16
Tem
2017
0
mars ve yeniay aslanda

MARS VE YENİAY ASLAN BURCUNDA

                     ASLAN SEZONU AÇILIYOR; MARS VE YENİAY ASLAN BURCUNDA

Aslan sezonu; kendine yaraşır görkemli bir açılışla ‘merhaba’ demeye hazırlanıyor! Önce 20 Temmuz’da savaş gezegeni Mars; Aslan burcuna geçmeye hazırlanırken hemen üç gün sonrasında bu burçtaki varlığını başrolünü kendisinin üstleneceği bir yeniayla taçlandırıyor. Peki irade gücümüzün, girişim potansiyelimizin, mücadele kapasitemizin temsilcisi Mars Aslan burcundayken bizi neler bekliyor? Mars Aslan’dayken gururumuz ve kendimize güvenimiz tavan yapabilir; hedeflerimizi daha büyük tutma eğiliminde oluruz. Mars ister ve istediğini de alır; Aslan burcundayken daha da kolay alır ve istediklerine açıkça, dolambaçsız bir biçimde yanaşır. Bunu yaparken de arkasında kırık dökük var mı şeklindeki ‘ufak’ detaylarla boşuna vakit kaybetmez. Zaten kaybedecek vakti de yoktur! Ateş elementinin coşkulu, hayat dolu burcu Aslan’la kızıl gezegen iyi anlaşır. 5 Eylül’e kadar sürecek olan bu dönemde heyecanımızda, kalp çarpıntılarımızda ve tutkularımızda artış olacaktır. Yine kalbimizin sesini daha fazla dinlemeye odaklanabiliriz. Kalpten laf açılmışken sağlık açısından bakacak olursak daha öncesinde sorun yaşamış olanlar için kalplerine daha özenli davranmaları gerektiğini görüyoruz. Özellikle çocuklarda kesiklere ve yanıklara dikkat etmek gerekiyor. Çocukları simgeleyen Aslan burcu ve enerjimizi simgeleyen Mars; onlarla bir arada olacağımız aktivitelere bizi yönlendiriyor olacak. Yaratıcı faaliyetlere, eğlenceye ve aşka da bol bol zaman ayırabileceğiz.

Aslan burcu; sahne ışıklarını sever, kendi ışığının da parlamasında hoşlanır. Mars Aslan’dayken bu sevginin biraz abartıya dönüşme ihtimali vardır. Mars Aslan; ön saflarda yer almak uğruna egosunu fazla görünür kılabilir. Yeteneklerimizle tanınmak ve başarıyı yakalamak istememizden daha doğal bir şey yok ancak bu transit boyunca ego savaşlarına karşı dikkatli olmamızda yarar vardır. Aslan burcu mükemmeliyetçidir dolayısıyla bu süreç yaptığımız işin en iyisini yapmamız için bizi daha da çok tetikleyecektir. Bu günler sabırsızlığımızın da artacağı bir zaman dilimine işaret ederken fiziksel gücümüzü sınayacağımız ve kendi kendimize yetebileceğimizi kanıtlamak isteyeceğimiz deneyimler de kapımızı çalacaktır. Standartlarımızı yüksek tutacağımız bu dönemde başkalarının üzerinde baskı kurmamaya ve inatçı bir tutum izlememeye özen göstermeliyiz.

                                                   ASLAN BURCUNDA YENİAY

23 Temmuz’da meydana gelecek olan yeniay; baş aktör Mars’ın etkisiyle yüksek bir enerji potansiyelini ve maskülen bir enerjiyi barındırıyor. Aslan burcundaki Güneş tutulmasına bir ay kaldığı göz önüne alındığında astrolojide ender sayılabilecek şekilde aynı burçta meydana gelecek iki yeniaya şahit olmaya hazırlanıyoruz. Bu da yoğun bir Aslan titreşimi altında olacağımız anlamına geliyor. Yeniaylar başlangıçları simgeler; bu yeniaysa 0 derece Aslan’da, başlangıç potansiyeline çifte vurgu yapıyor. Yeniayla kavuşumdaki Mars; çabuk öfkelenebileceğimiz durumlar içinde kalabileceğimizi gösteriyor. Bu yeniayı takip eden bir ay boyunca tepkisel ve dürtüsel davranacağımız durumlar içinde kalabilir, uzun süredir hiç olmadığı kadar hırslanabilir ve arzularımıza daha fazla odaklanabiliriz. Önemli girişimlerde bulunmanın arifesindekiler içinse bir anlamda verimli bir süreç olduğunu söyleyebilirim. Ancak yeniay haritasında işin içinde devrimlerin gezegeni, asi Uranüs’ün de olduğunu görüyoruz. Uzun zamandır değişim ve heyecan arayışımız bu kadar belirgin olmamıştı. Uranüs’le gergin etkileşimdeki Mars ve yeniay; öncesi çok da kestirilemeyen bazı etkiler getiriyor. Bu gerginliğin akıcı bir kanal bulması şart! Hatta çeşitli tehlikeleri tetikleyebilecek enerjiler de söz konusu olabilir. Sinirlerin gerilmesi; takip eden süreçte çok da şaşırtıcı olmayacaktır. Neyse ki Uranüs’le gelen farkındalık bu enerjinin kontrolsüz biçimde dışarı çıkmasını engelleyici bir faktör olacaktır.

 

You may also like

ROHİNİ’DE AY TUTULMASI; HER YOL ‘MAYA’YA ÇIKAR
UTTARA BHADRAPA’DA DOLUNAY/İLAHİ PLANA UYUMLANMA
Başak Burcunda Yeniay; Tüy Gibi Hafif, Melekler Gibi Saf
Krittika’da Yeniay