26
Oca
2017
0
Mars Koç Burcunda

Mars Koç burcunda; Harekete Geçmeye Hazır Mıyız?

Mars Koç burcunda… Savaşçı Mars; nihayet 28 Ocak sabahı Koç burcuna ilerleyerek kendi topraklarına geri dönüyor! Ocak ayı boyunca Balık burcunda seyreden Mars; pek de alışık olmadığı enerjilere maruz kaldı. İlişkiler arenasında işler epey sarpa sardı; duygusal gel-gitler ve patlamalarla geçen bu bir ayda şifacı Kiron eski yaraları açığa çıkardı. Bazen de tam ‘atağa geçiyorum’ derken devreye kah karmik Güney Ay düğümü; kah Satürn girdi; Mars adeta eli kolu bağlı beklemek durumunda kaldı. Neyse ki kızıl gezegen, 10 Mart’a kadar kendi burcunda, ateşli doğasını rahatça ortaya koyabileceği Koç burcunda…

Mars Koç burcunda… Peki Mars’ın Zodyak’ın ilk burcundaki seyri bizler için ne ifade ediyor?

Öncelikle enerjisini geri kazanmış, beklemekten sıkılmış ve harekete geçme isteğiyle dolu bir Mars’tan bahsediyoruz. Mars Koç burcundayken; daha sabırsız olma eğilimindeyizdir, işler bir an önce hallolsun ister, olmayınca da çabuk öfkelenebiliriz. Mars’ın Koç burcundaki seyri yeni başlangıçlara da olanak verir; ileriye dönük hedeflerimizi gerçekleştirmek için daha hevesli oluruz. Bahsettiğim hedefler uğruna bazı serüvenlere de atabiliriz çünkü bu transit boyunca düşünmeden hareket etme potansiyelimiz artar. Atılımlarımızda daha cesuruzdur. Mars Koç burcundayken rekabet duygularının tetiklenmesi de doğaldır. Koç burcu ve Mars birlikteliği biraz kendine dönük bir enerji verdiği için davranışlarımızın başkalarını ne şekilde etkileyeceği önceliğimiz olmayabilir; kısacası daha benmerkezci bir tutum içinde olabiliriz.

Koç burcundaki Mars’ın açıları

Şubat’ın ilk günlerinden itibaren aşk gezegeni Venüs de Koç burcunda seyrini sürdürmeye başlayacak. Bu burçtaki Venüs-Mars birlikteliği, ikili ilişkilere canlılık, enerji ve tutku getiriyor. İlişkiler söz konusu olduğunda daha maceraperest bir tutum içinde olabiliriz. Sosyal kontaktlarda da hareketlenme var. 22 Şubat not edilmesi gereken bir tarih çünkü Mars; dönüşümün simgesi Plüton’la sert bir görünümde olacak. Tansiyon bir gün öncesinden yükselecektir. 22 Şubat boyunca Ay da zararlı konumda olduğu Oğlak burcunda… Kontrol duygumuzun sınanabileceği, kendimizi güç savaşları içinde bulabileceğimiz, hırsın fazlasının zarar olduğunu bize hatırlatabilecek bir gün!

26 Şubat’ta güneş tutulmasının olduğu gün; şokların gezegeni Uranüs ve Mars kavuşumu var! Yine etkisi birkaç gün önceden hissedilecek; dinamik, enerji patlamasına yol açacak bir etkileşim. Üstelik bu kavuşum; Jüpiter’in zıt görünümünü alıyor. Bu da demek oluyor ki; şubat ayını noktalarken oldukça dürtüsel davranabileceğimiz durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Girişimde bulunma arzusu yüksek ancak aşırı riskten ve kaldıracağımızdan fazlasını üzerimize almaktan kaçınmalı, kapasitemizin farkında olmalıyız. Kafamızın dikine gidip; kendi bildiğimizi okumak bu günlerde pek iyi sonuçlar doğurmayacaktır.

You may also like

Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
Mars Yay burcunda
Transit Mars Yay burcunda
sekizinci ev
Kim korkar sekizinci evden?
koç burcunda dolunay
KOÇ BURCUNDA DOLUNAY; ENGELLER AŞILMAK İÇİNDİR