30
Tem
2017
0
ağustos ayı burç yorumları

AĞUSTOS AYI BURÇ YORUMLARI

                                             TUTULMA MEVSİMİ BAŞLIYOR!

Tutulma dönemleri, hayatta önemli dönemeçlerden geçtiğimiz, büyük olaylarla kendilerini gösteren ve bizi değişime zorlayan süreçlerdir. Tutulmalar belki hoşumuza gitmeyen bazı gerçekleri görünür kılsa da uzun vadede bizim yararımıza olabilecek gelişmeleri gündemimize taşırlar. Özellikle Güneş tutulmaları hayatımızda uzun vadeli olacak başlangıçları ve bu başlangıçlarla gelen dönüşümleri beraberinde getirir. Bu senenin Şubat ayında başlayan Aslan-Kova eksenindeki tutulmalar 2019’a kadar bizimle olacak. Ağustos ayı ise Kova burcundaki Ay tutulmasına ve Aslan burcundaki Güneş tutulmasına ev sahipliği yapıyor. Gerek duygusal düzeyde bir dönüşüme gerekse yeni başlangıçlara adım atmaya hazırlıklı olmamız gereken bir dönem bizleri bekliyor!

KOÇ BURCU: Tutulma mevsimi başlarken sosyal çevrenizle, arkadaşlıklarınızla ve geleceğe yönelik hayallerinizle ilgili farkındalıklar kazanmak yönünde bir itilim hissediyorsunuz. 7 Ağustos’ta Kova burcundaki Ay tutulmasıyla birlikte uzun zamandır üzerinde çalıştığınız önemli bir proje nihayete erebileceği gibi bazı arkadaşlıklarınız veya grup birliktelikleriniz değişime uğrayabilir ya da sonlanabilir. 13 Nisan ve sonrasında doğanlarınız ise 21 Ağustos’ta Aslan burcunda meydana gelecek Güneş tutulmasının enerjisini daha çok hissedecekler. Tutulma, önümüzdeki 6 ay boyunca etkisini sürdürecek. Bu süreç; dikkatinizi çocuklarınıza bekar olanlarınızın ise aşk ilişkilerine yönlendiriyor. İletişim gezegeni Merkür’ün gerilemesi ise ay boyunca etkili olacak. Bu ay, iş yaşamınızda organize olmak için fazladan çaba gösterebilirsiniz. Daha önceden ihmal etmiş olduğunuz sağlık sorunlarıysa yeniden gündeme gelebilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA: 7 Ağustos’ta Kova burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma 1-11 Mayıs doğumlu olanlarınızı daha fazla etkiliyor. Tutulmayla birlikte dikkatiniz kariyerinize ve sosyal statünüze yoğunlaşıyor. Otorite figürleriyle ve aile bireyleriyle ilişkilerinizde dikkatli olmanız gereken bir süreç söz konusu. Bu tutulmayla birlikte pek çoğunuz dilediğiniz başarıya ulaşabilmek için daha fazla neler yapabileceğinizi fark edeceksiniz. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda meydana gelecek Güneş tutulması ise ev ve aile cephesinde başlangıçlara işaret ediyor. Tutulmanın etkisi 6 ay sürecek ve 14 Mayıs ve sonrasında doğanlarınız üzerinde etkisini daha çok gösterecek. Bu uzun dönemde taşınabilir, aile içinde önemli gelişmelere şahit olabilir, gayrimenkul alabilir ya da satabilirsiniz. Tanrılar’ın Habercisi Merkür ise 13 Ağustos’ta Başak burcunda gerilemeye başlıyor. Ay boyunca çocuklarınızla iletişiminiz biraz problemli olabilir. Bekar olanlarınız için eski ilişkilerde geri dönüşler yaşanabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER: 7 Ağustos’ta Kova burcunda meydana gelen Ay Tutulması sizler için çok olumlu gelişmelere işaret ederken 1-11 Haziran doğumlularınız için daha belirgin etkiler söz konusu. Bu tutulma her şeyden önce inanç kalıplarınızla ilgili yaşayabileceğiniz farkındalıkları gündeme taşıyor. Bu farkındalık içinde yaşamın akışına ve evrenin bilgeliğine daha çok güvenmeniz gerekliliğini barındırıyor. Tutulma; yurtdışı yolculuklarını ve yerleşimini, yabancılarla yaşanabilecek önemli gelişmeleri, yüksek öğrenim fırsatlarını gündeminize getirecektir. 21 Ağustos’ta bu kez Aslan burcunda Güneş tutulması meydana geliyor. Tutulmanın etkileri yaklaşık 6 ay sürecek; bu süreçte oldukça cesaret gerektiren kararlar alabileceğiniz ve sık sık kısa yolcukların gündeme gelebileceği görülüyor. Yakın akrabalar da bu tutulmanın önemli aktörlerinden. Girişimlerinizde onların da büyük rol oynaması mümkün. 13 Ağustos’ta yönetici gezegeniniz Merkür geri gitmeye başlıyor; ay boyunca ev yaşamınızda organize olmakta biraz zorlanabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ: 7 Ağustos’ta Kova burcunda Ay tutulması var. Üzerinize almış olduğunuz duygusal yük ve yükümlülüklerden kurtulma vaktinin geldiğine işaret eden bir tutulmayla karşı karşıyasınız. Üstelik siz de bunun için oldukça isteklisiniz. 21 Ağustos’ta bu kez Aslan burcunda Güneş tutuluyor. Önümüzdeki 6 ay boyunca kazanımlarınızla, maddi kaynaklarınızla ve yeteneklerinizle ilgili yeni girişimlerde bulunabileceksiniz. Yeteneklerinizi nasıl daha iyi değerlendirebilirsiniz, değer verdikleriniz bu değeri hak ediyorlar mı hepsi üzerinde düşünülmesi gereken konular olacak. 13 Ağustos’ta ise iletişim gezegeni Merkür, Başak burcunda geri gitmeye başlıyor. Bu sizin için yanlış anlaşılmalara açık bir dönem. Özellikle yakın çevrenizdeki insanlarla, kardeş kuzen gibi akrabalarınızla ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Kısa mesafeli yolculuklarınızda yaşanabilecek aksaklıklara karşı da hazırlıklı olmalısınız.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN: Bu ay meydana gelecek tutulmalardan Kova’yla birlikte en çok etkilenen burçsunuz çünkü tutulmalar Aslan-Kova aksında gerçekleşiyor. Önümüzdeki 1 sene boyunca hayatınızda pek çok değişiklik sizleri bekliyor olacak. Öncelikle 7 Ağustos’ta zıt burcunuz Kova’da Ay tutulması meydana geliyor. İki hafta sonraysa burcunuzda Güneş tutulması var. Ay tutulmasının etkisini 7 Ağustos’un 5 gün öncesinde ve sonrasında doğanlar daha çok alırken Güneş tutulması özellikle 16 Ağustos ve sonrasında doğanlarınızı etkiliyor. Ay tutulması ikili ilişkilerinizi mercek altına alıyor. Artık hiçbir şeyin gizli kalmayacağı enerjiler söz konusu. Ancak bu süreçte ayrılıklar da gündeme gelebilir. Güneş tutulması ise size adeta şevk getirip, hırslandırıyor. Yeni girişimlerde bulunmak için yolunuz açık. Üstelik oldukça da cesursunuz! 13 Ağustos’ta iletişim gezegeni Merkür para evinizde gerilemeye başlıyor. Bu ay kazanımlarınızla ilgili önemli atılımlar yapmayıp, mevcut durumunuzla ilgili düzenlemelere gitmeniz daha uygun olacaktır.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK: 7 Ağustos’ta Kova burcuna Ay tutuluyor. Tutulmayla birlikte sağlığınıza ve vücudunuza daha iyi bakmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Kontrollerinizi aksatmamaya çalışın. Tutulmayla birlikte günlük rutininizde düzenlemeye gitme gerekliliği ortaya çıkabilir. Bu düzenleme özellikle iş ortamınızı etkileyebilir. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda meydana gelecek Güneş tutulması ise dikkatinizi bilinçaltınızda birikmiş olumsuz duygulara yönlendiriyor. Bu duyguların başındaysa öfke geliyor; önümüzdeki 6 ay biraz yalnız kalarak bu duygulardan arınmanız için uygun bir süreç olacak. Ancak sosyal hayattan elinizi eteğinizi çekmemeye bakın! 13 Ağustos’ta aynı zamanda yönetici gezegeniniz olan Merkür, burcunuzda geri gitmeye başlıyor. Dolayısıyla bu ay kendinizi ifade etmeniz veya önemli girişimlerde bulunmanız için pek uygun etkiler almıyorsunuz. Bunun için önümüzdeki ayı beklemeniz daha doğru olacaktır.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ: 7 Ağustos’ta Kova burcunda meydana gelen Ay tutulması sizler için olumlu etkiler taşıyor. Yaratıcılık içeren çalışmalarınız bu dolunayla birlikte meyvelerini vermeye başlayabilir. Çocuklarınızla ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir ya da yine onları ilgilendiren bir konuda sonuç alabilirsiniz. Bekar olanlarınız aşk hayatınızla ilgili dönüm noktası olabilecek enerjiler alıyorsunuz. Bu tutulma 4-14 Ekim tarihleri arasında doğanlarınızı daha çok etkileyecek. 21 Ağustos’ta ise Aslan burcunda Güneş tutulması var ve etkisi 6 ay sürecek. Bu süreçte geleceğe dair yeni hedefler belirlemekle kalmayacak; bu doğrultuda oldukça fazla çaba da göstereceksiniz. Yeni gruplara girip çıkmanız ve farklı bir arkadaş çevresi edinmeniz de şaşırtıcı olmayacaktır. Özellikle 17 Ekim sonrasında doğanlarınız bu enerjileri almaya daha açıklar. 13 Ağustos’ta iletişim gezegeni Merkür geri gitmeye başlayacak dolayısıyla bu ay sık sık yanlış anlaşıldığınızı düşünebilir, söylemek istediklerinizi kendinize saklamak zorunda kalabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP: 7 Ağustos’ta Kova burcunda Ay tutulması meydana geliyor. Bu tutulma özelikle 3-13 Kasım doğumlu olanlarınızın dikkatini eve ve aile yaşantısına yöneltiyor. Tutulmayı takip eden günlerde ve haftalarda evinizden taşınabilir, yeni bir ev almaya karar verebilir ya da aile içinde duygusal etkileri olacak bir gelişme yaşayabilirsiniz. 13 Ağustos’ta Başak burcunda gerilemeye başlayan Merkür, arkadaşlarınızla ilişkilerinizde dikkatli olmanız gerektiğine vurgu yapıyor. Bu ay, hedefleriniz doğrultusunda ilerlerken engellerle karşılaşabilirsiniz. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Güneş tutulması olacak. Bu tutulmanın etkisi 6 ay boyunca devam edecek ve sizin sosyal statünüzle kariyerinizi etkileyecek. Yeni başlangıçlar yapmanız ve girişimlerde bulunmanız için uygun bir süreç içerisine giriyorsunuz. Özellikle kariyer alanında mücadele içeren durumlar söz konusu olabilir ya da hırslanacağınız durumlar içinde kalabilirsiniz. 16 Kasım ve sonrasında doğanlarınız bu tutulmanın etkilerini daha çok alıyorlar.

YAY VE YÜKSELEN YAY: 7 Ağustos’ta Kova burcunda Ay tutulması meydana geliyor. Bu tutulmada yakın çevreniz ve akrabalarınız ön plana çıkıyor. Tutulmayı takip eden dönemde onlarla ilgili daha önce farkında olmadığınız ya da belirsizliğini koruyan bir takım konular açıklığa kavuşabilir. Ayrıca özellikle 2-12 Aralık doğumlu olanlarınızın bir eğitim sürecinin de sonuna gelebileceği görülüyor. İletişim gezegeni Merkür, 13 Ağustos’ta Başak burcunda gerilemeye başlıyor. Kariyerinizle ilgili planlarınız ya da üstlerinizle üzerinde tartışmayı düşündüğünüz konular varsa bu ay onları ertelemeniz yerinde olacaktır; önümüzdeki ay enerjiler daha uygun. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Güneş tutulması var. 6 aylık bir süreçte idealleriniz ön plana çıkmaya başlıyor. Özellikle 15 Aralık sonrasında doğanlarınız için yurtdışı yerleşimiyle, yüksek öğrenimle, uzak yolculuklarla ilgili konular, yabancılarla ilişkiler ve basın-yayın, medya faaliyetleri gündem oluşturmaya hazırlanıyor.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK: 7 Ağustos’ta Kova burcunda meydana gelecek olan Ay tutulmasıyla birlikte dikkatinizi maddi kazancınıza, değerlerinize ve yeteneklerinize yöneltiyorsunuz. Tutulmayı takip eden günlerde ve haftalarda çok değer verdiğiniz biri için ne anlam ifade ettiğinizi anlayabilir, maddi anlamda alıştığınız düzenin değişimine şahit olabilirsiniz. Bu dönem aynı zamanda sizden pek beklenmeyecek şekilde duygusal sarsıntılara açık olabileceğinizi gösteriyor. 13 Ağustos’ta Merkür Başak bucunda gerilemeye başlıyor. Ay boyunca özellikle uzun yolculuklarınızda gecikmeler ve aksaklıklar meydana gelebilir, yabancılarla olan ilişkileriniz sekteye uğrayabilir. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda meydana gelen Güneş tutulması ise takip eden 6 ay boyunca etkisini sürdürecek. Ortak kaynaklarınız bu tutulmanın sizin için ana gündem maddesi. Bu kaynaklardan biri miras olabileceği gibi; eşinizin ya da ortağınızın parası da olabilir. Takip eden süreçte kredi alımları ve borçların tahsili gibi konular daha fazla gündeme gelmeye başlayacaktır.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA: 7 Ağustos’ta burcunuzda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulmaları duygusal yoğunluğu olan bir süreci tetikler; bu tutulma burcunuzda gerçekleştiğinden sizin için etkileri çok görünür olacaktır. 31 Ocak – 10 Şubat doğumlularınız tutulmanın enerjilerini daha yoğun olarak hissediyor. Tutulmayı takip eden günlerde ve haftalarda hayatınızdaki önemli bir ilişkiyle ilgili daha önceden göremediğiniz bazı konular açığa kavuşabilir. Bu tarz önem arz eden ilişkileri sorgulayacağınız bir dönemdesiniz. Ayrıca ortaklıklarınızı da içeren bazı girişimler içinde yer almak isteyebilirsiniz. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda meydana gelecek olan Güneş tutulması bu konuda yeni başlangıçlar yapmanız için size fırsat verecektir. 12 Şubat ve sonrasında doğanlarınız ise evlilik veya nişan gibi dönemeç olacak kararlara imza atabilirler. 13 Ağustos’ta iletişim gezegeni Merkür, Başak burcunda gerilemeye başlıyor. Bu ay borçlarınızı tahsil etmekte zorlanabileceğinizi, kredi ve ortaklaşa para konularında aksaklıklar yaşayabileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız.  

BALIK VE YÜKSELEN BALIK: 7 Ağustos’ta Kova burcunda meydana gelen Ay tutulması, üzerinizde spiritüel olarak canlandırıcı bir etki yapmaya hazırlanıyor. Tutulmanın birkaç gün öncesinde ve sonrasında rüyalarınıza dikkat etmenizi öneririm nitekim çok canlı ve anlamlı rüyalar görebilir, ruhsal yolcuğunuzla ilgili farkındalığınızı artırabilirsiniz. Bu tutulmayı takip eden süreçte biraz yalnız kalıp kendinizi dinlemek istemeniz doğaldır. 13 Ağustos’ta Merkür, Başak burcunda geri gitmeye başlıyor. Bu ay; ortaklıklarınızla iletişiminizde sorunlar yaşamanız ve birbirinizi yanlış anlamanız mümkün. Ayrıca önemli anlaşmalara imza atmaktan kaçınmanız, birlikteliklerinizde daha anlayışlı olmaya çalışmanız gereken bir ay. 21 Ağustos’ta bu kez Aslan burcunda Güneş tutulması var. Günlük rutininizde ve iş ortamınızda yapabileceğiniz başlangıçlara işaret eden bu tutulma, etkilerini 6 ay boyunca gösterecek. Tutulmayla birlikte sağlığınıza daha çok dikkat etmeniz gereken etkiler alıyorsunuz. Yeni bir spor programına yazılmak ya da diyete başlamak isteyebileceğiniz ve bu konuda kararlı olacağınız görülüyor.

You may also like

Mars Yay burcunda
Transit Mars Yay burcunda
venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
ikizler burcunda dolunay
İKİZLER DOLUNAYI YAKLAŞIYOR!
ekim ayı burç yorumları
EKİM AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?