17
Ağu
2017
0
aslan burcunda güneş tutulması

ASLAN BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI/BU NE YAMAN TUTULMA!

                       ASLAN BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI/ BU NE YAMAN TUTULMA!

 

21 Ağustos’ta Aslan burcunda yeniay ve Güneş tutulması meydana geliyor. Güneş tutulmalarına tarih boyunca astrologlar tarafından büyük önem atfedilmiş ve dünyada dengeleri değiştiren gelişmelerle bağdaştırılmıştır. İşte yine böyle bir tutulmayla karşı karşıyayız; bu tutulmayı özel kılan sebeplere birazdan geleceğim ancak tüm Amerika Birleşik Devletleri’nden gözlenebilecek olması dikkatleri kendisine yöneltmemiz için yetiyor da artıyor bir de… “Tutulma Amerika’dan görülürse görülsün ne olacak yani?” diye soranlarınız olacaktır; öncelikle belirtmek gerekir ki Güneş tutulmaları bireysel enerjiler yollamanın yanı sıra toplumları etkileyecek güce sahiptir. Evet; bu yıl piyango Amerika’ya vurdu; tutulmanın izlenebildiği ülkelerde daha büyük enerjileri açığa çıkarttığı biliniyor. Bu tutulmayı özel kılan unsurların başında tutulmanın başrol oyuncuları Ay ve Güneş’in Regulus sabit yıldızıyla kavuşumu geliyor. Regulus; hırs, bağımsızlık, gurur, kendine güven ve cesaret temalarıyla özdeşleştirilmiştir. Fethetmek, yönetmek ve otoriteye sahip olmak ister. Enerjisi verimli şekilde kanalize edilmediğinde kişinin düşüşüne yol açacak güçlü düşmanları devreye girer ve bir zamanlar vermiş olduğu başarı sonlanır! Bu tutulmanın Amerika için önemli olmasının bir diğer sebebi Regulus yıldızının Trump’ın yükselen noktasıyla kavuşumda olması. Dolayısıyla bu tutulmanın doğrudan Trump’ın imajını etkileyecek gelişmelere sahne olabileceğini söylemek mümkün. Üstelik işin içinde Mars da var dolayısıyla bizlere savaş tamtamlarının çalmamasını dilemek düşüyor.

 

FARKINDALIĞIMIZ ARTIYOR

 

Kişisel olarak baktığımızdaysa tutulmanın yoğun bir girişim isteğini, kendimize güvenimizi ve cesaretimizi harekete geçireceğini görüyoruz. Ay ve Güneş, girişimlerimizin ve irade gücümüzün simgesi olan savaş gezegeni Mars’la kavuşumda. Bu, kesinlikle mücadele, hırs ve azim içeren bir tutulma olacak. Doğum haritasında gezegenlerinizin derecelerine göre bu tutulmadan etkilenip etkilenmeyeceğinizi anlamanız mümkün. Tutulma Aslan’ın 28 derecesinde; sabit burçların yani Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’nın son derecelerinde gezegenleri olanlar tutulmanın etkisini daha çok hissedecekler. Tutulma haritasının en dikkat çeken unsuru ani değişimleri tetikleyen Uranüs’le Ay, Güneş ve Mars’ın yaptığı üçgen açı. Üçgen açı astrolojide enerjinin rahat aktığı kanalları gösterir.

Öncelikle Uranüs’ten tutulmaya heyecan ve sürprizlerin aktığını görüyoruz. 6 aylık yeni bir döngü başlarken gelecek planlarımız üzerinde devrimlerin gezegeni söz sahibi olacak. Biz planlarımızı yapalım ama onları her an değiştirmeye de hazırlıklı olalım! Uranüs bununla da sınırlı kalmıyor; aydınlanmanın gezegeni olarak bizi yeni bir farkındalığa doğru götürüyor. Bu farkındalık süreci, gerek şimşek hızıyla akla gelen düşünceler gerekse fikir alışverişleri sonucunda olsun kendimizi değişime açma isteğini tetikleyecektir. Üstelik tutulma haritasında Ateş elementinin yoğunluğu, bunun dinamik olayları harekete geçirecek bir değişim olacağını gösteriyor. Tutulma esnasında büyük ateş üçgeni de aktif dolayısıyla yan gelip yatma ve yetenekleri harcama değil tüm potansiyellerimizi kullanarak harekete geçme zamanı! Son olarak iyi bir haber; şans gezegeni Jüpiter ve zamanın simgesi Satürn tutulmayla olumlu görünümde olacak… Satürn, girişimlerimizin kalıcılığı için temeli desteklerken Jüpiter de bolluk ve bereket enerjilerini üzerimizden eksik etmeyecek…