25
Şub
2017
0

Balık Burcunda Güneş Tutulması; Hayaller Uçuşa Geçerken!

26 Şubat Pazar günü gerçekleşecek yeniaya saat 17:54’te Balık burcunda güneş tutulması eşlik ediyor. 2015’ten bu yana Balık-Başak aksında yaşadığımız tutulmaların sonuncusu olan bu tutulmayı Temmuz 2019’a kadar Kova-Aslan aksındaki tutulmalar izleyecek. Başak ve Balık burçları; karmik olarak yoğun etkiler taşıyan burçlardır. Doğum haritasındaki 6. ve 12.evlerle ilişkilendirilir; bu evler de karmaya dair zor etkiler veren evler olarak kabul edilir. Balık burcunda güneş tutulması; yine karmik etkileri yoğunlaştıran Güney Ay düğümüyle kavuşumda olacak. Güney Ay düğümü; geçmişten getirdiğimiz özellikleri, yetenekleri, davranış kalıplarını sembolize eder ve karmik kodlarımızla alakalıdır. Ayrıca sıkıca tutunduklarımız; bize bir fayda sağlamadığını gördüğümüz halde bırakamadıklarımız Güney Ay düğümünün sembolizmine dahildir. Tutulmanın ilk mesajı açık; bildiğimiz sulardan ayrılmamak üzere demir attıysak önümüzdeki 6 ay boyunca, yani bir sonraki tutulmaya kadar bizi açık denizlere taşımak için karşımıza çıkacak deneyimlere de hazırlıklı olmalıyız.

Telepatik Etkiler Yoğun

Ancak şimdi sular biraz bulanmaya başlıyor. Ne de olsa Zodyak’ın son burcu Balık’tan bahsediyoruz; Balık’ın söz konusu olduğu sınırlar da; kesin yargılar da yok olur. Tıpkı bu tutulmaya mistik ama bir o kadar da belirsizlik getiren Balık’ın modern yöneticisi Neptün gibi… Bu tutulmada büyük oranda söz sahibi o; çünkü Ay ve Güneş’le kavuşumda. Ama ilham verici etkileri ve yaratıcı potansiyeli de tartışılmaz. Ona boşuna hayaller gezegeni demiyoruz; hayalleri gerçeğe dönüştürecek şartlar sağlandığında okyanusların hakimi Poseidon’u zaptetmek zordur. Ancak burada dayanağı olmayan beklentilerle hayalleri birbirine karıştırmamak büyük önem taşıyor! Neptün; çözülmelerle de alakalıdır; bu tutulmayı takip eden aylar ve haftalar özellikle Balık gibi değişken nitelikteki İkizler, Başak ve Yay burçlarının tıkandıkları noktalarda çözülme sürecini tetikleyecektir.

Tutulma; Balık burcuna saatler önce ilerlemiş; iletişim gezegeni Merkür’le de kavuşumda. Dolayısıyla Balık’ın derin sezgilerine kararsızlığın hakim olduğu düşünceler eşlik edebilir. Tutulmaya yakın günlerde ya da hemen sonrasında; doğum haritalarında güçlü açılar kuran Neptün’le birlikte Su elementinde kişisel gezegenleri olanlar ise rüyalarına daha çok dikkat edebilirler. Tutulma Balık’ın 1. dekanında gerçekleşiyor. Bu dekan; yaratıcı potansiyelin yanı sıra ’empat’ olarak adlandırılan; başkalarının hislerine karşı duyarlı kişileri de tanımlar. Önümüzdeki süreçte; doğum haritalarımızda Balık burcunun düştüğü alana göre bahsettiğim bu temaları hayatlarımıza nasıl uyarlayabileceğimizi de göreceğiz.

                                      Ateş elementinden gelen destek

Gelelim Neptün’ün ve Balık’ın hayallerini uçuşa geçirecek desteğe… Yeni aylar ve Güneş tutulmaları başlangıçlar için zemin hazırlarlar. Ancak Balık gibi duygusal gel-gitlere meyilli bir burçta; eskiyi bırakmak konusunda her zamankinden daha çok desteğe ihtiyaç olabilir. Beklenen destek Ateş elementinden geliyor! Tutulmayla aynı gün Mars ve Uranüs; Koç burcunda kavuşurken; Balık burcunun yöneticisi, şans gezegeni Jüpiter’den karşıt görünüm alıyorlar. Bu; tutulma haritasına oldukça dinamik bir unsur katıyor. Çoğu zaman akışa bırakmayı tercih edilebilen Balık’ın aksine bu etkileşim; tutulmaya yoğun bir özgürlük, isyankarlık ve inisiyatifi ele alma isteği getiriyor. Ancak ani olayları tetikleyen Uranüs; biraz da ne yapacağı kestirilemeyen bir enerjiyi açığa çıkartıyor. İstanbul’a göre çıkartılan tutulma haritasında; Aslan burcu yükseliyor ve Koç burcundaki Mars ve Uranüs’ün yanı sıra Yay burcundaki Satürn’le Büyük Ateş Üçgeni’ni oluşturuyor. Bu da yaratıcı ve ilham veren potansiyele işaret eden bir oluşum ve Balık’ın sezgiselliğiyle dengeli biçimde harmanlandığında harekete geçirici ve canlandırıcı etkiler vaat ediyor.

 

 

You may also like

Güneş tutulmasının burçlara etkileri – 2
Güneş tutulmasının burçlara etkileri -1
Merkür Balık burcunda; Zihnin girdabından yansıyanlar
transit venüs balık'ta
Transit Venüs Balık’ta; koşulsuz sevmeye hazır mısınız?