10
Eki
2018
0

JÜPİTER HİNT ASTROLOJİSİ’NE GÖRE AKREP BURCUNDA

                                     GURU AKREP BURCUNDA

Vedik Astroloji’de ‘Guru’ olarak adlandırılan Jüpiter, başlıca benefik yani iyicil gezegendir. Ruhaniyeti, iyimserliği, bilgiyi, eğitimi, büyümeyi ve gelişmeyi sembolize eder. Jüpiter’in bir doğum haritasında nasıl yerleştiği kişinin mutluluğuyla ve spiritüel gelişimiyle doğrudan bağlantılıdır. Guru’nun olumlu bir yerleşimde olduğu haritalarda başarı ve iyi şans kişiyi çok daha kolay yakalar. Hayatta ilerleme rahat olur, finansal başarı daha çabuk gelir. Geçtiğimiz yıldan bu yana Terazi burcunda seyahat eden Jüpiter, 11 Ekim’de Akrep’e ilerliyor. 2019’un bahar aylarında kendi burcu Yay’a kısa bir süreliğine geçiş yapsa da Jüpiter Akrep burcundaki seyahatini 5 Kasım 2019’a kadar sürdürmeye hazırlanıyor. Guru, Akrep burcundaki yolculuğunu Visakha, Anuradha ve Jyestha takımyıldızlarında devam edecek. Bu takımyıldızlarla etkileşimi bolluk, bereket enerjileri getirmesinin yanı sıra farkındalığımızı ve ruhani yönümüzü geliştirici, bilgi dağarcığımızı genişletici ve derinlik gerektiren araştırmalarda, çalışmalarda bize yol gösterici bir etki yapacak.

                                   DERİNLERE İNMEYE ÇAĞIRILIYORUZ

Jüpiter Akrep burcundayken yüzeysellikten bahsetmek mümkün değildir. Derin düşünmek, bizi dönüştürücü etkilere maruz kalmak pahasına olayların köküne kadar inmek bu önümüzdeki bir yıllık süreçte kaçınılmaz olacaktır. Bu süreçte korkularımızla yüzleşmek zorunda kalabilir ancak onlarla yüzleştikçe kendimizi bu korkularla özdeşleştirmekten ve tanımlamaktan kurtulabiliriz. Bu korkuların birer birer vücut bulduğunu görmeyi deneyimlesek de Jüpiter’in göklerin en iyicil gezegeni olduğunu hatırlamakta yarar vardır. Tepetaklak olduğumuzu düşündüğümüz anlarda bile Jüpiter’in koruyucu enerjisi bize her zaman destek olacaktır. Bu dönemde düşüncelerimizin takıntı halini alma riski de mevcuttur. Yaşam deneyimlerimiz ise dönüşümsel olayları tetikleyebilir, bizi kendi içimize bakmaya zorlayabilir. Tüm bu deneyimler ilk etapta görünürde öyle olmasa dahi zamanla spiritüel gelişimimiz açısından son derece gerekli olduklarını bizlere hissettirecektir.

                              JÜPİTER AKREP TRANSİTİNİN BURÇLARA ETKİSİ

Jüpiter’in Akrep burcundaki transitinin dönüşümsel etkilerini en fazla yaşayacak olanlar ise yükselen veya Ay burcu Koç olanlar olacaktır. Yükselen burcu veya Ay burcu Balık ve Yengeç olanlar ise Jüpiter’in iyicil enerjilerinden en fazla yararlananlar arasında yer alıyor. Bu burçların mensupları yüksek öğrenimde şans ve başarı yakalayabilir, çocuk sahibi olabilirler. Yükselen veya Ay burçları Kova olanlar kariyer alanında büyük başarılara imza atabilecekken yükseleni veya Ay burcu Boğa olanlar ikili ilişkilerden, evlilik ve ortaklıklardan yana şanslı olacaklar. Oğlaklar ise arkadaşlıklarının büyük faydasını görebilir veya mevcut kazançlarını artırabilirler. Bu transitin ruhani olarak en derinleştirici etkisini ise şüphesiz yükseleni veya Ay burcu Yay olanlar yaşayacaklardır. İkizler burçları mevcut sağlık sorunlarını iyileştirebilecek veya iş yerlerinde daha iyi bir pozisyona gelebilecekken Aslanlar dikkatlerini ev ve aile yaşantılarına yöneltecekler. Başaklar iletişimlerini kuvvetlendirebilecekleri, yakın çevreleriyle ilişkilerini sağlamlaştıracakları bir döneme girerken yükseleni veya Ay burcu Terazi olanlar ise genel olarak maddi durumlarını iyileştirebilecekleri bir süreç yaşayacaklar.

 

 

 

 

 

You may also like

JYESTHA’DA AY TUTULMASI; KENDİ GERÇEĞİMİZİN PEŞİNDE
Krittika’da Yeniay
Retro Jüpiter ; kendi inanç sistemini oluşturmak
VİSHAKHA’DA DOLUNAY