26
Kas
2016
2
ateş elementi

Ateş Elementi ve Spiritüel Arınma

Ateş elementi… ‘Arınma’ dediğimizde aklımıza önce ‘Su’ elementinin gelmesi gerekir, fiziksel düzeyde ilişkilendirildiğinde bu doğrudur da ama ruhsal bir arınmaysa şayet bahsi geçen o zaman haritada Ateş elementine olan vurguya bakmamız gerekir. Ateş; dış odaklardan ruhsal benliğe yollanan kötücül enerjilerin kendiliğinden temizlenmesini kolaylaştıran ve bu enerjileri eritip yok eden bir mekanizma görevi görür. Ancak bazen de Ateş özellikle Su elementi eksik olduğunda kendi kendini yok edebilen bir enerjiye dönüşme tehlikesi de taşır. İşte o zaman Ateş’in kişiyi içten içe yakıp kavurması da mümkündür. Zodyak’ın ilk burcu olan Koç’ta bu coşkunun en saf halini görmek mümkün olur.

Ateş elementi için atfedilen fevrilik ve acelecilik vasıflarını da bünyesinde toplayan Koç, Ateş burçları içinde en ele avuca sığmaz olanıdır.

Ateş’in ‘bilge’si Yay da pek kolay zapta rapta gelmez özellikle de söz konusu hayata karşı filozofik yaklaşımları olduğunda… Aslan’da ise Ateş’in farklı bir yüzünü görürüz. Bu kez karşımızda buyurgan bir Ateş vardır. Ancak bu gururlu hükümdarın içindeki çocuğu görebilir ve ona hoşgörüyle yaklaşırsanız ömür boyu sürecek bir dostluğun temellerini de atmış olursunuz.

You may also like

ASTROLOJİDE DÖRT ELEMENT VE ÇOCUĞUNUZ
toprak elementi
Toprak Elementi ve Aidiyet Duygusu
su elementi
Su Elementi ; Karşı Konulmaz Güç
hava elementi
Hava Elementi ; Boyutlar Arasındaki Ulak