31
Tem
2018
0
ağustos ayında 12 burcu neler bekliyor

AĞUSTOS AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?

KOÇ BURCU: Ağustos ayının en önemli gökyüzü olayı ayın 11’inde meydana gelecek olan güneş tutulması. Etkileri uzun bir döneme yayılan bu tutulma, sizin gibi Ateş elementinden olan Aslan burcunda gerçekleşiyor ve hayatınıza olumlu etkiler getirmeye hazırlanıyor. Bu tutulma öncelikle 4- 14 Nisan doğumlu olanlarınızı etkiliyor. Tutulmayı takip eden süreçte bazı Koçlar çocuklarıyla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilir; bazıları ise ebeveyn olma kararı alabilir. Bekar Koçlar için de haberler iyi! Bu tutulmayla birlikte hayatınıza biri girebilir ve yeni bir ilişkiye yelken açabilirsiniz. Aslan tutulması aynı zamanda yaratıcılığınızı yakından ilgilendiriyor. Özellikle yaratıcılığınızı kullandığınız bir mesleğiniz varsa yeni atılımlar yapmak için fazla zaman kaybetmek istemeyebilirsiniz. Bu ayın özellikle ikinci yarısında kariyerinizle ilgili biraz mücadele içeren bir süreçte olabileceğiniz görülürken işlerin üstesinden gelecek azme sahip olduğunuzu fark etmekte gecikmeyeceksiniz. Şayet süregelen bir sağlık sorununuz varsa ayın ilk haftası bu sorunun üstesinden gelmek için daha uygun görünüyor. Ayın ikinci haftasından itibaren özellikle ortaklarınızla olan ilişkilerinizde ve birlikteliklerinizde şanslı bir döneme giriyorsunuz. Bu, aynı zamanda verimli işbirliklerine imza atabileceğiniz, size fayda sağlayacak bir dönem olarak öne çıkıyor.

BOĞA BURCU: Ağustos ayına 11 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek güneş tutulması damga vuruyor. Özellikle 4-14 Mayıs arasında doğan Boğaları etkileyecek olan bu tutulmayla birlikte ev yaşamınız ve aile hayatınız mercek altında olacak. Tutulmayı takip eden haftalarda yeni bir eve taşınabilir, yaşam alanınızı değiştirebilir, bir gayrimenkul alım satımı yapabilir veya aile büyüklerinizle ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra evinize katılan yeni üyeler olabileceği gibi sizi aile düzeninizde değişiklik yapmaya itecek koşulların varlığı da gündeme gelebilir. Ayın ilk haftası özellikle bekar Boğalar için güzel gelişmeler vaat ediyor. Bilhassa burcun son günlerinde doğan Boğalar için yaratıcı enerjilerini olumlu alanlara kanalize edebilecekleri ve sosyal anlamda oldukça aktif olacakları bir süreç söz konusu. Boğalar bu bir haftayı iyi değerlendirmeye bakmalılar. Ayın ikinci haftasından itibaren iş ortamınızda olumlu gelişmeler yaşayacağınız etkiler alıyorsunuz. Ayın geri kalanında ofis ortamınıza huzurlu ve uyumlu bir ortamın hakim olacağı görülüyor. Özellikle geçen ay, kariyer cephesinde biraz zorlanmış ve mücadele içeren koşullar altında kalmıştınız. Bu etki ağustosun ilk yarısı boyunca devam ederken ayın son günlerinde biraz daha rahat nefes almaya başlayabilir ve çaba göstermek konusunda daha azimli olabilirsiniz.

İKİZLER BURCU: Bu ayın en önemli gökyüzü olayı 11 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek güneş tutulması… Güneş tutulmaları hayatımızdaki önemli dönemeçleri belirleyen gökyüzü olaylarıdır ve etkileri uzun sürelidir. Bu tutulmayla birlikte dikkatinizi yakın çevrenize, yolculuklarınıza ve eğitiminize yöneltiyorsunuz. Tutulmayı takip eden haftalarda yeni bir eğitim almaya başlayabilir, kısa mesafeli yolculuklarınızda artış olabilir ve iletişim ağınızı güçlendirmek yönünde önemli adımlar atmaya karar verebilirsiniz. Kardeş, kuzen gibi yakın akrabalarınızla ilgili alabileceğiniz haberler ve yaşanabilecek önemli gelişmeler bu tutulmanın sizin için önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor. Ayın ilk haftası boyunca gayrimenkul alım satımı için şanslı olabileceğiniz görülürken yaşam alanınızda huzuru yakalamak sizin için daha kolay olacağa benziyor. Ayın ikinci haftasından itibaren ise aşk, bekar İkizler burçlarının kapısını çalabilir. Oldukça sosyal ve göz önünde olacağınız bu süreçte çekiciliğiniz de artıyor. Bu tarihten başlayarak ayın geri kalanı boyunca yaratıcılık içeren projelerinize ağırlık vermeye başlayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı ortaklaşa maddi konularda biraz zorlayıcı etkiler altında olacağınızı gösteriyor. Bu bir miras işi olabileceği gibi, ortağınızla yaptığınız bir yatırımı, bir kredi alımını veya borçlarınızı ilgilendiren bir durum olabilir. Bu dönemde kriz yönetimini iyi yapabilmeniz büyük önem taşıyor.

YENGEÇ BURCU: 11 Ağustos’ta Aslan burcunda meydana gelecek olan güneş tutulması siz Yengeçler’in para evini etkiliyor. Tutulmayı takip eden haftalar ve aylarda maddi kazanımlarınızı, kaynaklarınızı ve yeteneklerinizi nasıl değerlendireceğiniz gibi konular üzerine yoğunlaşıyor olacaksınız. Bu süreçte hayatta gerçekten değer verdikleriniz üzerinde daha fazla düşünecek ve kendinizi güvende hissetmek için çaba harcayacaksınız. Bu tutulmayla birlikte maddi konularda yeni bir planlama yapma gereği duyabilirsiniz. Ayın ilk haftası boyunca çıkacağınız kısa yolculuklar size keyif verecektir. Bu hafta yakın çevrenizle iletişiminiz kuvvetli olacağından kendinizi sevdiklerinize daha kolay ifade edebileceksiniz. Ayın geri kalanında ise ev ve aile yaşamınızla ilgili olumlu gelişmeler sizleri bekliyor olacak. Bu süreçte evinizi dilediğiniz gibi dekore edebilir, bir gayrimenkul alımı gerçekleştirebilir ya da aile içinde mutluluk verici bir olay yaşayabilirsiniz. Geçtiğimiz ay ortaklaşa para konularında biraz zorlandınız. Bu zorlanma ayın ilk yarısında da kendisini gösteriyor olacak. Miras işleri, kredi başvuruları veya borç tahsili için pek uygun bir zaman değil. Ayın ikinci yarısından itibarense özellikle burcun son günlerinde doğan Yengeçler kendilerini ikili ilişkileri ve ortaklıklarıyla ilgili zıtlık içeren durumların içinde bulabilirler.

ASLAN BURCU: 11 Ağustos’ta burcunuzda meydana gelecek olan güneş tutulması hayatınızdaki önemli dönemeçlerden biri olarak tarihteki yerini alacaktır. Bu tutulmayla birlikte, takip eden hafta ve aylarda kendinizi yeniliklere ve başlangıçlara açmak için çok daha istekli olabilirsiniz. Kendinize yeni bir imaj yaratabilir, artık sizi gerilettiğini düşündüğünüz bazı alışkanlıklarınızı geride bırakmaya karar verebilir, hayattan beklentileriniz konusunda daha net olabilirsiniz. İsteklerinizin peşinden gitmeniz için bu güneş tutulmasının enerjisi sizi destekleyecektir. Ayın ilk haftası boyunca maddi durumunuzu iyileştirici etkiler alıyorsunuz. Bir yerden beklediğiniz bir para gelebilir ya da kazanımlarınızda bir artış olabilir. Ayın ikinci haftasından itibaren ufukta bol yolculuk görülüyor. Kısa mesafeli olması muhtemel olan bu yolculuklar keyfinizi yerine getirecektir. Bu süreçte ayrıca kardeş, kuzen gibi yakın akrabalardan mutluluk verici güzel haberler alabilirsiniz. Geçtiğimiz ay, ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız yönünden pek de verimli geçmedi. Tartışmaların ve anlaşmazlıkların yaşanmış olması muhtemel bu süreç ayın ilk yarısında da devam ediyor. Ayın ikini yarısında ise sağlığınıza ve iş ortamınızdaki ilişkilere dikkat etmeniz gereken etkiler alıyorsunuz. Kendinizi fazla yormamaya dikkat etmeli ve iş yerinizde tartışmalardan kaçınmalısınız.

BAŞAK BURCU: 11 Ağustos’ta Aslan burcunda parçalı güneş tutulması meydana geliyor. Bu tutulmanın sizin hayatınızdaki etkisi diğer burçlardaki kadar kendisini açıkça belli etmeyebilir. Ancak sizi şu ana kadar gerileten koşulları anlamanız ve kendi içinize dönerek olaylara karşı farklı bir bakış açısı kazanmanız için de iyi bir fırsat. Bunun içinse biraz dip köşe temizliği yapmanız gerekebilir, şimdiye kadar görmek istemediklerinize bakmak zorunda kalabilir ve bu şekilde kendinizi özgürleştirmenin yollarını bulabilirsiniz. Tutulmayı takip eden süreçte biraz yalnız kalma eğiliminde de olabileceğinizden kendinizi hayattan izole etmemeye özen göstermelisiniz. Ayın ilk haftası bekar Başaklar için güzel gelişmeler vaat ederken ikili ilişkilerinizde de ahengi yakalayacağınız görülüyor. Bu süreç sosyalleşmek ve göz önünde olmak için birebir… Ayın ikinci haftasından itibaren ise maddi koşullarınızı iyileştirmek için uygun etkiler alıyorsunuz. Bir maaş artışı ya da bir terfi haberi alabileceğiniz gibi yeteneklerinizi maddi kazanımlara dönüştürmek konusunda da şanslı olacaksınız. Yönetici gezegeniniz, iletişimin simgesi Merkür geçtiğimiz ayın sonlarından bu yana geri gidiyor ve bu kendinizi yeterince ifade edebilmenizi zorlaştırıyor. Neyse ki gezegenin gerilemesi ayın 19’unda sona eriyor. Ancak bu gerilemenin etkisinin geçmesi biraz daha zaman alacağından bu ay önemli anlaşmalara imza atmamanız yerinde olacaktır.

TERAZİ BURCU: 11 Ağustos’ta Aslan burcunda güneş tutulması meydana geliyor. Ağustos ayının bu en önemli gökyüzü olayını takip eden haftalarda ve aylarda gelecek planlarınızı mercek altına yatırıyorsunuz. Bu aynı zamanda farklı ve yeni bir sosyal çevreye girebileceğiniz, arkadaş gruplarınızda aktif olacağınız, yeni projeler üstlenebileceğiniz bir süreç olarak öne çıkıyor. Hayat planlarınızda değişikliğe gidebileceğiniz bu dönemde dahil olduğunuz grupların ve dostlarınızın desteğini almak sizin için önem taşıyor olacak. Ayın ilk haftası boyunca biraz gözlerden uzak durabilir, sadece çok yakınlarınızla baş başa kalmayı tercih edebilir ya da yalnız zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Neyse ki ayın ikinci haftasından itibaren kabuğunuzu kırmaya başlıyor ve hayata daha aktif bir katılım sağlıyorsunuz. Ayın geri kalanı boyunca hem sosyal ilişkileriniz canlanıyor hem de cazibeniz artıyor. Özellikle bekar Teraziler için aşk çok yakınlarında olabilir. Geçtiğimiz ay kalp kırıklıkları yaşamış olması muhtemel Teraziler için bu oldukça iyi bir haber. Ayın ikinci yarısından itibaren evde tadilat işlerinin gündeme gelebileceği görülürken aile içinde tartışma ortamlarından kaçınmak gerekiyor. Teraziler ay boyunca arkadaşlarıyla aralarında oluşabilecek yanlış anlaşılmalara karşı da hazırlıklı olmalılar.

AKREP BURCU: 11 Ağustos’ta Aslan burcunda meydana gelecek olan güneş tutulmasının en belirgin etkilerini alan burçların başında geliyorsunuz. Bu tutulma sizin hayat yönünüzü değiştirebilecek güce sahip. Bu değişikliklerin görülebileceği başlıca alanlar ise kariyeriniz ve sosyal statünüz olacaktır. Tutulmayı takip eden haftalarda ve aylarda önemli bir kariyer değişikliğine gidebileceğiniz gibi evlenme, boşanma gibi hayat gidişatınızı tümden değiştirecek bir olaya da imza atabilirsiniz. Hayatınızda her ne olursa olsun bunun kaçınılmaz bir değişim olduğunu fark etmeniz çok uzun sürmeyecektir. Ayın ilk haftasında içinde bulunduğunuz gruplarda ve arkadaş ortamınızda ön planda olacağınız ve onlarla ortak bir amaç doğrultusunda buluşabileceğiniz görülüyor. Ancak ayın ikinci haftasından itibaren bu kadar göz önünde olmak istemeyebilir, kendinizle baş başa kalmayı tercih edebilir ya da vaktinizi sadece çok yakın bulduklarınızla geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Sizin için iyi bir haber uzun süredir geri harekette olan yönetici gezegeniniz Mars’ın ayın sonlarına doğru düzeliyor olması. Mars savaş gezegeni olmasının yanı sıra girişimlerimizle ve irade gücümüzle yakından alakalıdır. Dolayısıyla haziran sonlarından bu yana elinizi kolunuzu bağlı hissettiğiniz alanlarda artık ilerleme sağlayabilir ve gerçek doğanıza uygun olarak isteklerinizin peşinden daha rahat gitmeye başlayabilirsiniz.

YAY BURCU: 11 Ağustos’ta sizin gibi Ateş elementinden olan Aslan burcunda meydana gelen güneş tutulması siz Yaylar için olumlu etkiler taşıyan bir tutulma. Bu tutulmayı takip eden haftalarda ve aylarda yüksek öğreniminizle ilgili önemli bir girişimde bulunabilir, süregelen davalarınız varsa onlarla ilgili gelişmeler yaşamayı bekleyebilirsiniz. Bu tutulma bazı Yaylar için yurtdışı kapılarını açabileceği gibi uzak yolculuklar her zamankinden daha fazla gündeminize gelebilir. Basın-yayınla ilgili Yaylar da bu tutulmanın etkilerini alıyorlar. Bazı Yaylar yeni bir kitap yazmaya karar verebilir bazıları ise medya alanında önemli gelişmeler bekleyebilirler. Bu tutulmanın etkilerini özellikle 6-16 Aralık doğumlu Yaylar alıyorlar. Ağustosun ilk haftası kariyerinizde olumlu gelişmeler vaat ediyor. Özellikle burcun son günlerinde doğan Yaylar için maaş artışı ya da terfi gibi gelişmeler olası. Ayın ikinci haftasından itibaren ise içinde bulunduğunuz sosyal gruplarda ve arkadaş çevrenizde oldukça aranılan bir isim olacağınızı söyleyebiliriz. Özellikle bekar Yaylar, ayın geri kalanı boyunca bu gruplar içinde aradıkları aşkı bulabilirler. Yaylar özellikle ayın ilk yarısı boyunca kardeş-kuzen gibi yakın akrabalarla tartışmamaya dikkat etmeliler. Bu süreçte kendinizi ifade biçiminizin biraz agresif olabileceği göz önüne alındığında sakinliğinizi korumanız büyük önem taşıyor.

OĞLAK BURCU: 11 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması sizin için öncelikle ortaklaşa maddi değerler üzerine yoğunlaşıyor. Tutulmayı takip eden haftalarda ve aylarda eşinizle ya da ortağınızla bir yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Bu süreçte borçlarınızı tahsil edebilir, miras konularıyla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayın ilk haftası özellikle uzak yerlere veya yurtdışına yolculuk yapmak isteyenleriniz için uygun etkiler taşıyor. Bekar Oğlaklar bu seyahatlerinde yabancı biriyle tanışabilirler. Ayın ikinci haftasından itibaren ise kariyer alanında güzel gelişmeler sizleri bekliyor. Bu süreç boyunca üstlerinizin takdirini kazanabilir, daha iyi bir konuma geçebilir ya da bir maaş artışı yaşayabilirsiniz. Geçtiğimiz aydan bu yana maddi konularda biraz zorlandığınız ve bir mücadele içinde olduğunuz göz önünde bulundurulduğunda bu size ilaç gibi gelecektir. Ayın ikinci yarısından itibaren savaş gezegeni Mars, gerilemesine burcunuzda devam ediyor olacak. Bu da kendinizi dilediğiniz gibi ifade etmekte biraz zorlanacağınızı gösterse de önümüzdeki ay bu etki azaldığında kendinizi çok rahat ortaya koyabilecek ve isteklerinizin peşinden gidebileceksiniz.

KOVA BURCU: 11 Ağustos’ta zıt burcunuz Aslan’da bir güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulma sizin ikili ilişkilerinizi etkilemeye hazırlanıyor. Tutulmayı takip eden haftalarda ve aylarda birliktelikleriniz ve ortaklıklarınız ana gündem maddeleri olacak. Tutulmayla birlikte nişan veya evlilik kararı alabilir ya da yeni ortaklıklara imza atabilirsiniz. Artık sizi gerilettiğini düşündüğünüz işbirlikleri ise bu süreçte sonlanabilir. Yalnız Kovalar içinse bu tutulma yeni ve ciddi bir ilişkinin de habercisi olabilir. Ayın ilk haftasında elinize toplu bir para geçebilir ve bu para sizi büyük oranda rahatlatabilir. Ayın ikinci haftasından itibarense özellikle uzak yerlere seyahat edebilir ve bu seyahatlerde tanışacağınız insanlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hayata karşı daha pozitif bir tutum takınacağız bu haftada şansın sizden yana olduğunu fark etmekte gecikmeyeceksiniz. Savaş gezegeni, aynı zamanda girişim potansiyelimizi ve irade gücümüzü temsil eden Mars bir süredir burcunuzda geri gidiyor ve bu çok da kolay bir süreç değil. Özellikle ayın ilk yarısında adım atmakta zorlandığınızı ve geri çekilmeye itildiğinizi hissedebilirsiniz. İçinizde biriken öfkeyi yaratıcı kanallara akıtmak siz ‘dahiler’ burcu üyeleri için pek de zor olmayacaktır. Neyse ki Mars gerilemesine 27 Ağustos’ta son veriyor ve siz de rahat bir nefes almaya başlıyorsunuz. Eylül ayı kendinizi göstermeniz için çok daha uygun etkiler sunuyor olacak.

BALIK BURCU: 11 Ağustos’ta Aslan burcunda meydana gelen güneş tutulması bu ayın en önemli gökyüzü olayı… Bu tutulmayı takip eden haftalarda ve aylarda günlük rutininizde yeniliklere gitmeyi düşünebilirsiniz. Bu iş ortamınızda bir yenilenme olabileceği gibi yeni bir spor programına yazılmak ya da diyet yapmaya başlamak da olabilir. Sağlığınız üzerine de vurgu yapan bu tutulmayla birlikte olası bir sağlık sorununuzu iyileştirme konusunda önemli adımlar atabilirsiniz. Ayın ilk haftasına baktığımızda ilişkiler konusunda en şanslı burçların başında geldiğiniz görülüyor. Şayet eşinizle ya da birlikte olduğunuz kişiyle aranız tatsızsa bu, durumu düzeltmek için uygun bir hafta olabilir. Ayın ikinci yarısından itibaren maddi koşullarınızı düzeltecek etkiler alıyorsunuz. Bunun sebebi ortak bir yatırım olabileceği gibi uzun süredir beklediğiniz bir borcun tahsili de olabilir. Geçtiğimiz ay sizin için pek de kolay olmadı çünkü hem kendinizi gerektiği şekilde ifade etmekte zorlandınız hem de pek çok şeyi içinize attınız. Üstelik girişimlerinizin engellendiğini düşünüp kaygılandınız. Bu etki ağustosun ilk yarısı boyunca devam etse de neyse ki ayın ikinci yarısından itibaren biraz rahatlamaya ve duygularınızı daha kolay dışa vurmaya başlıyorsunuz.

You may also like

Transit Mars
Transit Mars Balık’ta; akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliği!
kasım 2018 burç yorumları
KASIM 2018 BURÇ YORUMLARI
Şubay ayı burç yorumları
ŞUBAT AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?
2018 burç yorumları
2018 BURÇ YORUMLARI