27
Şub
2017
0

Güneş tutulmasının burçlara etkileri – 2

Balık burcundaki Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Terazi ve yükselen Terazi: Bu tutulma; Terazi burçlarına günlük rutinlerinde kaotik olabilecek koşullar ve muhtemel bir değişim getirirken; özellikle iş ortamları ve sağlıkları tutulmanın etki alanına giriyor. Daha önceden ihmal etmiş oldukları sağlık sorunları varsa; bu tutulmayı takip eden haftalarda bu konunun üzerine eğilmeleri gerekebilir. Kendilerini sağlıksız koşullar içine sokan oluşumlardan çıkabilmeleri için gerekli kuvveti toplamaları önemli. Yeniay enerjisi beslenme düzeninin değişmesinden; Terazi’yi forma sokacak sportif faaliyetlere kadar her türlü aktivite için başlangıçlar vaat ediyor. İkili ilişkiler ve ortaklıklar da bu tutulmayla birlikte öne çıkan temalar arasında ve bu alanda dinamik etkiler var. Ancak diplomasiyi kolay kolay elden bırakmayan Teraziler’in bu kez fevri çıkışlardan ve ani kararlardan uzak durmaları lazım. Ayrıca asabi tavırları ve şimşekleri üzerlerine çekmemeye dikkat etmeliler.

Akrep ve yükselen Akrep: Akrep burçları; bu tutulmadan olumlu etkilenen burçlar arasında. Yaratıcı faaliyetler, çocuklar, eğlence aktiviteleri Balık tutulmasının öne çıkan konuları olacak. Ebeveyn olmayı düşünen Akrepler için enerjiler uygun. Hayalgücünü tetikleyecek uğraşılara ve keyifli aktivitelere start vermek için tutulmayı takip eden haftalar önemli. Aşk ilişkileri de bu tutulmayla mercek altına alıyor; duygusal ağırlığı olan geçmiş ilişkilere bir sünger çekilmesi gerekliliği doğuran bu tutulma ilerleyen zamanda yeni ilişki başlangıçlarına olanak veriyor. Akrepler’in günlük rutinlerinde ise dinamik etkiler var; özellikle iş ortamlarında tartışma yaratabilecek koşullardan uzak durmaları önemli. Bazı Akrepler; yeni bir girişim için biraz sabırsız olabilirler; maddi anlamda istedikleri desteği almaları zor olmasa da iyice düşünüp tartmadan harekete geçmeleri doğru olmayabilir.

Yay ve yükselen Yay: Yay burçları için oldukça önemli bir tutulma dönemi, dikkatler ev ve aile ortamlarında yoğunlaşırken bu alanlarda başlangıçlar ve bitişler dikkat çekiyor. Yeniay başlangıç enerjisi taşısa da Zodyak’ın son burcu Balık’taki Ay ve Güneş; geçmişin tortularını taşıyan Güney ay düğümüyle kavuşumda olduğundan Yaylar için geride bırakılması gerekenleri de gündeme getiriyor. Yeni bir ev; ev ortamına katılacak yeni bir birey, taşınma, gayrimenkul alım – satımı bu tutulmanın gündem maddelerinden bazıları. Yaylar kendi burçlarındaki disiplin gezegeni Satürn’ün etkisiyle son iki yılda oldukça büyük sorumluluk ve yük altına girdiler. Ancak bu tutulma; bu yükleri bir nebze olsun atıp, keyif verici uğraşlar içinde olma isteklerini de kamçılıyor. Satürn’ün stabilize eden enerjisiyle bu tutulmanın vaat ettiği ilham verici etkileri entegre edebilme gerekliliği var.

Oğlak ve yükselen Oğlak: Zodyak’ın ciddi ve ayakları yere sağlam basan burcu Oğlak; Balık tutulmasının etkilerini kısa yolculuklar, eğitim-öğretim ve yakın çevreleriyle ilgili konularda deneyimliyor. Bu alanda; bazı belirsizliklerin hakim olduğu ve Oğlak’ın da belirsizlikten pek hoşlanmadığı doğru ancak tutulmanın ve yeniayın enerjisi olumlu değerlendirildiğinde onlara hayallerinin peşinden koşmak için bir itilim de veriyor. Yeni bir eğitime başlamak; kısa mesafeli yolculuklar vasıtasıyla kurulacak bağlantılar, farklı iletişim mecraları yaratmak bu etkilerden bir kaçı. Koç burcundaki Uranüs ve Mars kavuşumunun yanı sıra yine aynı burçta misafir olan Venüs; tutulmada dikkatlerini ev ve aile yaşamlarına da yöneltiyor. Bu süreçte aile içinde yaşanabilecek tansiyon yükselmelerine karşı dikkatli olmaları önemli.

Kova ve yükselen Kova: Kova burçları; güneş tutulmasının etkilerini maddi kazanımları ve yetenekleriyle ilgili alanlarında deneyimliyorlar. Bu tutulma parayla ilgili tutumlarında eski yöntemlerin bırakılma gerekliliğini getirirken yeteneklerinin daha çok farkına varabilecekleri imkanlar vaat ediyor. Yurtdışı bağlantıları kurmak ve geleceğe dönük hedefler belirlemek için uygun etkileşimler var. Koç burcundaki Mars-Uranüs birlikteliği ise dinamik çevre koşullarına ve iletişim şekillerine vurgu yapıyor. Ancak kardeş, kuzen gibi yakın akrabalarla aralarında oluşabilecek kıvılcımlara dikkat! Bu tutulmayı takip eden süreçte Kovalar için kendilerini ifade etme isteğinin her zamankinden daha fazla önem kazandığını görecekler.

Balık ve yükselen Balık: Balık-Başak aksındaki tutulmaların sonuncusunu deneyimleyecek olan Balıklar için yepyeni bir süreç başlıyor. Kendilerini ilerlemekten alıkoyan koşulları, insanları ve olayları artık fark ettiler ve gerekli elemeleri yapıp yollarına daha emin adımlarla devam etmeye hazırlar. Önümüzdeki aylarda artık yakın çevrelerine, dostlarına, aile üyelerine yepyeni yüzlerini gösterebilirler. Ancak bunun için biraz çaba sarf etmeleri gerekiyor. Hayallere kapılmaya meyilli olduklarından gerçekçi bir zemin oluşturmak bu çabanın büyük bir parçası. Tutulmayla birlikte parayla ilgili yönelimlerinden; sosyal statülerine ve kariyerlerine kadar pek çok alanda revizyon yapabilir ve daha önce fedakarlık yapmış olabilecekleri konularla ilgili arınma yaşayabilirler.

You may also like

Venüs Balık burcunda geriliyor
Güneş tutulmasının burçlara etkileri -1
Balık Burcunda Güneş Tutulması; Hayaller Uçuşa Geçerken!