3
Ara
2017
0
aralık ayı burç yorumları

ARALIK AYI BURÇ YORUMLARI

                               MERKÜR GERİ GİDERKEN VENÜS YAY BURCUNA İLERLİYOR

2017’yi iletişim gezegeni Merkür’ün gerilemesiyle tamamlıyoruz. Tanrıların habercisi 3 Aralık’ta gerilemeye başlıyor ve 23 Aralık’ta düzeliyor. Dolayısıyla bu ay işleri biraz ağırdan almamız gerekecek. Ertelenmeler, gecikmeler günlük rutinimizi sekteye uğratabilir. Aşk gezegeni Venüs ise ayın ilk günü Ateş elementinin son burcu Yay’a ilerliyor. Venüs ilişkilerin yanı sıra değer verdiklerimizle ve parayla da yakından alakalıdır. Gezegen Yay burcunda olduğunda elimizdekileri nasıl çoğaltabileceğimiz üzerine odaklanabilir yeni olasılıklar üzerine çalışabiliriz. Aralık aynı zamanda ilişkilerle ilgili yargılarımızı da sorgulayabileceğimiz bir süreç olacak.

KOÇ BURCU: Bu ay göklerin zorlu öğretmeni, bizi dersleriyle sınamaktan vazgeçmeyen Satürn Yay burcundaki 2,5 senelik yolculuğuna son vererek Oğlak burcuna ilerliyor. Satürn’ün Oğlak burcundaki seyri, kariyerinizde ve toplumsal statünüzde kendinize daha sağlam bir yer edinmeye çalışacağınız etkiler veriyor. Ancak bu transit 2018’de etkilerini hissettirmeye başlayacak ve yıl boyunca sizi büyük ölçüde motive edecektir.

3 Aralık’ta başlayan Merkür gerilemesi uzaklara yapılacak yolculuklarınızda gecikmelere ve aksamalara yol açabilir. Ayrıca süregelen davalarınız varsa sonuç almak için fazla acele etmeyin derim. Bu transit yüksek öğrenim görenleriniz ve akademik kariyere sahip olanlarınız için de geriletici etkiler taşıyor. Aşk gezegeni Venüs’ün Yay burcundaki transitinden ise olumlu şekilde etkileniyorsunuz. Yabancılarla güzel ilişkiler kurabileceğiniz bir aydasınız daha da güzeli bu ilişkilerin aşka dönüşme potansiyeli de içermesi… Bu etki, 25 Aralık’a kadar devam ediyor. Savaş gezegeni Mars ise 9 Aralık’ta yönettiği burçlardan biri olan Akrep’e ilerliyor. Mars, sizin de yönetici gezegeniniz ve ay boyunca sizi miras gibi ortaklaşa para konularıyla ilgili mücadele içeren durumlar içine sokuyor. Ancak neyse ki gezegen şans gezegeni Jüpiter’le birlikte olacak ve Jüpiter’in bolluk ve bereket içeren enerjilerinden yararlanabilecek. Dolayısıyla bu mücadelenin büyük ihtimalle sizin lehinize sonuçlanacağını söylemek mümkün.

BOĞA BURCU: Yönetici gezegeniniz aşkın ve estetiğin simgesi Venüs’ün ayın ilk günü Yay burcuna ilerlemesiyle birlikte miras gibi ortaklaşa para içeren konularda bereket enerjisini almaya başlıyorsunuz. Venüs’ün maddi değerlerle de yakından alakalı olduğu düşünüldüğünde size şanslı etkiler verecektir. Ancak iletişim gezegeni Merkür’ün gerilemesi tüm ayı etkiliyor dolayısıyla yine söz konusu alanlarda beklediğiniz gelişmeler için biraz beklemeniz gerekebilir. Bu aksamalara uğraması muhtemel gelişmeler ise kredi başvurularını, borçların tahsilini, ortak alım satım konularını içerecektir. 9 Aralık’ta Akrep burcuna ilerleyecek olan irade gücümüzün simgesi aynı zamanda savaş gezegeni olan Mars ise ikili ilişkilerinizde, evliliğinizde ve ortaklıklarınızda tartışmaları gündeme getirebilir.

20 Aralık’ta Yay burcundaki transitini sonlandırarak Oğlak’a ilerleyecek olan disiplinin ve zamanın simgesi Satürn, 2018’den itibaren inançlarınızı sorgulayacağınız bir döneme adım atamaya başlayacağınızı gösteriyor. Uzak ülkelere yolculuklar, bu ülkelerde edinilecek önemli dersler sizin için Satürn Oğlak geçişinin getirilerinden ve öğretilerinden sadece bazıları… Yüksek öğrenim görmeyi düşünenlerinizin veya akademik kariyer yapmak isteyenlerinizin ise daha sıkı bir disiplin içine girmeleri ve her zamankinden daha çok çalışmaları gerekliliği doğuyor.

İKİZLER BURCU: Karmanın ve zamanın temsilcisi, bizi zorlu dersleriyle sınayan soğuk gezegen Satürn, ayın son günlerinde Yay burcunu terk ederek Oğlak burcuna ilerliyor. Satürn, geçtiğimiz 2,5 sene boyunca sizi ikili ilişkilerinizle ve ortaklıklarınızla ilgili oldukça zorladı ve bu konularda önemli dersler verdi. 2018 itibariyle ise gereklilikler ve dersler başka bir alana kayıyor; özellikle ortak paylaşım gerektiren konularda daha ciddi bir tutum içine girme zorunluluğunuz var. Miras işleri, borçlar, krediler bu transitle birlikte hayatınızda önemli yer tutmaya başlayacaktır.

1 Aralık’ta aşk gezegeni Venüs’ün Yay burcuna ilerlemesiyle birlikte yakın ilişkilerinizde şansın yüzünüze güleceği bir ay sizleri bekliyor. Yeni bir ilişkiye yelken açmak için çok uygun enerjiler var. Ancak iletişim gezegeni, aynı zamanda yöneticiniz olan Merkür’ün 3 – 23 Aralık tarihleri arasında geri gittiğini de göz önünde bulundurmak lazım. Merkür yöneticiniz olduğu için gerileme etkisini çok daha fazla hissedebilirsiniz. Olası aksaklıklardan ve gecikmelerden dolayı ortaklıklara ve önemli iş anlaşmalarına imza atmak için uygun bir ay değil çünkü önünüzde yanlış anlaşılmalara açık olabileceğiniz bir dönem var. Savaş gezegeni Mars da burç değiştirerek 9 Aralık’ta Su elementinin derin burcu Akrep’e ilerliyor. Bu ay özellikle sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Gergin ortamlar sağlığınızı olumsuz etkileyecektir. Günlük rutininiz söz konusu olduğunda çok fazla enerji sarf etmeniz gereken bir aydasınız dolayısıyla kendinizi fazla yormamaya çalışın. Ayrıca iş ortamında yaşanabilecek tartışmalara karşı da tetikte olmanızı öneririm!

YENGEÇ BURCU: Ayın ilk gününde aşkın ve estetiğin gezegeni Venüs Akrep burcuna ilerledi. Bu, özelikle iş ortamınız için olumlu etkiler veren bir transit. Ay boyunca ofis ortamınızı güzelleştirebileceğiniz ve iş arkadaşlarınızla uyumlu ilişkiler geliştirebileceksiniz. Ancak iletişim gezegeni Merkür 3-23 Aralık tarihleri arasında geri gidiyor. Bu da günlük rutininizin yanı sıra iş bağlantılarınızda aksamalara ve gecikmelere yol açacaktır. Savaş gezegeni, Venüs’ün sevgilisi Mars da burç değiştirerek 9 Aralık’ta Akrep’e ilerliyor. Bu transit, ebeveyn olanlarınızın enerjilerinin büyük çoğunluğunu çocuklarına aktaracakları anlamına gelirken, yaratıcılık içeren projelerde çalışanlarız için motive edici etkiler içeriyor.

Bu ayın en önemli gökyüzü olayı bizi önemli derslerle sınayan, göklerin zorlu öğretmeni Satürn’ün Yay burcundaki 2,5 senelik yolculuğuna son vererek Toprak elementinin öncü burcu Oğlak’a ilerlemesi. Satürn’ün bu burçta etkili olmaya başlayacağı süreç 2018’le birlikte aktive oluyor. Bu süreç sizler için ikili ilişkileri ön plana taşırken bu ilişkilere daha gerçekçi bir bakış açısı getirme zorunluluğunu hissetmeye başlayacaksınız. Ayrıca nişan, evlilik gibi bağlayıcı sözleşmelerle farklı bir hayata adım atma sözü verebileceğiniz gibi uzun vadeli ortaklıkların başlaması da mümkün olabilecek. Ancak unutmayalım ki Satürn zorlu derslerle gelir; evliliğiniz ve ortak yaşamınız ise sınav verebileceğiniz alanlar arasında yer alıyor.

ASLAN BURCU: Karmanın ve disiplinin temsilcisi Satürn, 20 Aralık’ta Yay burcundaki 2,5 senelik yolculuğuna son vererek Oğlak burcuna ilerliyor. Bu da 2018 itibariyle artık hayatınızda daha kalıcı bir rutin oturtma zorunluluğu anlamına geliyor. Peki bu kalıcı rutini sağlamak yolunda hangi adımları atabilirsiniz? Öncelikle sağlığınıza, ne yiyip içtiğinize daha fazla dikkat etmeli, egzersizlerinizi aksatmamalısınız. Ayrıca bu süreci uzun bir vadeye yayıp bir yaşam tarzı haline getirmeniz yerinde olacaktır. İş ortamınız söz konusu olduğunda ise bu alanda köklerinizi daha çok sağlamlaştıracak ve daha somut sonuçlara odaklanabileceğiniz bir yapılanmaya gidebilirsiniz.

1 Aralık’ta aşk gezegeni Venüs, Ateş elementinin son burcu Yay’a ilerliyor. Bu da demek oluyor ki bekar Aslanlar bu ay aşkı bulmaya çok yakınlar…Bu transit aşk hayatınıza hareketlenme getirebileceği gibi yaratıcılık içeren sektörlerde çalışanlarınız için güzel enerjiler veriyor. Ancak 3-23 Aralık tarihlerinde iletişim gezegeni Merkür’ün geri gideceğini akılda bulundurmak lazım. Merkür geri giderken ebeveyn olanlarınızın çocuklarıyla iletişiminde sorunlar yaşanabilir veya çocuklarınızın öğrenim hayatlarıyla ilgili aksamalar ve geriletici unsurlar ortaya çıkabilir. 9 Aralık’ta Akrep burcuna ilerleyecek olan savaş gezegeni Mars; enerjinizin büyük bölümünü ev ve aile yaşamınıza yöneltiyor. Ancak kızıl gezegen Mars’ın etkisiyle ev içinde ve aile arasında gergin bir ortam oluşabilir ve ateşli tartışmalar yaşanabilir. Dolayısıyla böyle bir etki söz konusu olursa sakin kalmaya çalışmanız çok önem taşıyor.

BAŞAK BURCU: Göklerin bizi zorlu dersleriyle sınayan gezegeni, disiplin temsilcisi Satürn 20 Aralık’ta Yay burcunu terk ederek Oğlak’a ilerliyor. Etkilerini 2018’de göstermeye başlayacak olan bu yeni enerjiyle birlikte, ebeveyn olanlarınız çocuklarıyla ilgili daha fazla sorumluluk almaya başlıyorlar Özellikle yaratıcılık içeren projelerinizi ertelemek veya göz ardı etmek gibi bir şansınız olmayacak dolayısıyla kendinizi şimdiden hazırlayın!

Ayın ilk günü aşkın ve güzelliğin simgesi Venüs, Ateş elementinin son burcu Yay’a ilerledi. Bu transit, Evle ve ev yaşamınızla ilgili olumlu etkiler veriyor. Bu etkilerin başındaysa yaşam alanınızı güzelleştirecek projelere açık olmanız geliyor. Ancak bu projeleri hayata geçirmek için biraz beklemeniz daha yerinde olacaktır çünkü iletişimin simgesi, aynı zamanda yönetici gezegeniniz olan Merkür 3-23 Aralık tarihleri arasında geri gidiyor olacak. Merkür geri giderken Bu sürç aile içinde yanlış anlaşılmalara da yol açabilir. Savaş gezegeni Mars ise 9 Aralık’ta Akrep burcuna ilerliyor. Kızıl gezegen aynı zamanda enerjimizi nereye aktardığımızı da temsil eder. Bu ay Mars’ın etkisiyle kısa yolculuklarınızda artış olacağı görülürken bu yolculuklar sırasında ufak tefek kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Ayrıca yakın çevrenizle tartışmalara açık olabileceğiniz bir aydasınız dolayısıyla iletişiminizde ısrarcı bir tutum takınmak yerine daha yapıcı olmalısınız.

TERAZİ BURCU: Aynı zamanda yöneticiniz olan aşk gezegeni Venüs 1 Aralık’ta Yay burcuna ilerledi. Verdiği şanslı etkilerle bilinen gezegen dolayısıyla yakın mesafeli yolculuklarınızdan fayda sağlayabileceğiniz bir dönemde olsanız da bu yolculuklarda aksaklıklar veya gecikmeler yaşama riskiniz bulunuyor. Bunun sebebi ise iletişim gezegeni Merkür’ün 3-23 Aralık tarihleri arasında geri gidecek olması… Ve bildiğiniz gibi Merkür gerilemesinin olduğu yerde olası aksaklıkları her zaman göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Bu ay özellikle yakın çevrenizle yanlış anlaşılmalar yaşamaya meyillisiniz. Savaş gezegeni Mars ise 9 Aralık’ta Akrep burcuna ilerliyor. Bu, özellikle maddi kazanımlarınızla ilgili olarak biraz mücadele içinde olabileceğiniz bir aya işaret ediyor. Ancak bu demek değil ki yeteneklerinizi değerlendirmek ve bu yetenekleri maddiyata dönüştürmek konusunda motivasyona sahip olmayacaksınız! Tam tersine hırsınız ve mücadele azminiz oldukça görünür…

Disiplinin ve zamanın temsilcisi Satürn’ün 20 Aralık’ta Yay burcundaki 2,5 senelik yolculuğunu sonlandırarak Oğlak burcuna ilerlemesi siz Teraziler için oldukça önemli etkiler getiriyor. Kendisini 2018’in hemen başında hissettirmeye başlayacak olan bu transit, enerjinizi ev ve aile yaşamınıza yöneltiyor. Bu, bir aile büyüğünün sorumluluğunu üstlenmek şeklinde olabileceği gibi evinizle ve yaşam alanınızla ilgili sizi daha da köklendirecek gelişmelere kapı açacak etkiler şeklinde de olabilir. Ne de olsa Satürn’ün olduğu yerde oradan oraya savrulmalara yer yoktur!

AKREP BURCU: Disiplinin, zamanın ve karmanın gezegeni Satürn, ödevlerimizi aksattığımızda karşımızda yeni bir sınav kağıdıyla beliriverir. Soğuk gezgen 20 Aralık’ta Yay burcundaki 2,5 senelik yolcuğunu sonlandırarak Oğlak burcuna ilerliyor. Bu 2,5 sene boyunca maddi anlamda size zorluklar yaşatması muhtemel olan soğuk gezegen, bu kez yakın çevrenizle ve ortaya koyduğunuz fikirlerle ilgili derslerini vermeye başlıyor. Etkisini 2018’de hissettirmeye başlayacak olan bu enerjiyle birlikte fikirlerinizi yakın çevrenize kabul ettirmekte zorlanabilir ya da eğitim hayatınızla ilgili önemli bir süreçten geçmeye başlayabilirsiniz.

Siz Akrepler için ayın en önemli gökyüzü olayı aynı zamanda yönetici gezegeniniz olan savaş gezegeni Mars’ın 9 Aralık’ta burcunuzda seyahat etmeye başlaması… Dolayısıyla Aralık, daha hedef odaklı, hırslı ve biraz da ısrarcı olabileceğiniz bir ay… Bu ay, motivasyonunuz, irade gücünüz ve başarılı olma isteğiniz oldukça görünür… Ancak öfkenizi kontrol etmeniz gereken durumlar içinde kalabilirsiniz. Bu ay burç değiştiren bir diğer gezegen de aynı zamanda maddi değerlerimizle de alakalı olan aşkın simgesi Venüs… Maddi kazanımlarınızla ve yeteneklerinizle ilgili olumlu etkiler veren gezegen, iyicil etkilerini ortaya koymakta biraz gecikebilir. Bunun sebebiyse iletişim gezegeni Merkür’ün, 3-23 Aralık tarihleri arasında para evinizde geri gidecek olması.

YAY BURCU: 9 Aralık’ta savaş gezegeni aynı zamanda girişim potansiyelimizin simgesi Mars, Akrep burcuna ilerliyor. Bu transitin sizler için en önemli etkisinin içinizde biriken gizli bir öfkenin içten içe kendini göstermeye başlaması diyebiliriz. Ancak neyse ki siz neşeli ve iyimser Yaylar öfkenizi yapıcı bir şekle büründürebilecek güce sahipsiniz! Aralık ayının sizler için en önemli gökyüzü olayı ise 20 Aralık’ta disiplinin ve karmanın gezegeni Satürn’ün burcunuzdaki 2,5 senelik yolculuğuna son vererek Oğlak burcuna ilerlemesi. Doğrusu bu zaman dilimi sizler için çok olgunlaştırıcı bir süreci de beraberinde getirdi. Ancak şimdi Satürn; maddi kazanımlarınıza, yeteneklerinize ve değerlerinize odaklanmanızı bekliyor. Ve bu etkiler 2018 itibariyle kendini hissettirmeye başlıyor. Ayın ilk günü aşk gezegeni Venüs burcunuza ilerliyor ve 25 Aralık’a kadar bu burçta kalıyor. Oldukça popüler olacağınız, aşk hayatınızın canlanacağı ve sosyal ortamlarınızdan fayda sağlayacağınız bir ay sizleri bekliyor olacak. Ancak 3-23 Aralık tarihlerinde iletişim gezegeni Merkür’ün geri harekette olacağını akılda bulundurmanız gerek çünkü ay boyunca kendinizi dilediğiniz gibi ifade etmekte zorlanabileceğiniz enerjiler içinde olabilirsiniz.

OĞLAK BURCU: İletişim gezegeni Merkür ise 3-23 Aralık arasında geri gidiyor olacak dolayısıyla ay boyunca söylemek istediklerinizi kendinize saklamanız gerekebileceği gibi kendinizi ifade etmekte veya ortaya koymakta biraz zorlanabilirsiniz. Bu ayın bir diğer gökyüzü olayı ise 9 Aralık’ta savaş gezegeni, aynı zamanda girişim potansiyelimizi temsil eden Mars’ın Akrep burcuna ilerlemesi. Bu transitle birlikte arkadaş grupları arasında ve sosyal ortamınızda tartışmalara açık olacağınız bir ay söz konusu. Neyse ki bu ileriye yönelik hedefleriniz konusunda hırslanmanıza engel değil! Ancak bu hırsın aşırı olmamasına ve başkalarının gözünü korkutmamasına özen göstermelisiniz.

Ayın son günlerinden itibaren farklı bir enerjinin etkisini altına giriyorsunuz ve 2018 boyunca bu enerji sizlerle olacak. Disiplin gezegeni, aynı zamanda yöneticiniz olan Satürn, Yay burcundaki 2,5 senelik yolculuğundan sonra burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Artık bilinçaltınızda, sizi gerileten fazlalıkları temizlediniz. Artık elinizi gerçekten taşın altına sokma ve gereken sorumlulukları üstlenip olgunlaşma yönünde ilerlemeye başlayacaksınız. 1 Aralık’ta aşk gezegeni Venüs, Yay burcuna ilerledi. Bu ay fazla sosyalleşmek istemeyebilir, kendinizle veya çok yakınlarınızla baş başa kalmayı deneyebilir, meditasyon, nefes terapisi gibi yöntemlerle iç dünyanıza daha fazla yönelebilirsiniz.

KOVA BURCU: Savaş gezegeni, aynı zamanda irade gücümüzün ve girişim potansiyelimizin simgesi Mars, 9 Aralık’ta Akrep burcuna yani sizin kariyer alanınıza ilerliyor. Dolayısıyla bu ay kariyeriniz ve sosyal statünüz söz konusu olduğunda çok hedef odaklı olacağınız görülüyor. Ancak otorite figürleriyle tartışmalara da açıksınız. İşiniz ve sosyal statünüzle ilgili motivasyon içinde olmanız çok güzel ancak aşırı hırsın çevrenizdekilerin pek hoşuna gitmeyebileceğini de aklınızın bir köşesinde bulundurmalısınız.

Aynı zamanda yönetici gezegeniniz olan, karmanın ve disiplinin temsilcisi Satürn, 20 Aralık’ta Yay burcundaki 2,5 yıllık yolculuğunu sonlandırarak Oğlak burcuna ilerliyor. 2018’de etkilerini göstermeye başlayacak bu transit sizler için biraz zorlu etkiler taşıyor. Sizi şu ana kadar gerileten koşulları tespit edip hayatınızdan çıkarmanız gereken bu süreçte bilinçaltınızda adeta bir dip köşe temizliği yapma ihtiyacı içinde olacaksınız. Bu uzun ve biraz da sancılı bir süreç olabileceği için Satürn Oğlak geçişinin sizler için olumlu etkilerini hemen göremeyebilirsiniz. 1 Aralık’ta aşkın ve estetiğin simgesi Venüs Yay burcuna ilerledi ve 25 Aralık’a kadar bu burçta kalacak. Bu, sosyal ortamlarınızda çok hareketli olacağınız bir ayın habercisi… Ancak iletişim gezegeni Merkür, 3-23 Aralık tarihleri arasında geri gidiyor olacak dolayısıyla ileriye dönük projelerinizde aksamalarla ve gecikmelerle karşılaşabileceğiniz gibi arkadaş çevrenizde yanlış anlaşılmalara da açık bir aydasınız.

BALIK BURCU: Bu ayın en önemli gökyüzü olayı zamanın ve disiplinin temsilcisi Satürn’ün Yay burcundaki 2,5 senelik yolculuğuna son vererek Oğlak burcuna ilerlemesi. Bu transit etkilerini 2018’den itibaren göstermeye başlayacak ancak olası etkilerini şimdiden bilmekte yarar var. Siz Balıklar geleceğe dair hedeflerinizi somutlaştırmanız gereken ve ayaklarınızı daha çok yere bastıracak etkiler almaya başlıyorsunuz. Özellikle sosyal ortamlarınızda sorumluluğunuz artabilir ve yürüttüğünüz projelerde tam yetki almanız gerekebilir üzerinize her zamankinden daha fazla yük binebilir. Hedeflerinizi gerçekçi tutarsanız Satürn sizi daha kolay başarıya eriştirecektir.

1 Aralık’ta aşkın ve değerlerimizin simgesi Venüs, Yay burcuna ilerledi. Bu, kariyeriniz ve sosyal statünüz için çok olumlu etkiler veren bir transit. Bu olumlu etkileri maaş artışı, terfi veya kariyerinizde daha iyi konuma gelmenizi sağlayacak insanlardan yardım alma şeklinde görebilirsiniz. Ancak 3-23 Aralık tarihleri arasında iletişim gezegeni Merkür yine kariyer alanınızda geri gidiyor olacak. Dolayısıyla tüm bu olası gelişmelerin aksamlarla ve gecikmelerle gelmesi de mümkün. Savaş gezegeni Mars, 9 Aralık’ta Akrep burcuna ilerliyor. Bu, özellikle süregelen davalarınızda, uzak yolculuklarınızla ve yabancılarla ilişkilerinizle ilgili süreçlerde mücadele içine girebileceğinizi gösterirken yüksek öğrenim gören ya da akademik kariyere sahip Balıklar için de biraz zorlayıcı ve gergin etkiler verebilir.

 

 

You may also like

Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
kasım 2018 burç yorumları
KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI
ağustos ayında 12 burcu neler bekliyor
AĞUSTOS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
mayıs ayında 12 burcu neler bekliyor
MAYIS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?