25
Kas
2016
0
Birinci Ev Stelyumu

Birinci Ev Stelyumu

Birinci ev stelyumu hayatınızı nasıl etkiler? Kişinin haritasında gezegenlerin Koç burcuna atfedilen birinci evde yani onun kişilik alanında toplanmış olması bu gezegenler hangi burçta olursa olsun o kişinin kendini dış dünyada var edebilmesi için gerekli motivasyonu sağlar.

Birinci ev stelyumu…

Birinci ev aynı zamanda yükselen burç da olduğundan buradaki gezegenlerin özellikleri kişinin çevresi tarafından bilinçsizce de olsa hemen fark edilir. Böyle bir durumda kişi bu gezegenleriyle özdeşleştirilir. Birinci evdeki gezegen kümelenmesi kişinin haritasında hiçbir gezegen bu burçta konumlanmamış dahi olsa Koç burcunun niteliklerini katar. Dolayısıyla harita sahibi, inisiyatif alabilen, başına buyruk, dışa dönük, azimli ve hayata karşı mücadeleci bir tutum sergiler ve önceliği kendi isteklerine verir. Bu kişi için kendini gerçekleştirmek ana motivasyondur ve bunu da birinci evinde yer alan burç vasıtasıyla yapar.

Birinci evdeki gezegen kümelenmesi kişinin küçüklüğünden itibaren etkindir.

Örneğin; 1,5 yaşındayken kendisinin 2 katı ağırlığındaki sandalyenin yerini beğenmeyip kucaklamaya çalışan çocuk birinci evinde Oğlak stelyumuyla doğmuş olabilir ve Oğlak’ın ‘yük sırtlanma’ misyonunu daha o yaştan yerine getiriyordur. Stelyum’da Mars’ın da olması onun azmini doruğa çıkartabilir ve ilerleyen yıllarda bu azim daha belirgin bir hal alabilir. Ya da birinci evinde iyicil gezegenler Venüs ve Jüpiter’in de dahil olduğu bir Kova stelyumuna sahip birini ele alalım. Bu kişi, teknik beceri gerektiren bir meslekte parlayacağının sinyallerini erken yaşlarda verebilir. Yüksek voltajlı Uranüs’ün birinci evde iyi bir burçta Merkür’le birlikte stelyuma dahil olması ise bu kişide kitleleri etkileyebilecek bir iletişim gücü ve manyetizmayı açığa çıkartabilir.

You may also like

kasım 2018 burç yorumları
KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI
ağustos ayında 12 burcu neler bekliyor
AĞUSTOS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
Şubay ayı burç yorumları
ŞUBAT AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
2018 burç yorumları
2018 BURÇ YORUMLARI