9
May
2017
0
akrep burcunda dolunay

AKREP BURCUNDA DOLUNAY; DEĞİŞİMİ KUCAKLAMAK

                                           AKREP BURCUNDA DOLUNAY

11 Mayıs gece yarısı saat 00:44’te Akrep burcunda dolunay gerçekleşiyor. Güçlü; dönüşümsel etkileri yüksek bir dolunay olacak. Dolunayla birlikte Akrep burcuna atfedilen sezgiselliğin öne çıkacağı, ilişkilerde yakınlık ve paylaşım ihtiyacının artacağı görülüyor. Hayatımızdaki önemli ilişkiler derinleşebilir ya da tamamen sonlanabilir. Duygularımız üzerinde hakimiyet kurmak için her zamankinden daha fazla çabalayabiliriz. Dolunayla oluşan Ay (Akrep) ve Güneş (Boğa) zıt açısı büyük bir duyarlılık ve duygusal tepkimeler yaratabilir; Akrep burcuyla birlikte bu hisler daha yoğun olarak yaşanabilir. Bu dolunay; farkındalığı yüksek olanlar için adeta deri değiştirip küllerinden doğmak isteyecekleri enerjiler taşıyor. Söz konusu enerjiyle birlikte bağımlılıklar terk edilebilir, aşırı sahiplenmenin tıkanıklık yaratan bir engel olduğu görülebilir, bizim için değerli olduğunu düşündüğümüz kişilerle ve önem atfettiğimiz konularla ilgili düşüncelerimiz değişime uğrayabilir. Bunların hepsi; bu dolunayın tetikleyeceği dönüşüme hizmet eden temalar olacaktır.

                                            GÜÇLÜ PLÜTON VURGUSU

Akrep burcunun modern yöneticisi Plüton’un dolunaya olumlu açı yapması 26 Nisan’da Boğa yeniayıyla ortaya koyduğumuz niyetlerin meyvelerini vermesini kolaylaştırıcı bir faktör. Plüton; mitolojide yeraltının hükümdarı Hades’le özdeşleştirilir. Hades’in yeraltı ülkesine kaçırdığı genç ve güzel Persephone’nin zaman içindeki dönüşümü Plüton’un astrolojide yüklendiği misyonu anlamamızı sağlar. Plüton dönüşümü simgeler ve bu dönüşüm doğru zaman geldiğinde gerçekleşir. Plüton’un dolunaya yaptığı etkileşimle söz konusu temanın etkisinin çok daha arttığını görebiliriz. Üstelik dolunay haritasında yükselenle de kavuşumda! Plütonik etkilerin bu kadar yüksek olduğu bir dolunayda değişimi kabullenmemek yeniayda ektiğimiz tohumların hasadını yapmamızı geciktirecektir. Dolayısıyla bu Plütonik enerjiyi verimli bir şekilde kullanmaya bakalım! Özellikle önümüzdeki yeniaya kadarki iki haftayı iyi değerlendirmek gerekiyor.

Dolunay günü; Akrep burcunun geleneksel yöneticisi, irade gücümüzün simgesi Mars ve hayaller gezegeni Neptün’ün arasındaki kare açı kesinleşecek. Birbirine taban tabana zıt bu iki gezegenin etkileşimiyle motivasyonumuzun belirgin seviyede düşebileceğini aklımızda bulundurmalıyız. Dolunayın üç gün öncesinden bu etki kendisini hissettirmeye başlayabilir. Kare açı çatışma yaratan, zorlu ve gerilimli bir açıdır. Belirsiz koşullar, bu koşulları doğru değerlendirememe, yanılsama, gideceğimiz yönde ve hedeflerimizde sapmalar görülebileceği gibi irade gücümüz de sınanabilir. Transit Neptün’le transit Mars’ın gerilimli açısından en çok etkilenen burçların başındaysa; İkizler, Başak, Yay ve Balık geliyor. Dolunayın genel etkileri özellikle Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarında ve bu burçlardan yükselenlere sahip olanlarda daha görünür olacak. Bu burçlar; ikili ilişkiler, ortaklıklar, ev ve aile yaşamları ile kariyer cephesinde önemli gelişmeler bekleyebilirler. Akrep gibi Su elementinden olan Yengeç burcu ise bu dolunayın olumlu etkilerini alan burçların başında geliyor. Çocuklar, kreatif faaliyetler, aşk ilişkileri dolunayın Yengeçler ve yükselen Yengeçler için vurguladığı temalardan bazıları olacak.

 

 

 

You may also like

Mars Yay burcunda
Transit Mars Yay burcunda
venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
ikizler burcunda dolunay
İKİZLER DOLUNAYI YAKLAŞIYOR!
Akrep burcunda yeniay
AKREP BURCUNDA YENİAY; DÖNÜŞÜYORUM ÖYLEYSE VARIM!