2
Eyl
2017
0

EYLÜL AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?

                                           SATÜRN VE MERKÜR DÜZELİYOR

Ağustos ortasından bu yana geri giden iletişim gezegeni Merkür,5 Eylül’de Aslan burcunda düzeliyor. Geçen ay yaşadığımız aksaklıkları, gecikmeleri telafi etmeye başlıyoruz. Disiplin gezegeni Satürn ise 25 Ağustos’ta nisandan bu yana devam eden geri hareketine son verdi. Böylece Satürn’ün derslerini özümseyeceğimiz bir döneme de adım atmış olduk… Şimdi 4 ayda öğrendiklerimizi uygulamaya geçirme zamanı… 5 Eylül’deki bir başka gökyüzü olayı da savaş gezegeni Mars’ın Başak burcuna ilerleyecek olması; Başak’taki Mars günlük tempomuzu artırırken; ay boyunca enerjimizi işimize ve sağlığımıza yönlendirmemizi sağlıyor.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ: İletişim gezegeni Merkür’ün 5 Eylül’de düzelmesiyle birlikte ay boyunca günlük rutininizde aksayan konular tekrar gündeme geliyor. Ofis ortamınızdaki karışık meseleler de yavaş yavaş çözülmeye başlıyor ancak Mars’ın haritanızın iş ve sağlık alanına ilerleyeceğini belirtelim. Savaş gezegenini burada ağırlamak yoğun bir iş temposunun yanı sıra ofis arkadaşlarınızla tartışmaktan da kaçınmanız gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca kendinizi çok yormamaya bakın; sağlığınız bu ay zorlayıcı etkiler alıyor. 6 Eylül’de Balık burcunda meydana gelecek dolunay önemli çünkü bilinçaltınıza, rüyalarınıza ve kayıp olarak adledtiklerinize vurgu yapan bir dolunay. Rüyaların gerçek gibi, kazançların kayıp gibi gözükeceği, sis perdesi ardındaki bu dolunayda bilinçaltınızın verdiği işaretlere dikkat edin… Ortaya hiç ummadığınız bilgiler çıkabilir.

Satürn artık Yay burcunda düzeldi ancak geri hareketiyle geçtiğimiz 4 ay sizi biraz bunalttı doğrusu… Bu süreç hayata dair görüşünüzle ve doğru bildiklerinizle, inançlarınızla sınandınız. Satürn’ün geri hareketi yurtdışı bağlantılı işlerinizi düzenleme gerekliliğini gündeme getirmiş olabileceği gibi ruhsal konular üzerine daha fazla eğilmenizi de sağlamış olabilir. Şu bir gerçek ki Satürn düzelirken artık daha bilgesiniz ve yeni bilgileriniz ışığında hayatınızın akışı daha kolay olmaya başlayacaktır.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA: İletişim gezegeni Merkür, 5 Eylül’de geri hareketine son veriyor. Savaş gezegeni Mars ise aynı günden itibaren Başak burcuna ilerliyor. Bu ay çocuklarınız epey enerjinizi alacağa benziyor, yaratıcılık içeren projelerinizin de daha çok üzerine eğilmeniz gereken bir ay sizleri bekliyor olacak. Bekar olanlarınız için aşk ilişkilerinde de hareketlenme var. 20 Eylül’de yönetici gezegeniniz, sevginin simgesi Venüs’ün de Başak burcuna ilerlemesiyle bu alanda şanslı gelişmeler söz konusu. 6 Eylül’de Balık burcunda bir dolunay var. Hedeflerinizle ilgili daha gerçekçi olmanız gereken bir süreçtesiniz. Ayrıca dolunayı takip eden süreçte bazı arkadaşlarınızın göründükleri gibi olmadıklarını fak edebilirsiniz!

Gelelim karmanın ve disiplinin temsilcisi Satürn’e… 25 Ağustos’ta geri hareketinde son veren gezegen geri gittiği 4 ay boyunca sizi ortaklaşa maddi konularda sınadı. Bu süreç, kredi başvurularına, borçlarınıza ve miras işlerinize odaklanmanızı mecbur kıldı. Bu konularda zorluklar yaşamanız hiç şaşırtıcı değildi. Artık düzelen gezegen, size maddi paylaşımlarınızla ilgili önünüzü daha iyi görebileceğiniz günler vaat etmeye başlıyor.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER: İletişim gezegeni Merkür aynı zamanda sizin yönetici gezegeniniz ve 5 Eylül’de geri hareketine son veriyor. 10 Eylül’deyse Başak burcunda ilerliyor. Bu ay yaşam alanınızda bir düzen oturtma gerekliliği var gibi ve Mars’ın da Başak burcunda ilerlemesiyle aile hayatınız da dinamik etkiler alıyor. Başak burcuna ilerleyen bir başka gezegen ise estetiğin ve aşkın simgesi Venüs. Ay’ın 20’sinden sonra Venüs de Başak burcuna ilerleyecek dolayısıyla yaşam alanınızda büyük çaplı bir tadilata başlanması ya da evinizin yeniden dekore edilmesi gibi mümkün gözüküyor. 6 Eylül’de Balık burcunda Neptünyen bir dolunay meydana geliyor; bu dolunayın etkileri 30 Mayıs – 9 Haziran doğumlularınız üzerinde daha belirgin olacak. Dolunayı takip eden günlerde kariyerinizle ilgili görüşünüzü bulandıran kişilerin ve olayların varlığı belirgin olabilir. Net olmayan durumlar karşısında kendinize karşı dürüst olmanız gerekiyor!

Karmanın gezegeni Satürn sizi 2 yıl boyunca ilişkilerinizle ilgili zorlu dönemlerden geçirdi. Bu ilişkiler özellikle evliliğinizi, uzun süreli birlikteliklerinizi ve ortaklıklarınızı içeriyordu. Nisandan bu yana geri harekette olan gezegen 25 Ağustos’ta düzeldi. Bu sizin için iyi haber! Bu süreç boyunca söz konusu ilişkileri yeniden değerlendirme fırsatı buldunuz; kiminiz ortaklıklarını sonlandırdı kiminizse evliliklerini… Bazılarınız ise bağlayıcı ilişkilere yelken açtı. Satürn’ün ilişkilerle ilgili sınavından artık geçtiğinize göre yeni kazanılmış farkındalığınızla çok daha sağlam ilişkilere adım atabilirsiniz.  

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ: Tanrılar’ın habercisi Merkür, 5 Eylül’de düzeliyor, 10 Eylül’deyse Başak burcuna ilerliyor. Başak burcuna ilerleyen bir başka gezegen de girişimlerimizle ve irade gücümüzle ilgili olan Mars… Bu ay, yakın çevrenizle iletişiminiz söz konusu olduğunda dinamik etkiler alıyorsunuz ancak tartışmalardan uzak durmanız gerekiyor. Bu ay sık sık kısa yolculuklara çıkabilir ya da yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Ay sonuna doğru aşk gezegeni Venüs’ün etkisiyle kardeş veya kuzen gibi yakın akrabalarınızla ilgili düğün, nişan benzeri güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. 6 Eylül’de Balık burcunda meydana gelecek dolunay sizin için olumlu etkiler taşıyor. Dolunayı takip eden günlerde yurtdışı yerleşimiyle ya da vize başvurusuyla ilgili beklediğiniz bir haber gelebilir. Bu dolunay başta 30 Haziran – 11 Temmuz doğumlularınız olmak üzere sizler için ruhsal etkileri güçlü enerjiler içeriyor.

Geçtiğimiz 2 sene boyunca disiplin gezegeni Satürn’den en fazla yaka silken burçların başında geliyorsunuz. Satürn; nisan başından bu yana Yay burcunda geriliyor dolayısıyla etkilediği alan sağlığınızı ve günlük rutininizi ilgilendiriyor. Satürn 25 Ağustos’ta geri hareketine son verdi ve bu zamana kadar geçen 4 aylık zorlu süreçte olağan rutininizde aksayan noktaları görme fırsatınız oldu. Bu rutinin içine sağlığınız da giriyordu ve siz daha önce üzerinde durmadığınız sağlık sorunlarınız üzerine eğilmek zorunda kaldınız. Bazılarınız bunu yepyeni bir spor programına yazılarak bazılarınızsa yeni bir diyet programına başlayarak yaptınız. Artık yeni rutininize alışmak için kendinize zaman tanıyabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN: Bu ayın en iyi haberlerinden biri; iletişim gezegeni Merkür’ün 5 Eylül’de burcunuzda düzeliyor olması… Merkür 10 Eylül’de Başak burcuna yani para evinize ilerleyecek. Dolayısıyla maddi durumunuzda gerekli düzenlemeleri yapacağınız bir ay siz konusu. Ancak 17-23 Eylül tarihleri arasında bu konuda önemli bir girişimde bulunmayın derim! Girişimlerimizi simgeleyen, savaş gezegeni Mars da 5 Eylül’den itibaren Başak burcunda olacak. Ay sonlarına doğru ekonomik konularda tutumunuzu net bir şekilde belirleme gerekliliği var. Bu süreçte maddi anlamda biraz mücadele içeren durumlar içinde kalabilirsiniz! Neyse ki 20 Eylül Venüs devreye giriyor ve işleri yoluna oturtmaya başlıyor…

Satürn 25 Ağustos’ta Yay burcunda düzeldi. Ebeveyn olanlarınız çocuklarınızla, bekar olanlarınızsa aşk ilişkileriyle ilgili önemli bir dönemeci geride bıraktılar. Bu süreçte çocuklarınızla ilgili ekstra sorumluluklar almış olabileceğiniz gibi bazılarınızın da eski aşkları tekrar canlanmış olabilir. Bu 4 aylık gerileme döneminde dersler alındı ve öğrenilmesi gerekenler öğrenildi artık yolunuzda daha kolay ilerleyebilirsiniz. 6 Eylül’de Balık burcunda Neptünyen bir dolunay meydana geliyor. Bu kez gündeme ortak para konuları oturuyor! Bu para miras yoluyla gelebileceği gibi eşinizle ya da ortağınızla müşterek paranız da olabilir. Neptün gerçekleri örten bir gezegendir dolayısıyla dolunayı takip eden günlerde ve haftalarda gözden hiçbir şey kaçırmamaya dikkat etmeniz büyük önem taşıyor.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK: Yönetici gezegeniniz Merkür 5 Eylül’de geri hareketine son verirken 10 Eylül’de de burcunuza ilerliyor! Bu ay kendinizi ve fikirlerinizi çok daha rahat ifade edebileceksiniz. Ancak savaş gezegeni Mars da 5 Eylül’den itibaren burcunuzda olacak. Dolayısıyla bu ifade tarzının biraz sert olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor! Bu aynı zamanda hırslanacağınız bir ay olacak dolayısıyla ılımlı olmanızda yarar var. 6 Eylül’de Balık burcunda meydana gelecek olan dolunay, doğrudan ikili ilişkilerinizi etkiliyor. Ortaklıklılarınızda, evliliğinizde veya beraberliklerinizde daha önceden farkına varmadığınız gerçekler açığa çıkmaya çalışıyor olabilir! Dolunayın etkilerini 1-11 Eylül doğumlularınız daha çok alıyor olacak.

Zamanın temsilcisi, göklerin bilge öğretmeni Satürn, 4 aydır geri hareketteydi ve bu sizin için oldukça zorlu bir süreçti! Eviniz, aile yaşantınız, aileniz bu süreçte mercek altındaydı… Gezegen 25 Ağustos’ta geri hareketine son verdi ancak etkilerini üzerinizden yeni yeni atmaya başlıyorsunuz. Bu dönemde ailenizle ilgili önemli sorumlulukların altına girmiş ya da ev yaşantınızda ihmal etmiş olduğunuz işlerinizi düzene koymaya çalıştınız. Artık biraz rahatlamayı hak ettiniz doğrusu! Bu aydan itibaren düzeninizi daha iyi oturtmaya başlıyorsunuz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ: İletişim gezegeni Merkür, 5 Eylül’de düzelirken aynı gün savaş gezegeni Mars da Başak burcuna ilerliyor. Bu ay; bilinçaltınıza doğru bir gezintiye çıkmanız ve biraz iç sesinizi dinlemeniz iyi sonuçlar verebilir. İçe kapanacağınız etkiler olsa da geçen aya göre kendinizi ifade etmek için daha isteklisiniz. Ancak farkında olmadığınız bir öfke yolunuzu tıkayan bir engel olabilir; dikkat edin! 20 Eylül’den itibaren daha olumlu etkiler almaya başlıyorsunuz. 6 Eylül’de Balık burcunda dolunay meydana gelecek. Bu dolunay, sağlık evinizde oluşuyor ve günlük rutininizi de etkiliyor. Dolunayı takip eden günlerde olası bir sağlık sorununuzu görmezden gelme riskiniz var; ihmalkar davranmamaya bakın.

Karmanın ve zamanın temsilcisi Satürn, son 4 aydır geri hareketteydi ve 25 Ağustos’ta düzeldi. Bu 4 aylık zorlu süreçte fikirlerinizde önemli değişimler meydana gelmiş olabilir ancak bunları çevrenize kabul ettirmek pek kolay olmamış olabilir. Ya da yarım bıraktığınız bir eğitime tekrar başlamış olabilirsiniz. Bu dönem yakın akrabalarınızla ilgili önemli sorumluluklar almış olabileceğinizi de gösteriyor. Neyse ki bu koşuşturma dönemi ağırlığını yitirmeye başlıyor ve biraz daha rahatlatıcı etkiler içine giriyorsunuz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP: İletişim gezegeni Merkür, 5 Eylül’de geri hareketine son veriyor aynı gün savaş gezegeni Mars ise Aslan burcunu terk edip Başak burcuna ilerliyor. Sosyal ilişkilerinizin canlanacağı bir ay kapıda… Ayın 20’sinden itibaren arkadaşlıklarınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilir, onların iyi haberlerini alabilirsiniz. 6 Eylül’de Balık burcunda size olumlu etkiler veren Balık dolunayı var. Yaratıcılığınız doruk noktasında, ilham perilerinizse yanınızda olacak. Özellikle 1 – 11 Kasım tarihleri arasında doğanlarınız aşk hayatlarında şanslı bir süreç içersindeler.

Şüphesiz Satürn’ün Yay burcundaki seyri, sizin için maddi anlamda zorluklarla doluydu. Nasıl olmasın ki! Satürn para evinizdeydi; hala da öyle ancak 4 aydır süregelen geri hareketine 25 Ağustos’ta son verdi. Artık biraz rahat bir nefes alabilirsiniz! Gezegenin geri gittiği nisan ayından bu yana kaynaklarınızla ve gelirlerinizle ilgili önemli sıkıntılar yaşamış olmanız mümkün. Ancak bu, maddi durumunuzu düzenlemeniz ve kazanımlarınızı yeniden gözden geçirmeniz için gerekli bir dönemdi. Hayatta değer verdiğiniz insanlarla ilgili de önemli sınavlardan geçtiniz. Neyse ki bu dönem sona erdi ve artık Satürn’ün bahşettiği bilgeliği yanınıza alarak yolunuzda daha kolay ilerleyebilirsiniz.

 YAY VE YÜKSELEN YAY: İletişim gezegeni Merkür, 5 Eylül’de geri hareketine son veriyor ve bu özellikle kariyeriniz açısından iyi bir haber. Geçen ay yaşadığınız gecikmeler, aksamalar neyse ki son buluyor. Savaş gezegeni Mars, 5 Eylül’de Başak burcunda olacak. Bu ay iş yerinizdeki otorite figürleriyle tartışmamaya dikkat etmeniz gerekiyor! Hırslanıyorsunuz ancak bunun yapıcı bir hırs olma gerekliliği var. 20 Eylül’de Venüs’ün de Başak burcuna ilerlemesiyle kariyeriniz daha olumlu etkiler almaya başlıyor. 6 Eylül’de Balık burcunda dolunay meydana geliyor; ev ve aile yaşantınız bu dolunayla birlikte mercek altında olacak. Bu alanda biraz belirsiz durumlar var; aydınlığa kavuşması için biraz beklemeniz gerekiyor.

Zamanın ve karmanın temsilcisi, göklerin büyük öğretmeni Satürn 2 senedir burcunuzda seyahat ediyor. Bu süreçte tam bir olgunluk sınavı verdiniz! Özellikle gezegenin geri harekette olduğu 4 aylık dönemde sınav zorlaştı ve işin içinden nasıl çıkacağını düşündüğünüz zamanlar oldu. Çok ama çok çalıştınız ve daha önceden göz ardı etmiş olabileceğiniz sorumlulukları üstelendiniz… Bu sorumluluklar dağ gibi oldu ve siz bu dağın altında kalacağınızı düşündünüz… Bu günler artık geride kaldı… Artık çok daha hafiflemiş olarak kaldığınız yerden hayata devam edebileceksiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK: Disiplin gezegeni Satürn sizin yönetici gezegeniniz ve 4 aydan bu yana geri hareketteydi. Bilinçaltınızdaki tüm olumsuz kayıtları silmeniz gereken zorlu bir dönemden geçtiniz. Satürn; gerçek olmayan her şeyi hayatımızdan silip atar, onun hayallerle işi yoktur; bu süreçte hayatınıza çok daha gerçekçi bir şekilde bakma olanağı buldunuz ve bu önemli bir sınanma dönemiydi. 25 Ağustos’ta gezegenin düzelmesiyle birlikte kendinize koyduğunuz engeller de birer birer ortadan kalkmaya başladı. Önünüzde çok daha pürüzsüz bir ay uzanıyor.

İletişim gezegeni Merkür 5 Eylül’de düzeliyor, 10 Eylül’deyse Başak burcuna ilerliyor. Yurtdışıyla ve yabancılarla, basın-yayınla ilgili konularda hareketlenme var. Ancak tüm bu konularla ilgili mücadele içeren durumlar ortaya çıkabilir çünkü savaş gezegeni Mars da haritanızın bu alanını etkilemeye başlayacak. 6 Eylül’de Balık burcunda meydana gelen Neptünyen dolunay yakın çevrenizle ilgili birtakım gerçekleri bulandırmaya çalışabilir ancak dolunay zamanlarının aydınlanma süreçleri olduğunu da akılda bulundurmakta yarar var! Bu etkileri 30 Aralık – 9 Ocak doğumlu olanlarınız daha çok alacaklar.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA: Disiplin gezegeni, zamanın temsilcisi Satürn sizin yönetici gezegeniniz ve nisan başından bu yana geri hareketteydi. Gezegen 25 Ağustos’ta düzeldi… Bu zorlu süreç size gelecekle ilgili planlarınızı yeniden gözden geçirme fırsatı sundu; belki bu planların geçerliliğini sorguladınız ve işlerin umduğunuz gibi gitmeyebileceğini fark ettiniz. Belki de arkadaş çevrenizle ilgili önemli farkındalıklar yaşadınız ve hayat amacınıza hizmet etmeyenlerden uzaklaştınız… Bu büyük ihtimalle sizin için hayalkırıklığı içeren bir dönem de oldu! Artık Satürn düzeldi ve yeni belirlediğiniz hedeflerle yol koyulma vaktiniz geldi…

İletişim gezegeni Merkür, 5 Eylül’de geri hareketine son veriyor. Aynı gün savaş gezegeni Mars da Başak burcuna ilerliyor. Ortak para konularıyla ilgili hareketli bir ay olacağı görülüyor. Ancak yaşanabilecek anlaşmazlıklara karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Kredi alımları, miras işleri, borçların tahsili ay boyunca vurgulanan konulardan bazıları olacak. Ayın 20’si itibariyle maddi alanda iyicil etkileriyle bilinen Venüs’ün bu alana ilerlemesiyle birlikte daha şanslı etkiler almaya başlıyorsunuz. 6 Eylül’de Balık dolunayı meydana geliyor. Para evinizde oluşacak bu Neptünyen dolunayla birlikte giderlerinizin kazanımlarınızdan fazla olduğunu fark etmeniz şaşırtıcı olmayacaktır. Dolunayı takip eden gün ve haftalarda yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz fırsatlarınız olacak.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK: 6 Eylül’de burcunuzda meydana gelen dolunay sizin için bu ayın en önemli gökyüzü olayı… Üstelik dolunay, yönetici gezegeniniz, mistik Neptün’le kavuşumda olacak! Gerçeklerle hayali ayırt etme gerekliliği bu dolunayla birlikte belirgin şekilde açığa çıkabilir! 5 Eylül’de düzelen iletişim gezegeni Merkür, ikili ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda aksayan noktaların artık düzelebileceğini gösteriyor. Ancak aynı gün savaş gezegeni Mars da devreye giriyor. Ay boyunca karşınıza alacağınız kişilere karşı dikkatli olma ve tartışmalardan kaçınma gerekliliği var. Ayın 20’sinden sonra aşk gezegeni Venüs’ün etkisiyle ikili ilişkileriniz daha olumlu etkiler almaya başlıyor.

Disiplin gezegeni, karmanın temsilcisi Satürn’ün etkisiyle geçtiğimiz iki sene sosyal statünüzdeki değişimler, ayrılıklar, barışmalar, kariyeriniz hayatınızın gündem maddeleriydi. Yine bu süreçte pek çoğunuz ebeveyn olma kararı aldınız kiminizse kariyerinizde önemli bir dönemeçten geçtiniz. Satürn nisan başından bu yana geri hareketteydi ve 25 Ağustos’ta düzeldi. Bu 4 aylık süreç sizi hayatınızın yönünü belirlemeniz için önemli sınavlardan geçirdi. Belki hayat amacınızı sorguladınız belki de yolunuz tamamen değiştirip bambaşka bir dönemece sapma gerekliliği duydunuz. Evet, bu oldukça çetin bir süreçti ancak artık büyük oranda sona erdi ve siz yaşamınıza çok daha fazla söz sahibi olarak devam edebileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

You may also like

Mars Yay burcunda
Transit Mars Yay burcunda
ikizler burcunda dolunay
İKİZLER DOLUNAYI YAKLAŞIYOR!
ekim ayı burç yorumları
EKİM AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
aslan burcunda ay tutulması
ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI; KENDİ IŞIĞIMIZI YANSITMAK