29
Eyl
2018
0
ekim ayı burç yorumları

EKİM AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?

                                     EKİM AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?

KOÇ BURCU: Ekim ayı boyunca soysal çevrenizde oldukça aktif olacağınız görülürken enerjinizi pek çok farklı projeye ve gruba dağıtma olasılığınız bulunuyor. Ancak özellikle dahil olduğunuz gruplar içinde agresif bir tutum içinde bulunmamaya çalışmanız ve arkadaşlarınızla olası yanlış anlaşılmalardan kaçınmanız yerinde olur. Bu ay ortaklaşa maddi konularla ilgili olarak istediklerinizi elde etmekte zorlanabilirsiniz. Kredi başvurularınızda, borçlarınızın tahsilinde veya miras işlerinizde engellerle karşılaşmanız olası görülüyor. Ayın ilk haftası sona ererken dikkatinizi ortaklıklarınıza ve ikili ilişkilerinize yöneltiyorsunuz. Ayın geri kalanı boyunca yeni işbirlikleri gündeme gelebileceği gibi uzun süreli bir ilişkiye adım atmak isteyenleriniz için de uygun etkiler olacak. Bu etkileri en çok alacak olanlarınız ise 1-11 Nisan doğumlularınız… Ayın son haftasında ise dikkatinizi kazanımlarınıza yöneltiyorsunuz. Uzun süredir üzerinde çabaladığınız bir konu maddi olarak meyvelerini verebileceği gibi yeteneklerinizi değerlendirme konusunda da daha istekli olacağınız görülüyor. Gerek kendi değerinizi gerekse başkalarına verdiğiniz değeri sorgulayabileceğiniz bu süreçte hayatınızda artık gereksiz olarak adlettiğiniz şeyleri elemeye ve daha basit yaşamaya doğru adım atabilirsiniz.

BOĞA BURCU: Ekim ayının sizin için en önemli gökyüzü olaylarından biri yöneticiniz, aşk gezegeni Venüs’ün 5 Eylül’de gerilemeye başlayacak olması… Bu şüphesiz ki sosyal ilişkilerinizde biraz arka planda kalma ve içe kapanma isteği getirebilecek bir etki taşıyor. İkili ilişkileriniz söz konusu olduğunda ise eski beraberliklerinizin tekrar hayatınızda rol oynamaya başladığını görmeniz şaşırtıcı olmayacaktır. Eski ortaklıklar da ay boyunca tekrar gündeme gelebilir. Kariyerinize baktığımızda ay boyunca hırslı bir tutum içinde olacağınızı söylemek mümkün. Ancak üstlerinizle ve iş arkadaşlarınızla iyi geçinmeye çalışmanız ve bu ay şimşekleri üzerinize çekmemeniz büyük önem taşıyor. Şayet süregelen bir sağlık sorununuz varsa buna yönelik gereken adımları atmak için ayın ilk haftasının sonlanmasını bekleyebilirsiniz. Bu tarihten itibaren iş ortamınızda da bir yenilenme olabilir. Ayın 24’ünde burcunuzda bir dolunay meydana geliyor. Takip eden iki hafta içinde hayatınızla ilgili önemli bir karar aşamasına gelebileceğiniz görülürken kendinizi çevrenize karşı ortaya koyuş biçiminiz de değişmeye başlıyor. İsteklerinize ulaşmak için çabalarınızın meyve vermeye başladığını göreceğiniz bu süreçten en fazla etkilenenleriniz ise nisan doğumlu Boğalar olacaklar.

İKİZLER BURCU: Ekim ayının ikinci haftası itibariyle özellikle bekar İkizler için aşk çanları çalmaya başlıyor. Burç üyeleri ayın son haftasına kadar yeni bir aşka yelken açabilir, yaratıcılık içeren bir projenin startını verebilirler. Bazı burç üyeleri ise bu dönemde ebeveyn olma kararı alabilirler. Bu etkiyi en çok alan İkizler burçları ise 1-11 Haziran doğumlular olacak. Ekim, şayet süregelen davanız varsa bu konuyla ilgili biraz mücadele içeren durumlar içinde olabileceğiniz bir ay. Basın ve medyanın içinde yer alan İkizler burçları da bu alanda başarmak istediklerini gerçekleştirmek için büyük bir azim ve itilim içine girebilirler. Geçmişten gelen bir sağlık sorununuz mevcutsa bu ay, konunun üzerine gidebilir ve iyileşmek için gereken adımları atabilirsiniz. İş ortamınızda genelde uyumun hakim olacağı görülüyor ancak bazı ufak tefek rahatsızlıklara karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Ayın son haftası ise sizleri biraz içe dönük yapabilecek etkiler bekliyor. Ay sonuna kadar fazla göz önünde olmayı tercih etmeyeceğiniz görülürken kendinizle baş başa kalmak için de sebepleriniz olacak gibi. Bu zamanı izole geçirdiğinizi düşünerek hayıflanmaktan ziyade meditasyon, nefes gibi sizi içsel olarak geliştirecek çalışmalara yönelebilir, bir İkizler olarak zihninizin sesini susturabilmeniz zor olsa da bu yolla ruh dinginliğine daha rahat kavuşabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU: Bu ay aşk hayatınız oldukça hareketli geçeceğe benziyor. Eski sevgililerinizden haber alabilirsiniz, bunun yanı sıra geçmişten gelen aşklarınızla yeniden bir ilişkiye başlamanız mümkün. Yaratıcılığınızı konuşturmak bu ay sizin için her zamankinden daha da önemli olacak. Geçmişte yarım bıraktığınız projeleriniz varsa onları tamamlamak için harika bir ay. Ayın ilk haftası sona erdiğinde dikkatinizi ev ve aile yaşamanıza yöneltiyorsunuz. Özellikle 3-13 Temmuz doğumlu olanlarınız yeni bir eve taşınabilir, onlar için bir gayrimenkul alımı gündeme gelebilir ya da aile hayatlarında önemli bir gelişme ortaya çıkabilir. Ortaklaşa maddi konular ise bu ay biraz zorlu etkiler alıyor. Beklediğiniz bir parayı tahsil etmekte zorlanabileceğiniz görülürken borçlanmamaya da dikkat etmeniz gerekiyor. Şayet süregelen bir miras işiniz varsa bazı pürüzlerin ortaya çıkabileceğini hesaba katmalısınız. Ayın son haftasında ise özellikle arkadaş grupları ve sosyal çevreniz içinde oldukça aktifsiniz. Belirlediğiniz hedeflerin meyvelerini vermeye başladığını görmekten keyif alacağınız bir dönem söz konusu. Bu dönemde kendinizi gruplar içinde doğru ifade edebilmeniz ve benzer hedefleri paylaştığınız insanlarla bir arada olmanız önemli. Şayet, sizi yolunuzdan alıkoyabilecek veya hayallerinizin önüne set çekebilecek birileri varsa da onlarla artık vedalaşmanın gerekli olacağını çok geçmeden anlayacaksınız.

ASLAN BURCU: Aslanlar ekim ayı boyunca ikili ilişkileriyle ve ortaklıklarıyla ilgili mücadele içeren koşulların varlığıyla zorlanabilirler. Bu ay fevri davranmamalarında fayda var çünkü anlaşmazlıklar ve kopmalar gündeme gelebilir, ayırıcı faktörler devreye girebilir. Bu ay gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünen Aslanlar varsa bir sonraki ayı beklemeleri daha doğru olacaktır. Ayrıca yaşam alanlarını güzelleştirmeyi ya da yeniden dekore etmeyi düşünen Aslanlar da bu ay işlerin beklediklerinden daha yavaş ilerlediğini görebilirler. Ayın ilk haftası sona ererken Aslanlar dikkatlerini yakın çevreleriyle ilişkilerine yöneltiyor. Takip eden iki hafta boyunca yakın akrabalarınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca kısa yolculuklarınızda da artış olabileceği görülüyor. İletişim ağınızı sağlam tutmanız bu dönemde her zamankinden fazla önem taşıyor. Bu süreç ayrıca yeni bir eğitime başlamayı düşünen Aslanları da destekliyor. Ayın son haftasında ise gelişmeler kariyer ağırlıklı olacağa benziyor. Özellikle temmuz doğumlu Aslanları etkileyecek enerjiler var. Bu tarihlerde doğan Aslanlar’ın kariyerleriyle ya da sosyal statüleriyle ilgili sonlanmalar ya da değişimler yaşayabilecekleri görülürken hayat yönlerini farklı bir rotaya kaydırmak isteyenler de karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmeye bakacaklar.

BAŞAK BURCU: Ekim ayı boyunca sağlığınıza özen göstermeniz gereken etkiler alıyorsunuz. Bu sizin gibi kendisine iyi bakan ve sağlıklı yaşamı düstur edinmiş bir burç için pek de zor olmayacaktır. Ancak bu dönemde gereğinden fazla çalıştığınız da göz ardı edilemez. Bu da sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu ay, iş yaşamınızda karşılaşabileceğiniz anlaşmazlıklara karşı da dikkatli olmanız gerekiyor. Sinirleriniz hassas olduğu için böylesine bir durumla karşılaştığınızda soğukkanlı olabilmeniz büyük önem taşıyor. Ayın ilk haftası sona ererken dikkatinizi maddi durumunuza ve kazanımlarınıza yöneltiyorsunuz. Bu haftayı takip eden iki hafta boyunca belki kaynaklarınızı artırmanın yeni yollarını deneyecek belki de yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz yeni alanların arayışına girişeceksiniz. Her ne olursa olsun bu süreç kendi değerinizi ortaya koyabileceğiniz fırsatlarla birlikte gelecektir. Ayın son haftasında ise yüksek öğrenim görenleriniz ya da akademik çalışmalar içinde bulunanlarınız için destekleyici enerjiler var. Uzun yolculuklardan da fayda sağlayabileceğiniz bir süreç içerisinde olacaksınız. Özellikle ağustos doğumlu Başaklar süregelen davalarıyla ilgili olarak bir nihayetlenme yaşayabilirler.

TERAZİ BURCU: Aynı zamanda değerlerimizle de alakalı olan aşk gezegeni Venüs ayın ilk günlerinden itibaren geri gitmeye başlıyor. Sizin yönetici gezegeniniz olarak bu gökyüzü olayı en çok maddi konularda etkisini hissettirecektir. Bu ay harcamalarınız gelirinizden fazla olabileceği gibi kazanımlarınız söz konusu olduğunda istediğiniz beklentiyi yakalayamayabilirsiniz. 9 Ekim’de burcunuzda yeniay meydana geliyor. Bu yeniayı takip eden iki hafta özellikle 4 Ekim-14 Ekim doğumlularınız için önemli. Kendinizi daha iyi ifade etmek isteyeceğiniz bu yeniayda taze başlangıçlar yapmak için önünüzde fırsatlarınız olacak. Hedeflerinizi doğru belirler, isteklerinizde net olursanız yeniayın enerjisinden daha kolay yararlanabilirsiniz. Özellikle bekar Teraziler bu ay enerjilerinin büyük bölümünü aşk hayatlarına kanalize ediyorlar. Ancak tartışmalara da açık bir ortam söz konusu… Ebeveyn Teraziler ise kendilerini çocuklarıyla ilişkilerinde biraz daha yapıcı olmak zorunda hissedebilirler. Ay boyunca yaratıcılık içeren projeler destekleniyorken ayın son haftasında dikkatinizi ortaklaşa maddi konulara yöneltiyorsunuz. Bu süreçte bir borcun tahsili gündeme gelebileceği gibi mirasla alakalı bir konuda da önemli gelişmeler hatta sonlanmalar yaşanabilir.

AKREP BURCU: Ayın 5’inde aşk gezegeni Venüs burcunuzda gerilemeye başlıyor. Bu da ay boyunca ilişkileri önemli bir gündem maddesi haline getiriyor. Özellikle geçmişte kalmış ilişkileriniz tekrar hayatınıza girebilir, eski sevgililerin dönüşü ise şaşırtıcı olmaz. Ancak bu ilişkilerin çok da uzun süreli olmayabileceğini akılda bulundurmak lazım. Bu süreç ayrıca hayatınızda değer verdiğiniz şeyleri yeniden değerlendirmeye açık olacağınızı gösteriyor. Ayın ikinci haftası başlarken kendinizi biraz içe dönük enerjiler içinde hissetmeniz olası. Takip eden iki hafta boyunca fazla izole olmamaya ve insanlarla bir arada bulunmaya daha çok özen gösterebilirsiniz. Ay boyunca enerjinizi evinize ve aile hayatınıza vereceğiniz görülüyor. Bu ay evde büyük bir tadilat gündeme gelebilir, aile içinde ise bazı kırgınlıklar ve yanlış anlaşmalar yaşanması olası görülüyor. Ayın son haftasında özellikle ciddi bir beraberliği olan Akrepler dikkatlerini birlikteliklerine yöneltiyorlar. Özellikle ekim doğumlu Akrepler bu süreçte birlikteliklerini farklı bir noktaya taşımak isteyebilir, evlilik veya boşanma kararları alabilirler. Ortaklı iş yapan bazı Akrepler ise bu ortaklıkları sonlandırmayı düşünebilecekken daha verimli ve uyumlu bir işbirliği içinde olanlar bu işbirliğinin meyvelerini toplamaya başlayabilirler.

YAY BURCU: Ekim ayı boyunca kendinizle baş başa kalmak isteyeceğiniz etkiler alıyorsunuz. Sizin gibi sosyal bir burç bile zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyaç duyabilir ve ekim ayı da kendinizi dinlemeniz, en derinlerde yatan duygularınızla bağlantıya geçmeniz uygun bir zaman dilimi olacaktır. Bu ay ayrıca harcamalarınızı biraz kısmanız gerekebilir, bazı maddi kayıplar canınızı sıkabilir. Ekim ayı boyunca yakın çevrenizle ilişkilerinizde dikkatli olmanız gerekiyor. Onlarla daha yapıcı bir iletişim tarzını benimsemeniz, onlara karşı fevri davranmamanız ve fikirleriniz üzerinde gereğinden fazla diretmemeniz daha uygun olabilir. Bunların yanı sıra ufak tefek kazalara karşı da dikkatli olmanız gereken bir aydasınız. Ayın ilk haftası sona ererken kendinize yeni hedefler belirlemek için fırsatlarınız olacak. Özellikle bu haftayı takip eden iki hafta boyunca yeni arkadaş gruplarına ve sosyal bir çevreye dahil olmak için bir itilim hissedebilirsiniz. Ayın son haftasında sağlık sorunları olan Yaylar bu sorunu iyileştirmek için önemli bir adım atabilirler. Bunun yanı sıra günlük rutininizde de değişimler meydana gelebilir. Örneğin; iş yerinizde, ofisinizde bir ayrılık gündeme gelebilir ya da iş ortamınız içinde bir sonlanma meydana gelebilir.

OĞLAK BURCU: Ekim ayı boyunca kendinizi sosyal ortamlardan biraz geri çekmeyi tercih edebilirsiniz. Buna rağmen eski arkadaşlarınızla bir araya gelmek ve geçmiş günleri yad etmek size iyi gelecektir. Yine geçmişten gelen arkadaşlıklarınız tekrar hayatınıza girebilir. Bu ay maddi kazanımlarınızı artırma konusunda hırslı ve isteklisiniz. Ancak gelir- gider dengenizi iyi hesaplamazsanız biraz sıkıntı çekmeye hazırlıklı olun. Ayrıca bu ay, kendi değerinizi başkalarına kabul ettirmek konusunda biraz çaba içine girmeniz de olası. Ayın ilk haftası sona ererken kariyer konusunda önemli gelişmeler yaşanabilir. Özellikle bu haftayı takip eden iki hafta boyunca yeni başlangıçlar destekleniyor. Yeni bir bölüme atanma veya terfi gündeme gelebilir. Bundan en çok etkilenen Oğlaklar ise 1-11 Ocak doğumlular olacak. Ayın son haftasında ise dikkatler aşk hayatlarıyla ilgili önemli gelişmeler yaşayabileceklerinden dolayı bekar Oğlaklar’ın üzerinde olacak. Uzun süredir yaratıcılık içeren bir proje üzerinde çalışan Oğlaklar ise bu projelerini nihayetlendirebilir gibi gözüküyor. Bazı Oğlaklar içinse bu süreç ebeveyn olma kararı alabileceklerinin habercisi… Tüm bu etkileri alan Oğlaklar ise özellikle aralık doğumlular olacak.

KOVA BURCU: Ekim ayında kariyerinizle ilgili olarak belki beklediğiniz ilerlemeyi göstermeniz zor olsa da daha önceden değerlendirmediğiniz fırsatların tekrar önünüze geldiklerini görmeniz şaşırtıcı olmayacaktır. Bu ay, gelecek aylara zemin oluşturması yönünden önemli. Doğru adımlar attığınız takdirde önümüzdeki aylarda ilerleyişiniz çok daha hızlı olacaktır. Bu ay, tuttuğunu koparan, hırslı bir tutum içinde olacaksınız. Hedeflerinizin peşinden gitmeye isteklisiniz ancak çevrenize karşı fazla agresif bir tutum içinde olmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Kendinizi ve fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma isteğiniz yoğun ancak baskıcı olmamaya çalışmalısınız. Ayın ilk haftası sona ererken takip eden iki hafta içinde özellikle 31 Ocak-10 Şubat doğumlu Kovalar uzak bir yolculuğa çıkabilirler. Yurtdışı bağlantılı işleri olanlar bu konuda yeni girişimlerde bulunabilecekleri gibi basın-yayın ve medya alanında çalışan Kovalar için de yeni başlangıçlar olabileceği görülüyor. Ayın son haftasında ise dikkatinizi ailenize ve ev yaşamınıza yöneltiyorsunuz. Özellikle ocak doğumlu Kovalar bir gayrimenkul alıp satabilir ya da yaşadıkları evi değiştirebilirler. Aile içinde süregelen bir konunun bu hafta nihayetlenmesi de olasılıklar dahilinde bulunuyor.

BALIK BURCU: Ekim ayı boyunca duygularınızı bastırma eğiliminde olacağınız görülüyor. Hali hazırda içe kapanık bir burç olduğunuzdan hislerinizi ulu orta göstermeniz zaten pek beklenemez ancak içinizde biriken kırgınlıklar ve öfke söz konusu olduğunda bunları içinize atmamanız gerektiğini de farkına varmaya başlayacaksınız. Pasif agresif bir tutum izlemeye meyilli olacağınız bu ay boyunca eylemlerinizin bir sonuca ulaşmadığını düşünüp öfkelenmeniz de olası… Ancak bunun fazla uzun sürmeyeceğini bilmeniz gerekir. Ayın ilk haftası biterken elinize yüksek miktarda bir para geçebileceği, alacaklarınız varsa onları tahsil edebileceğiniz veya bir miras işiniz varsa bununla ilgili önemli bir gelişme yaşayabileceğiniz görülüyor. Bu bazı Balıklar içinse bu, kriz yönetimiyle ilgili becerilerini geliştirecekleri bir zaman dilimi ve diplomatik davranma gerekliliği her zamankinden daha fazla öne çıkabilir. Bir eğitim süreci içinde olan Balıklar’ın ayın son haftasında eğitimleri son bulabilir. Yine ayın son haftasında Balıklar’ın iletişim ağlarını güçlendirmeleri yerinde olacaktır. Özellikle kardeş-kuzen gibi yakın akrabalarla ilişkileri mercek altına alınan Balıklar için bu hafta boyunca kısa yolculuklar da gündeme gelebilir.

You may also like

Mars Yay burcunda
Transit Mars Yay burcunda
venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
ikizler burcunda dolunay
İKİZLER DOLUNAYI YAKLAŞIYOR!
terazi burcunda yeniay
TERAZİ BURCUNDA YENİAY; DENGE USTASININ SINAVI