20
May
2020
0

KİŞİSEL GEZEGENLER VE ÇOCUĞUNUZ

KİŞİSEL GEZEGENLER VE ÇOCUĞUNUZ

Çocuğunuzun doğum haritasında kişisel gezegenler olarak adlandırılan Merkür ve Venüs’ün hangi burçlarda konumlandığı çocuğunuzun karakteri hakkında pek çok şey anlatır.

 

Bu yazımızda kişisel gezegenler olarak adlandırılan ve çocuğun davranış ve düşünüş biçimleri üzerinde önemli rol oynayan Merkür ve Venüs burçlarını kısaca ele alacağız.

MERKÜR; ÇOCUĞUNUZUN İLETİŞİMİ NASIL?

Merkür bilindiği gibi iletişim gezegenidir ve kendimizi nasıl ifade ettiğimiz, kendimizi ortaya koyuş tarzımız ve düşünce biçimimiz Merkür’ün bulunduğu burca göre şekillenmektedir.

Merkür Koç’ta: Çocuğun iletişim tarzı direktir, dolambaçlı yollara başvurmaz. Güçlü ve kendini öne çıkartan bir tarzı benimser. Yeni deneyimlere ve fikirlere açıktır.

Merkür Boğa’da: Sözlerini söylemeden önce iyice tartar, düşüncelerini yavaş ifade eder. Pratik ve fikri sabittir.

Merkür İkizler’de: Hızlı ve zeka dolu bir iletişim tazı vardır. Fikirlerini hemen belirtmek ister. Fikir alışverişine büyük önem verir.

Merkür Yengeç’te: İletişimi duygusal ve içgüdüseldir. Zekasından çok duygularına güvenir. İyi bir hafızası vardır.

Merkür Aslan’da: Enerjik ve sıcak bir iletişim vardır. Oyuncu yönü ve yaratıcılığı kuvvetlidir. Kendini göstermek hoşuna gider.

Merkür Başak’ta: Mantıklıdır, eleştirel bir iletişim tarzına sahiptir. Analitik yönü gelişmiştir. Detaylara fazla önem verebilir.

Merkür Terazi’de: Diplomatik ve zarif bir iletişim tarzı vardır. Objektiftir, insanlarla sürekli iletişimde olmaya önem verir. Karar vermede zorluklar yaşayabilir.

Merkür Akrep’te: Şüphecidir ve gizliliğine önem verir. Derin bir iletişim tarzını benimser, yüzeysel değildir. Araştırma yapmaya meyillidir, ondan kolay kolay bir şey saklanamaz.

Merkür Yay’da: Heyecanlı bir iletişim tarzı ve iyimser bir bakış açısı vardır. Biraz huzursuz olabilir, yeni şeyler öğrenme isteğiyle doludur. Öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmak ister.

Merkür Oğlak’ta: Ciddi ve dikkatli bir iletişim tarzı vardır, nerede konuşup konuşmaması gerektiğini bilir, ketumdur.  Pratik bir düşünme tarzı vardır.

Merkür Kova’da: Zekice ve idealist bir şekilde fikirlerini beyan eder. Grup iletişimine önem verir, düşünce özgürlüğünün kısıtlanmasından hoşlanmaz. Yeni deneyimlere açıktır.

Merkür Balık’ta: Hassas ve düş gücüne dayalı ve çok duygusal bir iletişim tarzı vardır. Başkalarıyla kolayca empati kurabilir. Kararsızlığı çok belirgin olabilir.

VENÜS; ÇOCUĞUNUZ SEVGİSİNİ NASIL GÖSTERİYOR?

Venüs’ün bulunduğu burç, çocuğunuzun ilgisini ve sevgisini nasıl gösterdiğiyle, bunun yanı sıra kendisine verdiği değerle ve nelerden hoşlandığıyla yakından alakalıdır. Venüs’ün bulunduğu burç ilerleyen dönemde çocuğunuz bir yetişkin olduğunda ikili ilişkilerdeki tavrını da belirleyecektir.

Venüs Koç’ta: Sevgisini heyecanlı ve direkt bir şekilde gösterir. Yeni tanıdığı insanlar onun için yeni deneyimler demektir ve bundan mutluluk duyar. İlişkilerinde bireysellik ön plandadır.

Venüs Boğa’da: Sevgisini sıcak bir şekilde çoğunlukla sarılarak ve dokunarak gösterir. Sahiplenicidir, estetik değerlere ve rahatına düşkündür.

Venüs İkizler’de: Sevgisini sözlerle ve çoğu zaman oyuncu bir biçimde gösterir. Zevkleri çok değişkenlik gösterebilir, ilişkilerde çok derinlik aramaz.

Venüs Yengeç’te: Sevdiklerine karşı çok koruyucudur. Sevgisini derin ve duygusal bir şekilde gösterir. Yüzeysel ilişkiler kurmak ona göre değildir. Sevdiklerine aşırı bağımlı olabilir.

Venüs Aslan’da: Sevgisini sıcaklığı ve canayakınlığıyla gösterir. İlişkilerinde sadıktır ve gururu ön plandadır. Yaratıcı, sanatsal faaliyetler onu mutlu eder.

Venüs Başak’ta: Sevgisini yardım ederek gösterir. Duygusal tatmini yakalaması için faydalı olması önemlidir. İlişkilerinde çok eleştirel olabilir.

Venüs Terazi’de: Çok sevimli ve çekicidir, kalpleri kolayca fetheder. İlişkilerinde uyuma ve dengeye önem verir. Sevgisini eşit bir şekilde dağıtmaya çalışır.

Venüs Akrep’te: Tutkulu bir çocuktur, duygularını çok derinden yaşar ve sevgisini de yine aynı derinlikte biraz da kontrolcü bir şekilde gösterir. Kıskançlık görülebilir.

Venüs Yay’da: Sevgisini cömertçe sunar, çok cana yakındır. Düşünce yapısı benzer insanlara daha çok sempati duyar. İlişkilerde özgürlüğüne önem verir.

Venüs Oğlak’ta: Onun için sevgi bir görev ve sorumluluktur. Başkalarının sevgisinden şüphe edebilir, gerçek duygularını göstermeden önce karşısındakini tam anlamıyla güvenmek ister.

Venüs Kova’da: Onun için sevgi deneyimleriyle doğrudan bağlantılıdır. Sevgisini gösterirken biraz mesafeli durabilir. Sosyallik onun için önemlidir, böyle ortamlarda duygularını rahat ortaya koyar.

Venüs Balık’ta: Sevgisini derinden, duygusal ve yoğun bir şekilde gösterir. Sevdiğinde kendisinden çok şey verebilir.  Sevgisine karşılık alamazsa büyük bir hayalkırıklığına uğrayabilir.

 

You may also like

ASTROLOJİDE DÖRT ELEMENT VE ÇOCUĞUNUZ
çocuğunuzun ay burcu
Çocuğunuzun Ay Burcu
ay burcu koç olan çocuk
Ay Burcu Koç Olan Çocuk; Beni Görmezden Gelemezsiniz!
ay burcu boğa olan çocuk
Ay Burcu Boğa Olan Çocuk; Bir tatlı huzur almaya geldim!