25
Ara
2016
0
boğa burcu kadını

İkili İlişkilerde Boğa Kadını

Yunan mitolojisindeki adıyla Afrodit yani Venüs; Boğa burcunun yönetici gezegenidir. Doğum haritasında başka şekillerde de destekleniyorsa şayet bu burca mensup kadınlar aşkta uyuma ve güvene önem vermekle kalmaz çeşitli sanatsal yeteneklerle de donanmışlardır. Çünkü Venüs; sadece sevgiyi değil sanatı ve estetiği de temsil eder. Boğa; Toprak elementine ait bir burçtur dolayısıyla Boğa kadını, tensel ve dünyevidir. Mesafeli ilişkiler pek ona göre değildir. Toprak elementinin sabrı Boğa kadınında bol miktarda bulunur ancak bu sabır gün gelir de taşarsa onun yakınlarında olmak istemezsiniz!

Boğa burcu kadını hayattan zevk almayı bilir

Venüs’ün yönetimindeki Boğa kadını; güzelliğine ve lükse düşkündür. Tutumlu olmasına tutumludur ama kaliteye ve şıklığa önem verir. Fiziğine dikkat de etse söz konusu yemek olunca Boğa kadını için akan sular durur! Boğa dişil bir burçtur ve Zodyak içinde feminenliğine vurgu yapmaktan en çok hoşlanan burçların başında gelir. Bu da onu ilişkiler arenasında en cazip kadınlar arasına taşır. Ayrıca sabit karakterli bir burçtur ve daha ilişkinin en başında ne istediğiyle ilgili oldukça nettir. Yanar- döner tavırlarla; sık sık duygusal gel-gitlere kapılan aklı havada adamlarla vaktini boşa harcamaz. Boğa kadını için aile en önemli kavramlardan biridir ve Toprak elementinin gelenekselliğiyle aile kurma isteği birleşince sağlam temellere dayanan ilişkiler yaşamak ister.

Boğa burcu kadını için hem maddi hem de manevi güven çok önemlidir.

İilişkide bu güven duygusunun en ufak bir şekilde zedelenmesi onu belli etmese de çok yaralar. Üstelik sabit ve inatçı bir burç olduğundan ondan bu konuda esneklik göstermesini beklemek pek doğru olmaz. İlişkide en az bir Akrep kadını kadar sahiplenici olduğunu da göz ardı etmemekte yarar vardır. Boğa kadını sevgilisini el üstünde tutarken gözü de her daim onun üzerindedir.Hayattan keyif almayı bilen bir kadın varsa o da Boğa kadınıdır. Onun için iş ve eğlence zamanı kesin çizgilerle ayrılır. Birlikte olduğu kişinin de bu ayrımın farkında olmasını ister. Zaman zaman rahatına düşkün ve biraz da tembelmiş gibi bir imaj uyandırsa da sorumluluklarının bilincindedir ve işlerini asla aksatmaz. Kısacası Boğa kadınıyla birliktelik; sürprizlerle dolu, çalkantılı ilişkilere meyili olanların pek harcı değildir ve Boğa kadınına aradığı güven ve huzur ortamını veremeyecek olanların ondan uzak durmalarını şiddetle tavsiye ederim!

 

You may also like

KOVA BURCU VE İLİŞKİLER
OĞLAK BURCU VE İLİŞKİLER
Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
ASLAN BURCU VE İLİŞKİLER