1
Mar
2017
0

Mart ayı Astroloji Yorumları

 Şubat ayını geride bırakırken Mart ayı astroloji yorumları ile önümüzdeki süreçte bizi neler beklediğini görelim!

Mart ayına; 26 Şubat’ta Balık burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının etkisi altında giriyoruz. Balık ve Koç burcundaki gezegen yoğunluğu; tutulmaya damgasını vurmuş ve yaklaşık 6 ay sürecek bir salıverme ve akışa bırakma sürecinin startını vermişti. Tutulma haritasında Mars – Uranüs birlikteliğinin verdiği dinamik hatta dizginlenemez enerjinin ivmesiyle yeni başlangıçlar ve atılımlar için de uygun bir zemin oluştu. Aşk gezegeni Venüs de Koç burcunda oldukça yavaşlamış bir şekilde seyrini sürdürüyor ve 4 Mart’ta gerilemeye hazırlanıyor. Venüs 15 Nisan’a kadar gerilemesini sürdürecek dolayısıyla Mart ayı boyunca aşk ilişkilerinin yanı sıra maddi konular, kendi değerimizle ilgili düşüncelerimiz mercek altına alınıyor. Venüs; geri giderken ilişkilerle ilgili bir içe dönüş süreci yaşanması doğaldır. Önümüzde kazancımızdaki olası tıkanıklıklarla ve ortaklıklarla ilgili gözlem yapma fırsatı uzanır ve enerjisi olumlu değerlendirildiğinde bu çok verimli olabilen bir dönemdir. Ancak estetik operasyonlar, sanatsal aktivitelerle ilgili girişimler gezegen geri giderken istenilen sonuca ulaşmayabilir. Venüs’ün sevgilisi Mars’la Koç burcundaki birlikteliği ise 10 Mart’ta kızıl gezegenin Boğa’ya ilerlemesiyle son buluyor. Koç’ta savaşçı doğasını ve irade gücünü yoğun bir biçimde ortaya koyan Mars; Boğa’ya ilerlediğinde kendi burcu Koç’taki kadar aktif olmasa da kararlı, sabit ve sabırlı bir tutum ortaya koyar. Ancak bu sabır belirlenen hedeflere ulaşmak içindir ve çoğunlukla maddiyata dayalı bir çaba bu hedeflere eşlik eder. Anlamsız inadın ve dediğim dedik tavırların Mars’ın Boğa transitinde bizi geri çekmemesine dikkat etmeliyiz.

Mart ayı Astroloji Yorumları  BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

12 Mart’taki Başak dolunayı Satürnyen etkilerle geliyor. Başak’ın hizmet duygusuyla; Satürn’ün disiplini bir araya geldiğinde görev temasının öne çıktığı; biraz kısıtlanmalar getiren bir dolunay olacağı görülüyor. Bu kısıtlamaların ise en fazla kendimizi ifade ediş tarzımız ve düşüncelerimiz üzerinde olacağını söyleyebilirim. Özellikle dolunayı takip eden ilk hafta yersiz endişelere kapılabilir; kendimizi gereğinden fazla yıpratabilir, kişiliğimizi ortaya koymakta ve duygularımızla bağlantıya geçmekte zorlanabiliriz. Başak burçlarının yanı sıra İkizler, Yay ve Balık burçları bu etkileri almaya daha açıklar.

14 Mart’a girerken; bu kez iletişim gezegeni Merkür burç değiştirerek Koç’a ilerliyor. Balık burcundaki belirsizlik; düşüncelerdeki bulanıklık geçerliliğini yitiriyor. Merkür’ün bu burçta kalacağı 2 hafta boyunca hem kendimizin hem de çevremizdekilerin yaklaşımlarının çok daha direkt olmaya başladığını deneyimleyebiliriz. Düşüncelerimizde netlik sağlayabilir; fikirlerimizi dilediğimiz şekilde ortaya koymayı her zamankinden daha çok arzu edebiliriz. Merkür; Mars’ın burcu Koç’tayken sözlerimizin yumuşak ve yapıcı olma gerekliliği daha da önem kazanıyor. Merkür bu burcu terk etmeden meydana gelecek olan 28 Mart’taki Koç yeniayı; Ateş elementinin dinamizmi ve motive edici etkileriyle geliyor. Venüs’ün yeniayla kavuşumda olması; ay boyunca geri harekette olan gezegenin ilişkiler cephesine yaptığı vurguyu güçlendiriyor. Bu Venüsyen yeniayı takip eden günlerde; aşk ilişkilerinde yeni bir başlangıç hissi yaşatan geri dönüşler yaşanması muhtemel. Ancak bu yeniay; yepyeni bir kişiyle paylaşım yaşamak isteyenlerin karşısına tanıdıklık hissinin yoğun olduğu birini de çıkarabilir!

 

You may also like

kasım 2018 burç yorumları
KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI
ağustos ayında 12 burcu neler bekliyor
AĞUSTOS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
Şubay ayı burç yorumları
ŞUBAT AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
2018 burç yorumları
2018 BURÇ YORUMLARI