25
Kas
2016
0
Büyük Üçgen

Büyük Üçgen

BÜYÜK ÜÇGEN: LÜTUF MU LANET Mİ?

Bazı yıldız haritalarında aynı elementten üç burçta yer alan gezegenler arasında bir açı kalıbı oluştuğu görülür. Bu açı kalıbı ‘Büyük Üçgen’dir ve harita sahibine doğal olarak ‘bahşedilmiş’ bir takım karmik faktörleri göstermesi açısından çok dikkatli değerlendirilmesi gerekir. Eskiler, Üçgen’i Şeytan’la özdeşleştirmişler ve onun sembolü olduğunu öne sürmüşlerdir. Ben okült değerlendirmelere girmek yerine Büyük Üçgen açı kalıbının gerçekleştiği elemente atfedilen bazı yetenekleri işaret etmesinin yanı sıra neden kişiyi bir çıkmaza sürükleyebileceğini açıklamak istiyorum.

Büyük Üçgen… Vaat edilmiş yetenekler, kaçan fırsatlar

Büyük üçgenler, harita sahibine üçgenin oluştuğu elementin enerjilerini deneyimleyebilmesi için büyük bir fırsat sunarlar üstelik burada doğal bir şekilde, engelsizce akan bir enerjiden söz ettiğimiz için bunun çoğunlukla bir yeteneğe işaret ettiğini gözlemleriz. Mesela haritasında büyük Ateş üçgeni olan birinin; inisiyatifi ele alma becerisine, güçlü liderlik vasıflarına, gelişmiş bir spiritüel yapıya ve düşmanları alt etme kapasitesine sahip olması mümkündür. Şimdi farz edelim ki bu üçgen Güneş, Satürn ve Neptün arasında karmik evler olarak adlandırılan 4., 8. ve 12. evlerde meydana geliyor.

Öncelikle bu üçgen Su elementine ait evlerde oluştuğundan girişimcilik, coşku, heves, filozofik bakış açısı, spiritüel arınma gibi Ateş’e atfedilen özelliklerin karmayla doğrudan ilişkili olduğu ve bazı elde olmayan faktörlerin kişinin Ateş üçgenini tetikleyeceği söylenebilir.

Bu üçgenin Su’yun söndürme kuvvetine yenilip kişiyi zaman zaman ters köşeye yatırabileceği aşikar. Aslında burada içten içe yanıp tutuşan büyük bir enerji söz konusu ancak üçgenin meydana geldiği evler, bu enerjinin verimli bir şekilde açığa çıkmasını engelleyip kişinin aleyhine çalışabilir. Üstelik yaşam kaynağımız Güneş, karmanın efendisi Satürn ve illüzyonuyla gözleri buğulayan Neptün de işin içinde olduğundan kişi farkında olmasa da kendini gerçeklik ve hayal dünyası arasında hapsolmuş gibi hissedebilir.

Hiç mi iyi bir şey yok?

Ancak böyle bir harita sahibinin yaşadıklarını derinlemesine analiz edip kendine has bir ruhsal yol izlemesi ve bunu kazandığı sezgisellikle harmanlaması da pek tabii mümkün. Ateş üçgeninin yaratıcı kudreti ve iyimserliği kişinin ruhunun bir parçası olduğundan bu yaratıcılığı ortaya çıkarabileceği alanları bulmak ve kaderinin ona çizdiği yolda ilerlerken hayatının amacını keşfetmek böyle bir harita sahibi için tüm yaşadığı olumsuzluklara karşın keyifli bir yolculuğa da dönüşebilir.

 

 

You may also like

sekizinci ev
Kim korkar sekizinci evden?
şubat ayı astroloji yorumları
Şubat Ayı Astroloji Yorumları
Mars Koç Burcunda
Mars Koç burcunda; Harekete Geçmeye Hazır Mıyız?
satürn yay burcunda
Satürn Yay Burcunda – İnanıyorum Öyleyse Varım!