil eder. Mars; Mayıs boyunca İkizler burcunda olacak. Mars’ın ilerlediği alan biraz mücadelenin yanı sıra dinamik enerjiler de içerir. Bu enerjiler haritanızın ortak paylaşımları temsil eden alanında yer alıyor. Eşinizin veya ortağınızın parasını ilgilendiren gelişmeler biraz zorlu etkiler alabileceği gibi kredi başvuruları, borçlanmalar, mirasla ilgili gelişmeler de bu sürece dahil oluyor.

Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter uzun zamandır Terazi burcunda; haritanızın bilinçaltıyla bağlantılı alanında geri harekette. Jüpiter’in bilgeliğini biraz içe dönüş yaşayarak aldığınız bir dönem söz konusu oldu. Mayıs ayında da bu etkiler var; gezegen 9 Haziran’da düzeldiğinde içselleştirdiğiniz bilgileri hayatınıza daha kolay entegre etmeye başlayabileceksiniz. Bu ay; zamanın temsilcisi, disiplin gezegeni Satürn de geri gidiyor. Satürn; uzun zamandır para evinizde; sizi maddi koşullarınızla ilgili önemli sınavlardan geçirdi ve biraz da kısıtladı. Geçen aydan bu yana bahsettiğim kısıtlanmanın daha da arttığını hissetmiş olmanız doğal. Ayrıca kendinize verdiğiniz değeri de daha fazla sorguladığınız bir süreç içersindesiniz. 25 Ağustos’ta gezegen düzeldiğinde bu bahsettiğim konular rayına oturmaya ve bir düzene girmeye başlayacaktır.

YAY BURCU: Gökyüzünün katı öğretmeni Satürn’le imtihanınız devam ediyor. Ancak geçtiğimiz 2 seneden bu yana disiplin gezegenini burcunuzda ağırladığınızdan enerjisine oldukça aşina oldunuz. Yay burcu kısıtlanmalardan ve aşırı sorumluluktan haz eden bir burç değildir ancak Satürn geçtiğimiz yıllar boyunca bunun aksini kanıtlamak istercesine sizi çeşitli yükümlülüklerin altına soktu. Satürn; geçen aydan bu yana burcunuzda geri gidiyor dolayısıyla sınavda yapamadığınız soruların üstünden geçtiğiniz bir dönemindesiniz. Mayıs ayını daha önce ihmal ettiğiniz veya görmezden gelmeyi tercih ettiğiniz sorumluluklarla ilgilenerek geçirebilirsiniz. Bu sorumlulukların sizleri çok daha güçlü kılacağını unutmayın. Gezegen 25 Ağustos’ta düzeldiğinde bu güçlenmeyi hissetmeye başlayacaksınız.

Göklerin en iyicil gezegeni; şansın, bereketin simgesi Jüpiter de bu ay geri gitmeye devam ediyor. Gezegenin retro olduğu Şubat ayından bu yana geleceğe yönelik hedeflerinizi tekrar sorgularken bu hedefleri gerçeğe dönüştürme konusunda önünüzde uzanan engelleri de değerlendirme fırsatı buldunuz. Belki de size yardımı olabilecek insanlarla tanıştınız ve tanışmaya da devam ediyorsunuz. Bu ay da sosyal çevrenizi genişletmeye odaklanmanızı öneririm. Gezegen; 9 Haziran’da düzeldiğinde sizi hedeflerinizi ve projelerinizi hayata geçirmeniz için daha rahat bir süreç bekliyor olacak. Gelelim gökyüzünün diğer bir iyicil gezegeni Venüs’e. Venüs; ay boyunca Koç burcunda olacak ve bu sizin için oldukça iyi bir haber! Eğlence bu ay bol bol gündeminizde. Çocuklarla yapılacak aktiviteler; içine yaratıcılığınızı katacağınız projeler Venüs’ün Koç burcundaki keyifli etkileri arasında yer alıyor. Yalnız olanlarınız için bu ay aşkın kapınızı çalma olasılığının yüksek olduğunu da belirtmeliyim. Venüs’ün sevgilisi Mars ise zıt burcunuz İkizler’de. Evlilikler ve ortaklıklar biraz sert etkiler alıyor. Olası tartışmaların dozajını ayarlamaya ve agresif olmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. 25 Mayıs’ta yine İkizler burcunda bir yeniay meydana geliyor. İkili ilişkilerde başlangıçlar vaat eden bu yeniayın etkisini Kasım doğumlu olanlarınız daha çok hissedecekler.

OĞLAK BURCU: 11 Mayıs’ta Akrep burcunda bir dolunay meydana geliyor. Sosyal çevrenizi, arkadaşlık ilişkilerinizi ve projelerinizi dönüştürecek etkileri olan bu dolunayın enerjisi geleceğe yönelik planlarınızın ve hedeflerinizin bir kısmını yeniden gözden geçirmeniz gerekliliğini ortaya koyabilir. Aynı zamanda yönetici gezegeniniz olan disiplin temsilcisi, zamanın simgesi Satürn’ün Nisan ayından bu yana geri gidiyor olması bilinçaltınızda sizi gerileten olumsuz etkilerden uzaklaşmanız ve ilerlemenize engel olan faktörleri belirlemeniz için size fırsat veriyor. Bu; pek kolay bir süreç olmasa da, bu süreçte fazla göz önünde bulunmayı tercih etmesiniz de gezegen 25 Ağustos’ta düzeldiğinde eski düşünce yapınızla bağlarınızı büyük ölçüde kopartmış olmanız muhtemel görünüyor.

Bolluk ve bereket simgesi Jüpiter de bu ay geri gitmeye devam ediyor. Şubat ayından bu yana retro sürecinde olan şans gezegeni; karşınıza hiç beklemediğiniz anda, kariyerinize olumlu etkileri olabilecek fırsatlar ya da kişiler çıkartmış olabilir. Belki bu fırsatlardan yeterince yararlanamadınız belki de geçmişte değerlendiremediğiniz fırsatlar tekrar önünüze geldi. Mayıs ayında da değerlendirme süreci devam ediyor ancak gezegen 9 Haziran’da gerilemesini sonlandırdığında kariyerinizde daha rahat ilerleme sağlayabileceksiniz. Gökyüzünün diğer bir iyicil gezegeni Venüs ise ay boyuna Koç burcunda olacak. Evinizle yaşam alanınızla ilgili olumlu gelişmeler içinde olduğunuz bir aydasınız. Evinizi dilediğiniz gibi dekore etmeniz ve güzelleştirmeniz için daha uygun bir etki olamazdı. Ancak enerjinizi eve yoğunlaştırmakta biraz zorlanıyor olabilirsiniz; çünkü girişimlerimizi simgeleyen Mars sizi oradan oraya koşturuyor. Bu ay; elinizde ilgilenmeniz gereken pek çok proje olması muhtemel dolayısıyla gereğinden fazla yorulmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

KOVA BURCU: Zor dersleriyle bizleri sınayan, zamanın temsilcisi, öğretmen Satürn aynı zamanda sizin yönetici gezegeninizdir. Satürn; Nisan ayından bu yana geri gidiyor ve geleceğe dair projeleriniz, planlarınız yönünde sizlerden bir yol haritası belirlemenizi bekliyor. 25 Ağustos’a kadar sürecek retro döneminde bu planların uygulanabilirliğine dair kafanızda net bir görüşün oluşmaya başlayacağını söylemek mümkün. Bu hedefleri belirlerken arkadaş çevrenizin de desteğini almaya bakın derim. 11 Mayıs’ta Akrep burcunda bir dolunay meydan geliyor. Dikkatinizi kariyerinize ve sosyal statünüze odaklayacağınız etkilerle gelen, dönüşümsel enerjiler taşıyan bir dolunay var karşımızda. Bahsi geçen alanlarda değişikliğe gitmek için içinizde büyük bir istek duyuyor olabilirsiniz. 4-14 Şubat doğumlular bu etkileri yaşamaya daha da açıklar. Hayatınızda bir dönüm noktası olabilecek, hayat yönünüzü değiştirecek kararlar alabilirsiniz. Kariyerde sonlanma, farklı bir kariyere geçiş, evlenme, boşanma gibi statü değişiklikleri ya da bu yönde alınacak kararlar bu dolunayı takip eden süreçte yaşanabilecek etkilerden bazıları…

Gelelim gökyüzünün sevgilileri Venüs ve Mars’a… Venüs; ay boyunca Koç burcunda; kardeş, kuzen veya yakın arkadaşlarınızla ilgili güzel haberler duyacağınız ve olumlu gelişmelere şahit olacağınız bir ayı müjdeliyor. Bu güzel gelişmeler düğün ya da nişan da olabilir. Kısa mesafeli yolculuklardan ve bu yolculuklardan fayda görebileceğiniz bir aydasınız. Savaş gezegeni, girişimlerimizi ve irade gücümüzü simgeleyen Mars ise ay boyunca İkizler burcunda ilerleyecek. Özellikle bekar olanlarınızın aşk hayatlarının oldukça dinamik etkiler aldığını söylemek mümkün. Ebeveyn olanlarınızın ise çocuklarıyla ilgili biraz problem yaşayabileceği görülürken onlarla tartışmaya girmemek önem taşıyor.

BALIK BURCU: Genişlemenin; bolluk ve bereketin simgesi Jüpiter aynı zamanda sizin yönetici gezegeniniz ve Şubat’tan bu yana geri harekette. Jüpiter; 9 Haziran’a kadar sürecek olan gerileme döneminde; ortak paylaşımlarla ilgili nasıl destek alabileceğiniz ve nerelerde aşırı harcamaya gidilmiş olabileceği bir yönünde bir bakış açısı geliştirmenize yardımcı oldu. Bu ay da ortaklaşa finansal konularda size olumlu enerjisini sunuyor ancak gerileme döneminde bu enerjinin biraz içe döndüğü de muhakkak. Neyse ki göklerin diğer bir iyicil gezegeni Venüs; ay boyunca Koç burcunda yani para evinizde olacak. Dolayısıyla maddi değerlerinizle ve kazanımlarınızla ilgili şanslı etkiler alıyorsunuz. Diğer bir şanslı etki de 11 Mayıs’ta Akrep burcunda oluşacak dolunayla birlikte geliyor. Bu dolunayı takip eden günlerde ve haftalarda yurtdışı bağlantılı işleriniz, uzaklara yapacağınız seyahatler, farklı kültürden insanlarla ilişkileriniz; yüksek öğreniminizle ilgili sonuçlanmalar gündeminizde olacak. Bu nihayetlenmeler vize başvuruları veya yurtdışı yerleşimiyle ilgili gelişmeleri de içerebilir. Bu etkiyi en çok alan Balıklar; 6-16 Mart tarihleri arasında doğanlar olacak.

Disiplin gezegeni Satürn; Nisan ayından bu yana geri harekette ve sizi geçtiğimiz 2 senedir özellikle kariyeriniz ve toplumsal konumunuzla ilgili biraz zorlu etkilerden geçiriyor. Satürn gerilemesi bu ay da devam ediyor ve geçmişte belki de oluruna bırakmayı tercih ettiğiniz meseleleri yeniden gündeminize aldırıyor. Gezegen; 25 Ağustos’ta düzelene kadar bahsi geçen alanlarda yeni kararlar ve sorumluluklar üstlenebilir; eşinizle ve kariyer yönünüzle ilgili planlarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz. 25 Mayıs’ta İkizler burcunda oluşan yeniay; ayın sonunda ve Haziran ayının ilk iki haftasında da etkisini sürdürüyor olacak. Özellikle Şubat doğumlu Balıklar’ı etkileyen bu yeniayı takip eden süreçte ev veya aile yaşamınızla ilgili başlangıçlar desteklenirken; ev değiştirmeniz de gündeme gelebilir.

You may also like

Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
Mars Yay burcunda
Transit Mars Yay burcunda
ikizler burcunda dolunay
İKİZLER DOLUNAYI YAKLAŞIYOR!
kasım 2018 burç yorumları
KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI