31
Eki
2018
0
kasım 2018 burç yorumları

KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI

                                             KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI

KOÇ BURCU: Kasım ayının en önemli gökyüzü olayı şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’in 8 Kasım’da burç değiştirerek Akrep’ten Yay’a geçiş yapması… Jüpiter, Yay burcundaki yolcuğunu Aralık 2019’a kadar sürdürecek ve bu süreçte Koçlar’ı pek çok alanda destekleyecek. Bu alanların başında yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, yurtdışı yolculukları, uzaklarla bağlantılı işler, basın-medya sektörü geliyor. Ayın ilk haftası biterken Koçlar dikkatlerini ortaklaşa para konularına yöneliyorlar. Bu haftayı takip eden günlerde Koçlar kredi başvurusunda bulunabilir, borçlarını tahsil edebilir ya da bir miras işiyle ilgilenmeye başlayabilirler. Ayın ikinci yarısı ortaklıklar ve ikili ilişkiler yönünden verimli geçecek, kalıcı işbirliklerinin kurulabileceği bu dönemde Koçlar’ın ilişkilerinde uyum hakim olacak. Yine ayın ikinci yarısından itibaren bazı Koçlar girişimlerinin engellendiği hissiyle karşı karşıya kalabilirler. Bu onlarda ister istemez bir öfkeye sebep olabilir ancak bu öfkeyi dışarıya yansıtmadan içlerinde yaşamaları daha olası görülüyor. Ayın son haftasında Koçlar’ın kısa seyahatlerinde artış olabileceği görülürken yakın akrabalarıyla ilgili önemli bir gelişme yaşamaları da olası görülüyor. Bazı Koçlar ise bu haftanın devamında aldıkları bir eğitimle ilgili sonlanma yaşayabilirler.

BOĞA BURCU: Kasım ayının en önemli gökyüzü olayı genişlemenin, bolluk ve bereketin simgesi Jüpiter’in 8 Kasım’da Akrep’ten çıkıp Yay burcunda ilerlemesi… Bu Boğalar için önümüzdeki 13 ay boyunca ortaklaşa maddi konulardan gelecek olan şansın habercisi… Boğalar bu süreçte ortak yatırımlara imza atabilir, miras işlerinden fayda sağlayabilirler. Bunların yanı sıra derinlemesine araştırma gerektiren konularda da başarılı sağlayabilirler. Ayın ilk haftası biterken Boğalar’ın hayatlarında birliktelikleriyle ilgili önemli gelişmeler yaşanmaya başlıyor. Bu haftayı takip eden günler boyunca özellikle 1-11 Mayıs doğumlu Boğalar, yeni bir birlikteliğe adım atabilecekleri gibi yeni bir işbirliğine veya ortaklığa da yelken açabilir ancak bunun için ayın ikinci yarısını beklemeleri daha doğru olacaktır. Ayın ikinci yarısında Boğalar’ın sosyal çevrelerinde oldukça aktif ve geleceğe yönelik hedefleri doğrultusunda kararlı olacakları görülüyor. Ancak arkadaş çevrelerinde ılımlı bir tutum izlemeye dikkat etmeliler zira bu süreçte tartışmaya meyilli olabilirler. Ayın son haftasında Boğalar, çalışmalarının meyvelerini toplamaya başlıyorlar. Bu günler boyunca kazançlarının artığına şahit olabilir ve yeteneklerini maddi olanaklarını iyileştirmek için kullanabilirler.

İKİZLER BURCU: İkizler burçları ilişkiler arenasının en şanslı burçları arasına girmeye hazırlanıyor. Bunun sebebi ise genişlemenin, bolluk ve bereketin simgesi Jüpiter’in 8 Kasım’da zıt burçları Yay’a ilerlemesi… Bu burçta 13 ay boyunca seyahat edecek olan Jüpiter, evlilik, nişan gibi bağlayıcı sözleşmelerin yanı sıra yeni ortaklıklara imza atmak için de İkizler burçlarını destekliyor olacak. Ayın ilk haftası biterken İkizler burçları sağlıklarıyla ilgili yeni bir rutin içine girmek isteyebilirler. Bu, spora başlamak şeklinde olabileceği gibi yeni bir diyet programına girmek de söz konusu olabilir. Bu haftayı takip eden günlerde bazı İkizler burçlarını ise iş ortamlarında yeni gelişmeler bekliyor olacak. Ayın ikinci yarısından itibaren İkizler’in kariyerinde biraz mücadele gerektiren durumlar var. Burç üyeleri bu süreçte üstleriyle iyi geçinmeye bakmalı ve agresif tutumlardan kaçınmalı. Özellikle yönetici gezegenleri Merkür de bu tarihlerde geri harekette olacağından İkizler burçları kendilerini ifade etmekte biraz zorlanabilecekler. Ayın son haftasında ise özellikle haziran doğumlu İkizler burçları uzun zamandır uğraşısı içinde oldukları bir meselenin sonuna gelebilir ve çabalarının meyvelerini toplamaya başlayabilirler.

YENGEÇ BURCU: Bu ayın en önemli gökyüzü olayı, şans gezegeni Jüpiter’in 8 Kasım’da Akrep burcunu terk ederek Yay burcuna ilerlemesi. Jüpiter, 13 ay boyunca bu burçta kalacak. Yengeçler bu süreç boyunca süregelen sağlık sorunları varsa bunları iyileştirmek için gereken desteği Jüpiter’den alabilecekler. Bunun yanı sıra Jüpiter’in burç değiştirmesiyle birlikte şans iş ortamlarında da onlardan yana olacak. Bu transit onların çalışma koşullarını düzeltebileceği gibi ofis ortamlarında bir genişleme veya yeni iş arkadaşlarının katılımı söz konusu olabilecek. Ayın ilk haftası biterken özellikle bekar Yengeçler şanslı etkiler alıyorlar. Yeni bir aşka yelken açabilecek olan Yengeçler’in yaratıcılık içeren çalışmaları da takip eden günlerde ön plana çıkmaya başlıyor. Bazı Yengeçler’in ise bu dönemde ebeveyn olmaya karar verebilecekleri görülüyor. Bu etkileri alan Yengeçler özellikle 3-13 Temmuz doğumlular olacak. Ayın ikinci yarısında süregelen davaları olan Yengeçler biraz mücadele içeren koşullar içinde olabilecekken yurtdışı bağlantılı işleri ve yabancılarla olan ilişkileri ivme kazanıyor. Ayın son haftasında gelindiğinde Yengeçler’in biraz içlerine kapanabileceği görülürken söz konusu süreç aynı zamanda bu hassas burcun üyelerinin kendileriyle baş başa kalabilmeleri için iyi bir zaman dilimi olarak öne çıkıyor.

ASLAN BURCU: Kasım ayının en önemli gökyüzü olayı bolluk, bereket ve şans gezegeni Jüpiter’in 8 Kasım’da burç değiştirerek Akrep’ten Yay’a ilerlemesi… Jüpiter’in bu burçtaki yolculuğu 13 ay sürecek. Aslanlar bir süreç içerisinde çocuk sahibi olabilir, bekar Aslanlar’ın aşk hayatları canlanabilir, bazı Aslanlar ise yaratıcılık içeren projelere başlayabilir ve bu projelerden fayda sağlayabilirler. Ayın ilk haftası biterken Aslanlar dikkatlerini evlerine ve aile yaşamlarına yöneltiyorlar. Özellikle 2-12 Ağustos doğumlu Aslanlar yeni bir eve taşınabilir ya da ev alabilirler. Aile hayatlarında da önemli gelişmeler yaşaması mümkün olan Aslanlar yaşam alanlarını düzenlemek için bazı gerekli adımları atmaya başlayabilirler. Ortak para konuları bu ay Aslanları zorlayacağa benziyor. Miras işlerinde anlaşmazlıklar yaşayabilecekleri görülürken ortaklı yatırımlarından istedikleri faydayı sağlayamayabilirler. Ayın son haftasında Aslanlar önlerine koymuş oldukları hedeflerin gerçekleştiğini görebilir ve çalışmalarının meyvelerini toplamaya başlayabilirler. Bu süreçte arkadaşlık ilişkileri ve bağlı oldukları grupları ön plana alacak olan Aslanlar artık amaçlarına hizmet etmeyen arkadaşlıkları sonlandırabilir, kendileriyle aynı görüşleri paylaşan ortak bir hedefte birleşecekleri arkadaşlıklara yönelebilirler.

BAŞAK BURCU: 8 Kasım’da burç değiştirerek Akrep’ten Yay’a geçiş yapacak olan şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter 13 ay boyunca bu burçta seyahat edecek ve bu Başaklar için oldukça önemli bir transit olacak. Bunun sebebi transitin Başaklar’ın ev ve aile sektöründe meydana gelmesi. Bu Başaklar için öncelikle gayrimenkul konularında şans getirecek bir etki gösterecek. Başaklar bu uzun süreçte ev sahibi olabilecekken bazı Başaklar’ın aileleri genişleyebilir, yine aile içinde güzel, mutluluk verici gelişmeler yaşanabilir. Ayın ilk haftası biterken Başaklar’ın yeni bir eğitime başlayabilecekleri görülüyor. Bu haftayı takip eden günler boyunca özellikle yakın çevreleriyle iletişimleri ön plana çıkacak olan Başaklar, ayın ikinci yarısında yönetici gezegenleri Merkür’ün geri gideceğini akıllarında bulundurmalılar nitekim bu yakınlarıyla yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Yine bu dönemde Başaklar kendilerini diledikleri şekilde ifade etmekte zorlanabilirler. Ayın son haftasında dikkatler kariyer yaşamalarına yöneliyor. Özellikle ağustos doğumlu Başaklar, kariyerlerinin gidişatıyla ilgili çok net olmayabilir ve farklı bir yol çizmeye karar verebilirler. Bunun yanı sıra kariyerlerinde bazı sonlanmalar veya değişimler yaşamaları olası görülüyor. Bazı Başaklar’ın sosyal statülerinde değişim yaşanması da ihtimaller dahilinde bulunuyor.

TERAZİ BURCU: Kasım ayına ayın 8’inde burç değiştirerek Akrep’ten Yay’a ilerleyen şansın ve bereketin simgesi Jüpiter damga vuruyor. Jüpiter bu burçtaki seyahatine 13 ay devam edecek. Bu süre zarfında Teraziler eğitim alanında oldukça şanslı olacak ve bilgiye kolay ulaşabilecekler. Doğru insanlarla kurdukları iletişimin faydalarını görecek olan Terazi burçlarının bu süreçte yakın akrabalarıyla olan ilişkileri de olumlu etkiler alıyor olacak. Yakın yerlere yapılacak seyahatler de Teraziler’e şans getiriyor olacak. Yönetici gezegenleri Venüs nihayet ay ortasında geri hareketine son veriyor. Bu, ilişkiler cephesinde geçtiğimiz aydan bu yana sorunlar yaşayan Teraziler için iyi bir haber! Artık eski defterleri kapatıp ileriye bakma vakti… Ayın ilk haftası sona ererken maddi anlamda önemli gelişmeler Terazileri bekliyor. Bu haftayı takip eden günlerde bazı Terazilere yeni kazanç kapıları açılabileceği gibi yetenekleri doğrultusunda maddi kazanımlarını artırabilecek etkiler de alıyor olacaklar. Ancak bu ay sağlıklarına dikkat etmeleri gerekiyor. Enerjilerini çok fazla alana kanalize ettikleri için özellikle ayın ikinci yarısı başlarken kendilerini aşırı yormamaya dikkat etmeli ve iş yerinde yapabileceklerinden fazlasını üzerlerine almaktan vazgeçmeliler.

AKREP BURCU: Göklerin şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter 8 Kasım’da Akrep burcunu terk ederek Yay’a ilerliyor. Geçtiğimiz bir sene boyunca kişisel boyutta büyük bir büyüme yaşayan Akrepler için bu kez şans paradan yana gülüyor. Akrepler önümüzdeki 13 ay boyunca Jüpiter’in etkisiyle maddi kazanımlarını artırabilir, yeteneklerini değerlendirecekleri fırsatlarla tanışabilir ve kendi değerlerini fark edecekleri deneyimlere çekilebilirler. Ayın ilk haftası sona ererken Akrepler tazelenme ve imaj yenileme ihtiyacı içine giriyorlar. Bu haftayı takip eden günler Akrepler için tüm yeni başlangıçlar destekleniyor özellikle de 2-12 Kasım doğumlu Akrepler için bu etkiler daha da açık olacak. Ayın ikinci yarısı başlarken Akrepler enerjilerini yaratıcı çalışmalarına yöneltiyorlar, özellikle ayın son günlerinde ilham perileri yanlarından ayrılmayacak gibi duruyor. Ebeveyn Akrepler’in çocuklarıyla ılımlı bir diyalog kurmaya özen göstermeleri gerekirken aşık Akrepler ise fevri davranışlardan kaçınmalılar. Ayın son haftasında Akrepler’in gündemine miras işleri, kredi başvuruları ve ortak yatırımlar oturuyor. Bu haftayı takip eden günlerde bazı Akrepler’in borçlarını tahsil edebilecekleri bazılarının ise miras işlerinin sona gelebileceği görülüyor.

YAY BURCU: Kasım ayından başlayarak 2019’un en şanslı burçlarından biri olmaya adaysınız. Bunun sebebi yönetici gezegeniniz, şansın, genişlemenin, bolluk ve bereketin simgesi Jüpiter’in 8 Kasım’da Akrep’i terk ederek burcunuza geçiş yapması. Bu, önümüzdeki bir yıllık dönem boyunca kendinizi geliştireceğiniz, isteklerinize kavuşmak için önünüze fırsatların çıkacağı, hayat deneyiminizi artıracağınız anlamına geliyor. Bu bir yıllık dönem zarfında kapıların size daha rahat açıldığını görecek ve çevrenizdeki pek çok kişinin de desteğini arkanızda hissedeceksiniz. Ayın ilk haftası biterken karakterinize pek uymasa da biraz içe dönmeyi tercih edebilir ve bilinçaltınızdaki düşüncelerle baş başa kalmayı tercih edebilirsiniz. Ancak bu haftayı takip eden günlerde kendinizi fazla izole etmemeye bakın… Ayın ikinci yarısından itibaren enerjinizi evinize ve ailenize yöneltiyorsunuz. Evde veya yaşam alanınızda bir tadilat işine girişmeniz olası gözükürken aile içinde de hareketlilik göze çarpıyor. Aile bireylerinizle çatışmadan kaçınmanız gereken bir süreç içinde olacaksınız. Ayın son haftasında ise özellikle kasım doğumlu Yaylar’ın bir kısmı mevcut ilişkilerinde veya ortaklıklarında bir değişim, bir kısmı ise sonlanma yaşayabilirler.

OĞLAK BURCU: Göklerin en iyicil gezegeni, şansın, genişlemenin ve bereketin simgesi Jüpiter, 8 Kasım’da Akrep burcundaki yolculuğunu tamamlayıp Yay burcuna ilerliyor. Bu burçta 13 ay boyunca kalacak olan Jüpiter’in Oğlaklar’ın ruhani dünyaları ve spiritüel gelişimleri yönünde önemli katkıları olacak. İnanç sistemlerini yeniden yapılandırmaları muhtemel olan Oğlaklar bu bir senelik süre zarfında enerjilerini biraz içe döndürseler dahi meditasyon, yoga, nefes terapisi gibi tekniklerle bu içsel süreci destekleyebilir ve ruhani açılımlarını hızlandırabilirler. Ayın ilk haftası sona ererken Oğlaklar kendilerine yeni hedefler belirlemeye başlıyorlar. Bu Oğlak gibi hırslı ve başarı odaklı bir burç için hiç de zor olmasa gerek… Bazı Oğlaklar ise bu haftayı takip eden günler içinde yeni gruplara dahil olmayı isteyebilir veya yeni arkadaşlıklar kurabilirler. Ayın ikinci yarısından itibaren Oğlaklar’ın ufak tefek kazalara karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Kısa mesafeli yolculuklarda artış olabileceği gibi ayın ikinci yarısında yakın çevreleriyle ilişkilerinde kavgacı bir tutum izlememeye dikkat etmeliler. Ayın son hatasına gelindiğinde ise süregelen bir sağlık sorunu olan Oğlaklar bu sorunla ilgilenmek durumunda kalabilirler. Bazı Oğlaklar içinse bu hafta boyunca iş yerinde önemli bir değişim ya da sonlanma gündeme gelebilir.

KOVA BURCU: Kasım ayının en önemli gökyüzü olayı şans gezegeni Jüpiter’in ayın 8’inde burç değiştirerek Akrep’ten Yay’a geçmesi… Önümüzdeki bir yıl boyunca bu burçta kalacak olan Jüpiter, Kovalar’a hedefleri doğrultusunda ilerlemeleri için fırsat tanıyacak. Kovalar bu süreçte dahil oldukları gruplardan ve arkadaş çevrelerinden fayda görebilir, ortak bir amaç doğrultusunda Kova’yla bir araya gelen insanlar onlara fırsat kapılarını açabilir. Kovalar bu süreçte geleceğe yönelik hedeflerinin gerçekleştiğine şahit olabilirler. Ayın ilk haftası sona ererken Kovalar dikkatlerini kariyerlerine yöneltiyorlar. Özellikle 31 Ocak- 10 Şubat doğumlu Kovalar için kariyerde yeni bir başlangıç gündeme gelebileceği gözüküyor. Ancak ayın ikinci yarısında Kovalar’ın maddi koşullarını biraz zorlamaları gerekebilir. Maddi kazanımlarını artırmak için her zamankinden daha fazla mücadele etmeleri gerekebilir. Ayın son haftasında ise özellikle ocak doğumlu Kovalar’ın aşk hayatlarında ilginç gelişmeler var. Bazı Kovalar’ın ilişkilerinde farklı bir yöne gidebilecekleri ya da mevcut ilişkilerini sonlandırma kararı alabilecekleri görülüyor. Yaratıcılık gerektiren sektörlerde çalışan Kovalar ise üzerinde çalıştıkları projeleri nihayet sonlandırabilirler.

BALIK BURCU: Aynı zamanda Balık’ın yönetici gezegeni olan şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter 8 Kasım’da Akrep burcundaki yolcuğunu sonlandırarak Yay burcuna ilerliyor. Bu Balıklar için önümüzdeki bir yıl boyunca sosyal statülerinde ve kariyerlerinde ilerlemeye işaret ediyor. Bu süreç boyunca Balıklar terfi alabilir, sosyal konumlarını iyileştirebilir ya da onları daha mutlu edecek ve daha fazla kazanç getirecek bir kariyere yönelebilirler. Ayın ilk haftası sona ererken özellikle 1-11 Mart doğumlu Balıklar için uzak yerlere yapılacak yolculuklar gündeme gelebilir. Bu haftayı takip eden günler basın-yayın sektöründeki Balıklar’ı da destekliyor. Bu alanda bir girişimde bulunmak isteyen Balıklar için uygun enerjiler var. Ayın ikinci yarısında Balıklar’ın her zamanki doğalarından farklı olarak tuttuğunu kopartan bir tutum sergileyecekleri ve hırslanacakları görülüyor. Ancak çevrelerine karşı buyurgan olmamaya dikkat etmeliler. Ayın son haftasında özellikle şubat doğumlu Balıklar ev ve aile yaşamlarında bir değişim süreci içine giriyorlar. Bu bazı Balıklar için aile içinde önemli bir durumun nihayetlenmesi anlamına gelebileceği gibi bazı Balıklar içinse taşınmayı, ev değişikliğini ya da gayrimenkul alım satımını gündeme getirebilir.

You may also like

Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
ağustos ayında 12 burcu neler bekliyor
AĞUSTOS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
Şubay ayı burç yorumları
ŞUBAT AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
2018 burç yorumları
2018 BURÇ YORUMLARI