11
Kas
2019
0
boğa burcunda dolunay

Boğa burcunda dolunay; varlığımızı onurlandırmak

12 Kasım Salı günü Toprak elementinin ilk burcu Boğa’da gerçekleşecek olan dolunay, dünyaya olan aidiyet duygumuzu ve Tabiat Ana’yla olan bağımızı pekiştirici etkiler taşıyor. Bu dolunayla birlikte beş duyumuzla algıladığımız ‘gerçeklik’ daha canlı tonlara bürünürken Boğa burcu bizi derinlere kök salmaya ve dünya üzerindeki tüm canlılarla ‘bir’ olduğumuzu hissetmeye davet ediyor. Nefes alabiliyor olmanın getirdiği şükran duygusu ise bu dolunayda kendisini çok güçlü bir şekilde hissettiriyor.

Boğa, Zodyak’ın en kararlı ve istikrarlı burçlarından biridir; bunların yanı sıra kolay kolay duygularının esiri olmaz. Ancak bu dolunayda Tanrılar’ın Habercisi Merkür’ün Ay’a yaptığı zıt görünüm bir iç çatışma olasılığını da beraberinde getiriyor. Belki mantığımızın ‘imkansız’ dediğine iç sesimiz “neden olmasın?” diye karşılık veriyor; belki de duygularımıza daha fazla kulak vermemiz gerektiğini bildiğimiz halde ‘meliler, malılar’ hayatımızı yönetiyor. İşte bu dolunayda düşüncelerimiz karmakarışık ve duygu – mantık denklemini oturtmak her zamankinden daha zor. Dolunay haritasındaki bu görünüm, çevremizdekilerle ilişkilerimize ister istemez yansıyor; yanlış anlaşılmalara her zamankinden daha açığız; biz ne kadar kendimizi net ifade ettiğimizi sansak da durum büyük olasılıkla bunun tam tersi olabilir ve lüzumsuz tartışmalara davetiye çıkarabilir!

 

                                          SATÜRN VE NEPTÜN DESTEĞİ

Neyse ki dolunay haritasında bu iletişim zorluklarıyla baş etmemizi sağlayan yardımcı etkenler de var. Karmanın ve zamanın efendisi Satürn’ün dolunaya yaptığı destekleyici görünüm sabrımız sınansa dahi bu sınavdan başarıyla geçebileceğimizi bize hatırlatırken duygusal stabilite sağlamamız konusunda da yardımcı oluyor. Ancak yine de bu dolunayın yakın ilişkilerimizle ilgili önemli kararlar almak için pek de uygun bir süreç olmadığını bilmekte yarar var. Dolunaya bir diğer olumlu görünüm yapan gezegen ise hayallerin simgesi, yaratıcılığımızı artıran Neptün. Boğa dolunayıyla hali hazırda keskinleşen beş duyumuza altıncı hissimizi de ekleyen Neptün, bizi çevremizde olan bitenlere karşı çok daha duyarlı yaparken derin bir ‘biliş’ hali ve empati kurabilme becerisi de bu dolunaya eşlik ediyor. Neptün’ün psişik kuvveti hiç de yabana atılır cinsten değil; dolunayı takip eden günlerde ve haftalarda rüyalarımıza dikkat edelim çünkü bu süreçte ‘haberci’ olarak tabir edilen rüyalar görebilir, yine rüyalarımız aracılığıyla çeşitli mesajlar alabiliriz. Üzerinde yaşadığımız dünyanın bir parçası olduğumuzu tam anlamıyla hissetmek istiyorsak başkalarının acılarına kayıtsız kalamayacağımızı da bilmemiz gerekir. Bu acıları en az kendi acımız kadar derinden duyumsamak, sadece insanlara değil hayvanlara da şefkatle yaklaşmak, ne pahasına olursa olsun doğayı korumak gerekliliği Boğa dolunayında daha da görünür oluyor. Yeter ki dolunayın çağrısına kulak vermeyi bilelim! Herkese huzurlu bir dolunay dönemi diliyorum.

 

 

 

You may also like

JYESTHA’DA AY TUTULMASI; KENDİ GERÇEĞİMİZİN PEŞİNDE
VİSHAKHA’DA DOLUNAY
KOÇ BURCU VE İLİŞKİLER
venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR