8
Mar
2017
0
mars boğa burcunda

Mars Boğa burcunda; Azmin zaferi!

Kızıl gezegen Mars; 10 Mart Cuma gününün ilk saatlerinde fetih alanını yani Koç burcunu terk ederek Boğa’ya ilerliyor. Oysa kah Uranüs’le kavuşurken kah Jüpiter’le bakışırken ne kadar da eğleniyordu Koç’ta! Biz de bol aksiyona alışmıştık doğrusu; istediklerimizi elde etme konusunda her zamankinden daha sabırsız da olmuş olsak; çoğumuz için ileriye dönük hedefleri yapılandırma aşamasına Mars’ın Koç transiti eşlik etti. 26 Şubat’taki güneş tutulmasında ise Mars, Uranüs’le birlikte Balık burcundaki gezegenlerden önemli ölçüde rol çaldı. Balık’ta ağırlıklarımızı bırakırken onlar sayesinde yepyeni bir enerji girişini de deneyimleme fırsatımız oldu ve daha da olacak. Ancak şimdi biraz durulma zamanı; zira Boğa Koç’a hiç mi hiç benzemez!

                             Hedef odaklı ve kararlıyız

Mars; irade gücümüzle ve isteklerimizle doğrudan bağlantılıdır. Bizi nelerin harekete geçirdiği, aksiyon almaya yönelttiği Mars’la alakalıdır. Mars Koç’tayken bu aksiyonu; ışık hızında alabiliriz ancak Boğa; işleri aceleye getirmekten hoşlanmaz. Her ne kadar ilerleme yavaş da olsa Toprak elementinin sabit burcu Boğa; sağlam ve güçlü duruşundan ödün vermez. Son derece pratiktir ve vaktini boşa harcamaz. Mars Boğa’dayken daha hedef odaklıyızdır ve enerjimizi güvenlik sağlamak üzerine yoğunlaştırırız. Bu güvenlik; Boğa burcunun temsil ettiklerinden de anlaşılacağı üzere; maddi konular üzerine yoğunlaşır. Üzerinde azimle, kararlılıkla çalışılan uzun vadeli planların ve projelerin başarı şansı yüksektir. Mars; 21 Nisan’a kadar bu burçta kalacağından bahsettiğim bu uzun vadeli hedefleri belirlemek ve rayına oturtmak için önümüzde epey zaman uzanıyor. Ancak Boğa; enerjisini dağıtmayı seven bir burç olmadığından bu projelerin sayısını kısıtlı tutmakta şimdilik yarar var!

                         Aşırı sahiplenmeye dikkat!

İnatçığıyla tanınan Boğa’yı kararından döndürmenin zor olduğu bilinir. Mars’ın Boğa transitinde de verdiğimiz kararların kalıcı olma eğilimi vardır. Mars Boğa’dayken dayanıklılığımızın sınanacağı durumlarla karşılaşmak da olasıdır ve değişen koşullara adaptasyon sağlamak zor olabilir. Bizi esnek olmaktan alıkoyan her ne varsa; bunlarla mücadele edilmesi gerektiğini akılda tutmak gerekir. Mars arzular, Boğa sahiplenir. Mars Boğa’dayken bir şeylere sahip olma ihtiyacı ve arzusu çok yüksektir. Bu arzunun kontrol altına alınması zor olabilir. Mars’ın hayaller gezegeni Neptün’le olumlu görünümde olacağı 26-27 Mart tarihlerinde; yaratıcı enerjiyi olumlu bir şekilde kanalize ederek bu arzuyu daha yüksek amaçlar için kullanabileceğimizi hatırlayalım! Sağlık söz konusu olduğundaysa Boğa’nın yönettiği boğaz, boyun ve gırtlak bölgeleri hassaslaşabilir. Ateş ve iltihaplarla alakalı Mars Boğa’dayken; bu bölgelerde baş gösterebilecek olası sorunlara karşı önlem almakta fayda olacaktır.

You may also like

Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
Mars Yay burcunda
Transit Mars Yay burcunda
boğa burcunda dolunay
BOĞA BURCUNDA DOLUNAY; FIRTINADA DEMİR ATMAK
koç burcunda dolunay
KOÇ BURCUNDA DOLUNAY; ENGELLER AŞILMAK İÇİNDİR