1
Oca
2019
0

2019’da Burçları Neler Bekliyor?

Koç: Yılın ilk gününden şubat ortasına kadar Koçlar girişimlerine hız verip, harekete geçiyorlar. Bu süreçte heyecanlarını dizginlemekte zorlanacak olan Koçlar için 6 Ocak’ta Oğlak’ta meydana gelecek güneş tutulması da oldukça önemli etkiler barındırıyor. Öncelikle özellikle kendilerini kariyer yaşamlarına adamış olan Koçlar işlerinde daha disipline olma gerekliliği hissedebilirler. Bu yılın ilk yarısında yaptıkları işle dikkatli üzerine çekebilecekleri yine kariyer konularında gösterdikleri çabayla paralel olarak ödüllerini alabilecekleri görülüyor. Bu aynı zamanda sosyal statülerinde yükselmeleri için de uygun etkiler veren bir tutulma olacak. Yine ilk 6 ay içinde şayet mevcut işlerinden memnun değillerse işlerini değiştirebilir, özel hayatlarında yolunda gitmeyen şeyler varsa bunları değiştirmenin yollarını arayabilirler. Bu yıl aynı zamanda bol bol seyahat edebilecekleri ve farklı kültürlerden beslenebilecekleri görülüyor. Yeni deneyimler edinmek, ilgi duydukları konularda eğitimler almak için uygun bir sene. Mart ayından itibarense maddi kaynaklarını nasıl daha çok geliştirebileceklerine odaklanacak olan Koçlar bunun için sıradışı ve daha önce pek denenmemiş fikirlere başvurabilirler. Özellikle nisan ayında yeni fikirler geliştirmek ve sosyal bağlantılar kurmak için uygun etkiler var. Yılın ikinci yarısında ise ev ve aile hayatlarıyla kariyer yaşamları arasında kalabilecekleri görülüyor. İş yaşamının gerektirdiği yükümlülükler evdeki rahatlarını bozabilir ve her ikisi arasında dengeyi tutturmakta biraz zorlanabilirler.

Boğa: Boğa burçları için 2019 ufuklarını genişletme ve yeni deneyimler edinme senesi. Boğalar genel olarak çok açık fikirli insanlar değildir ancak bu sene yeni fikirlere ve düşüncelere açık olacakları, hayata bakış açılarını genişletici etkiler alıyorlar. Özellikle uzak yolculuklar ya da ilgi duydukları bir konuda eğitim almaya başlamak bu etkileri harekete geçirmekte önemli rol oynayabilir. Boğalar güvenliklerine düşkün ve risk almayı sevmeyen insanlardır. Ancak Mart başından itibaren olağandan daha maceracı bir tutum içine girebilir ve güvenliklerinden biraz feragat edebilirler. Bu şekilde yaşamın tadına daha çok varacaklardır. Bu aynı zamanda daha fazla yenilik arayışında olacakları, değişim ve çeşitlilik ihtiyacının fazla olacağı bir zaman dilimine işaret ediyor. Ancak her ne kadar böylesine bir değişimi arzulasalar da 6 Ocak’taki güneş tutulmasının etkisiyle önümüzdeki 6 ayın biraz kısıtlanmalar içinde geçebileceği de görülüyor. Bunun için özellikle baharda ve haziran ayında kendilerini kapana kısılmış hissetmesinler ve bu süreci biraz kendi içlerine dönerek ve içsel bir değerlendirme yaparak geçirsinler. Bu sene Boğalar’ın başkalarıyla ortak paylaşımlarını içeren konular da değişime uğrayabilir. Bu kaynaklar eşleriyle ortak bir yatırımı içerebileceği gibi ortaklarıyla olan maddi bağlantıları da içerebilir. Bunu yanı sıra Boğalar’ın hayatlarında çok yakın oldukları biriyle ilişkileri de olumlu bir şekilde dönüşüme uğrayabilir. Bu sene Boğalar’ın değişimi kabullenebilmeleri ve değişimden korkmamaları önemli. Özellikle yılın ikinci yarısına baktığımızda ise Boğalar’ın hayata daha aktif bir katılım sağlayacakları, kendilerini daha sağlıklı hissedecekleri, çevreleriyle iletişimlerini güçlü tutacaklarını görüyoruz.

İkizler: İkizler burçları 2019’da ilişkiler cephesinde şanslılar. Pek çoğu için nişan, evlilik gibi bağlayıcılığı olan olaylar gündeme gelebilir. Aynı zamanda pek çok yeni insanla tanışmak için de karşılarına çeşitli fırsatlar çıkacaktır. Özellikle yılın ilk ayında kendileri için faydalı kapılar açacak olan insanlarla bir araya gelebilir ve onlarla etkileşime geçebilirler. 6 Ocak’ta meydana gelecek güneş tutulmasıyla birlikte İkizler’in yakın iş ilişkileri ve kaynaklarını paylaştığı insanlar mercek altında olacak. Bu ilişkilerde dönüşüm kaçınılmaz görünürken İkizler’in de bu dönüşümü kucak açarak karşılaması gerekliliği var. Aslına bakılırsa 2019 İkizler için dönüşüme direnmemenin gerektiğini anlayacakları pek çok olaya sahne olacak gibi görünüyor. Mart ayından başlayarak İkizler burçlarının biraz huzursuz hissedebilecekleri görülürken takip eden bahar aylarında ve haziran boyunca psikolojilerinin biraz derinlerine inmek isteyecekleri ve olumlu anlamda önemli farkındalıklar yaşayabilecekleri görülüyor. Yine bu süreçte geçmişten getirdikleri korkular biraz tetiklenebilir ve kökeni derinlerde yatan endişe duygusunun bertaraf edilmesi gerekebilir. Yılın ikinci yarısına baktığımızda çok üretken olabileceklerini ve maddi kaynaklarını artırmak için çabalayacaklarını görüyoruz. Bu aynı zamanda maddi güvenliklerine daha çok odaklanacakları ve kendileri için gerçekten neyin ve kimin daha değerli olduğunu sorgulayacakları bir zaman dilimi olarak öne çıkıyor.

Yengeç: Yengeçler yılın ilk ayından şubat ortasına kadar kendilerine güvenlerinin tam olduğu ve girişimciliklerinin atak yapacağı bir süreç yaşayacaklar. 6 Ocak’ta meydana gelecek güneş tutulması ise dikkatlerini ikil ilişkilerine yöneltiyor olacak. Bu gerek bir birliktelik, gerekse ortaklık olsun Yengeçler için daha da önemli bir hale geleceği ve bu ilişkiler üzerine ciddi olarak düşünecekleri görülüyor. Özellikle yılın ilk yarısında bu insanlardan karşılıklı beklentilerini sorgulayabilecekleri görülürken kendilerini bu ilişki içinde ifade edebilmek de önemli olacak. Bu dönemde zayıf olan ilişkilerin kopma noktasına gelmesi olasıyken sağlam temelli ilişkilerin daha da güçlenebileceğini söylemek mümkün. Yılın ilk yarısı Yengeçler’in günlük gelir giderlerini ve finansal hedeflerini de ön plana çıkartıyor. Bu konuda iyi bir planlama yapma gerekliliği var aksi halde bütçeleri onlara sorun çıkartabilir. Mart başından itibaren Yengeçler’in sosyal ilişkileri ve dahil oldukları gruplar dinamik etkiler almaya başlıyor. Bu dönemden itibaren yeni ve sıradışı insanlarla tanışması muhtemel olan Yengeçler geleceğe yönelik hedeflerini de revize edebilecekler. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına baktığımızda ise bağlayıcılığı olan, onlara ekstra sorumluluk yükleyebilecek sözleşmelere imza atabilecekleri görülüyor. Bunun yanı sıra 10 Nisan- 11 Ağustos tarihleri arasında iş yaşamlarında biraz geriletici koşullar ortaya çıkabilir dikkatli olsunlar. Bu dönemde sağlıklarına da biraz daha fazla dikkat etme gerekliliği var. Yeni biriyle tanışmak isteyen bekar Yengeçler varsa bu sene iş çevresinden biri dikkatlerini çekebilir. 2019 Yengeçler için her zamankinden daha cesur olacakları ve kabuklarını kırabilecekleri bir sene. Özellikle yılın ikinci yarısında kendi istekleri üzerine daha fazla yoğunlaşacak olan Yengeçler’in ikili ilişkilerinde dengeyi tutturabilmesi biraz çabalaması gerekebilir.

Aslan: Aslanlar yeni yılın hemen başından şubat ortasına kadar daha aktif olacakları ve motivasyonlarını artırıcı etkiler alıyorlar. Bunun yanı sıra girişimci davranarak hayatlarına heyecan verici gelişmeleri çekebilecekler. Aslan rahatına düşkün bir burçtur ancak bu süreç keyif çatma değil aksiyon alma zamanı… Oğlak burcundaki güneş tutulmasıyla birlikte yılın ilk yarısında Aslanlar’ın sorumluluklarında artış olacağı görülürken yaptığı her işe kendilerini adamaları ve çok çalışmaları gerekecek. Bunun için biraz sınırlarını zorlamaları gerekse ve kendilerini baskı altında hissetseler de bundan kaçınmamaları gerekir. Bunun aynı sıra tutulmayla birlikte Aslanlar’ın sağlıklarına da dikkat etmeleri gerekiyor. Tutulmayı takip eden süreçte hayatlarına sporu daha fazla dahil edebilecek olan Aslanlar, beslenme şekillerinde de değişikliğe gidebilirler. Mart başından itibaren daha fazla göz önünde olabilecek olan Aslanlar yaptıkları işlerle çevresindeki kişilerin takdirini toplayabilir ve onların gözünde daha saygın bir yer edinmeye başlayabilirler. Kariyer yaşamları söz konusu olduğunda ise farklı seçenekleri değerlendirebilecekleri bir yıl söz konusu… Yine mart başından itibaren soysal statülerinde değişikliklere açık olacakları görülüyor. Yılın ikinci yarısında Aslanlar kendilerine ruhsal farkındalığın kapılarını açacak gelişmeler yaşayabilirler. Bu kendilerini içsel olarak daha iyi değerlendirecekleri bir süreç aynı zamanda… Yine yılın ikinci yarısı aşk hayatlarında şansı yakalamak isteyen Aslanlar için daha olumlu gelişmeler vaat ediyor. Ağustos ortasından itibarense yaratıcı çalışmalarla yeteneklerini gösterebilecek olan Aslanlar bu dönemde çocuk sahibi olmak için de uygun etkiler alıyorlar.

Başak: Başaklar 6 Ocak’taki güneş tutulmasıyla birlikte kendilerini yaratıcı bir biçimde ifade etmek üzerine odaklanacaklar. Ancak yılın ilk yarısında karakterlerine yakışır bir biçimde çalışmalarında disiplini sağlayabilmeleri önem taşıyacak ve bu şekilde başarıya daha kolay ulaşabilecekler. Bu tutulma onların aşk hayatlarına da vurgu yapıyor. Bazı Başaklar’ın ilişkileri bu tutulmayla birlikte daha ciddi bir tona bürünebilir. Özellikle bahar aylarında ilişkilerle ilgili önemli dönüşümsel süreçlerden geçebilirler. Şayet hayattan yeterince zevk almadığını düşünen Başaklar varsa endişelerini ve güvensizliklerini gözden geçirmelerinde ve tam tersi bir tutum geliştirmelerinde yarar var. Genel olarak 2019 ev ve aile yaşamı için şanslı etkiler veriyor. Ev sahibi olmayı düşünen Başaklar’ı destekleyici enerjiler var. Aile içinde mutluluk verici gelişmeler de yaşamaları olası görülüyor. Ancak Nisan ortasından Ağustos ortasına kadar olan dönemde Başaklar evleriyle, yaşam alanlarıyla ilgili sorunlara açık olabilirler. Birlikte yaşadıkları insanlarla da aralarında ufak tefek problemler çıkabilir. Yılın özellikle ikinci yarısından itibaren Başaklar için arkadaşlıkları ve dahil oldukları gruplar önem kazanmaya başlıyor. Bu, aynı zamanda ileriye yönelik hedefleriyle ilgili olarak ilerleme gösterebileceği bir zaman dilimi. Bu süreçte hayattan ne istediklerine odaklanacak olan Başak burçları kendileriyle benzer dünya görüşüne sahip insanlarla bir arada olmaya özen gösterecek ve bu insanlarla ortak bir amaç doğrultusunda hareket etmek isteyecekler.

Terazi: Teraziler yılın başlangıcından Şubat ortasına kadar ilişkilerinde biraz agresif bir tutum içinde olabilir ve bu ilişkilerde dengeyi tutturmakta biraz zorlanabilirler. 6 Ocak’taki güneş tutulması ise yılın ilk yarısında onlar için ev ve aile meselelerini gündeme taşıyacak. Hangi şartlar altında yaşadıkları, yaşam standartlarından memnuniyeti, yaşam alanlarında rahat edip etmedikleri, aile bireyleriyle ilişkileri, kendilerini güvende hissedip hissetmedikleri öne çıkan başlıklar olacak. Bazı Teraziler için daha rahat edecekleri bir yere taşınmanın gündeme gelebileceği görülüyor. Bu aynı zamanda ruhsal anlamda bir farkındalık dönemi olarak öne çıkıyor. Yılın ilk yarısı Teraziler’in sosyal bağlantılarına da vurgu yapıyor. Yeni iletişim ağları geliştirebilecekleri bu dönemde fikirlerini daha yoğun bir şekilde ifade etmek isteyebilirler. Mart başından itibaren ortaklaşa maddi kaynaklarla ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabileceği görülüyor. Yatırımları, birikimleri, kredi alımları ve miras işleri etkilenecek alanlar arasında yer alıyor. Yine bahar aylarında ve haziran boyunca duygusal olarak büyük bir dönüşüm sürecinden geçebilecekleri görülüyor. Bu dönüşüm özellikle yakın ilişkileri vasıtasıyla meydana gelecektir. Bu yıl ilgi duydukları bir alanda eğitim alabilecek olan Teraziler’in yolculuklarından fayda sağlayabilecekleri etkiler var. Yılın ikinci yarısına baktığımızda ise sosyal statülerine daha fazla önem vereceklerini ve yükselmek için çaba harcayacaklarını görüyoruz. Takdir görmek onlar için her zamankinden daha önemli olabilir. Bu aynı zamanda hırslanacakları ve hedeflerini uygulamaya koymak için uğraş verecekleri bir süreç. Ayrıca işlerinden yeterli tatmini sağlayıp sağlamadıkları üzerine kafa yoracak olan Teraziler yılın ikinci yarısında daha fazla sorumluluk almak isteyebilirler.

Akrep: Akrepler 2019’a çok enerjik bir başlangıç yapıyorlar. Özellikle şubat ortasına kadar hayata aktif bir katılım sağlayacak olan Akrepler’in yine söz konusu süreçte çok çalışacakları görülüyor. 6 Ocak’taki güneş tutulmasıyla birlikte günlük iletişimleri, yakın akrabalarıyla ilişkileri ve kendilerini nasıl ifade ettikleri ön plana çıkıyor olacak. Özellikle yılın ilk yarısında bu alanların dönüşüme açık olabileceği, fikirlerini ve düşüncelerini paylaşmak konusunda biraz kısıtlanmalarla karşılaşabilecekleri görülüyor. Bu yakınlarındaki insanların fikirlerine karşı koyabileceğini gösterirken bu kişilerde bazılarıyla yüzleşme kaçınılmaz olabilir. Oğlaklar’ın bu süreçte ağızlarından çıkacak özlere çok dikkat etmeleri ve olası kışkırtmaları bertaraf etmeleri gerekiyor. Oğlaklar maddi konularda şanslı bir senedeler ve kaynaklarını artırmak için olumlu etkiler alıyorlar. Ancak Nisan ortasından başlayarak 4 ay boyunca aşırı harcama yapmamaya dikkat etmeleri gerekiyor. Mart başından itibaren Akrepler’in ikili ilişkilerinin değişime açık olduğu görülüyor. Bu alanda biraz zorluk yaşayabilecek olan Akrepler ilişkilerinde daha asi olabilir ve heyecan arayışları artabilir. Özellikle ilişkileri onu artık memnun etmiyorsa canlandırmanın yollarını arayacak, sıkıldığını hissederse bu ilişkiye tolere etmeyebilecektir. Yılın ikinci yarısına geldiğimizde Akrepler’in ufuklarını genişletecek, onlara farklı dünyaların kapılarını aralayacak gelişmelerin yolda olduğunu görüyoruz. Bu dönemde uzun yolculuklara çıkmak ve farklı kültürlerden beslenmek için uygun etkiler var. Akrepler bunu gerçekleştiremeseler dahi özgürlük ihtiyaçlarının artacağını, daha maceracı bir tutum içinde olacaklarını ve hayata yaklaşımlarında daha açık fikirli olacaklarını söylemek mümkün.

Yay: Yaylar yılın ilk ayında yeteneklerini daha çok ortaya koymak isterken kendilerine olan güvenlerini de pekiştiriyorlar. Şubat ortasında kadar olan dönem motivasyonlarının ve kararlılıklarının arttığı bir zaman dilimi olarak öne çıkıyor. Yine söz konusu süreçte eğlenceyi hayatlarından eksik etmek istemeyecek olan Yaylar, fiziksel olarak da canlanıyorlar. Oğlak burcundaki güneş tutulması ise onları yılın ilk yarısı boyunca kaynaklarıyla ilgili dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Özellikle yeni bir girişime başlamayı düşünen Yaylar, karakterlerine pek uymasa da çok temkinli davranmak zorundalar. Yine yılın ilk yarısında girişimlerinde daha cesur olmak isteyecekleri göz önüne alındığında tedbiri elden bırakmamalılar. Mart başından itibaren günlük rutinlerinde beklenmedik değişimler yaşayabilecek olan Yaylar’ın iş yaşamları bu değişimden etkilenebilir. Bu sene Yaylar’ın şansı kendilerine çekebilecekleri, çeşitli fırsatlarla karşılaşabilecekleri ve kişisel gelişimlerine odaklanacakları bir sene. Ancak Nisan ortasından Ağustos ortasına kadar olan dönemde bu fırsatların çok da kolay gelmediğini görebilir ve bunun daha fazla çaba sarfetmek gerektiğini fark edebilirler. Yine bahar aylarında ve haziran boyunca Yaylar’ın maddi ve manevi güvenliğini ilgilendiren konuların ön plana çıkabileceği görülürken değer yargıları da değişime uğrayabilir. Yılın ikinci yarısında iş ortaklıkları, eşle ortak yatırımlar ve miras işleri gündemlerini meşgul edebilir. Yaratıcılıklarının artacağı bu süreçte işlerine dört elle ve adanmışlıkla sarılırsa ödüller de peşi sıra gelecektir. İlişkiler arenasına baktığımızda ise bu sene eski aşkların tekrar dönüş yapabilecekleri görülüyor. Bunu yanı sıra mevcut ilişkileri şayet sağlam temellere dayanıyorsa bu ilişki daha da derinleşebilir. Ancak durum tam tersiyse Yaylar’ın bu ilişkiyi artlarında bırakmaları gerekebilir.

Oğlak: 6 Ocak’ta burçlarındaki güneş tutulması yılın ilk yarısında kendilerini geliştirmeleri ve istekleri doğrultusunda daha ilerici ve cesur adımlar atabilmeleri için uygun enerjiler getiriyor. Bu süreçte güçlerinin de daha çok farkına varabilecek olan Oğlaklar mevcut potansiyellerini ve yeteneklerini geliştirmek için adımlar atacaklar. Kısacası bu dönem Oğlaklar’ın kendilerine bol bol yatırım yapmaları ve hedef odaklı hareket etmeleri yerinde olacaktır. Yine yılın ilk yarısında çok yakın bir ilişkilerinin şayet istedikleri gibi ilerlemediğini görürlerse bu ilişkiyi düzeltmek için çaba harcayabilecekleri görülüyor. Mart başından itibaren aşk hayatlarında ani ve sürpriz gelişmelere açık olacak olan Oğlaklar sıradışı insanlara da çekilebilirler. Bu aynı zamanda onların hayattan daha fazla zevk almak isteyecekleri, ilişkilerinde daha fazla heyecan arayacakları ve özgürlük ihtiyaçlarının artacağı bir dönem olarak da öne çıkıyor. Oğlak gibi sorumluluk sahibi ve işini her şeyin önüne koyan bir burç için 2019’un oldukça farklı enerjiler getireceğini söylemek mümkün. Bahar aylarından haziran sonuna kadar kendilerine yeni bir imaj yaratabilecek ve fiziksel olarak bir değişimden geçebilecek olan Oğlaklar için bu dönem aynı zamanda yükümlülüklerinin de biraz artacağının habercisi… Yılın ikinci yarısında ise Oğlaklar için ikili ilişkiler ve ortaklıklar ön planda olacak. İlişkiler vasıtasıyla içlerindeki dengeyi yakalamaya çalışacak ve kendi değerlerini daha iyi fark edecek olan Oğlaklar için bu süreç biraz zorlayıcı da olabilir. Şayet kopma noktasına gelen bir ilişkileri olursa işleri akışa bırakmaları daha yerinde olacaktır.

Kova: Yılın başından şubat ortasına kadar olan dönemde Kovalar’ın fikirlerini kararlılıkla ifade edebileceklerini ve tutkularının peşinden gitmek isteyeceklerini görüyoruz. Bu dönemde Kovalar’ın yakın çevreleriyle ilişkilerinin de çok dinamik olacağını ve devamlı hareket halinde olmak isteyeceklerini söylemek mümkün. 6 Ocak’taki tutulmayla birlikte Kovalar’ın geçmişin onları gerileten etkisinden kurtulmaları gerekliliği ortaya çıkıyor. Özellikle yılın ilk yarısında aktif olacak bu enerjiyle birlikte Kovalar’ın sağlıklarına da dikkat etmeleri gerekiyor. Bu tutulma onlara yeniye yer açmak için eskinin gitmesi gerektiğini anlayacakları bir etki verecektir. Aynı zamanda onları ruhsal anlamda genişletecek ve büyütecek bir tutulma enerjisi söz konusu… Bunun içinse biraz derinlere inmeleri ve kendilerini çok iyi gözlemlemeleri gerekebilir. Bu süreçte hayat deneyimi fazla olan bir kişinin tavsiyelerinden de yararlanabilirler. Mart başından itibaren ev ve aile yaşamlarında biraz huzursuzluk yaşamaları muhtemel olan Kovalar, evlerinde, yaşam alanlarında yenilikler yapmaya karar verebilir, bazı Kovalarsa evden çalışmaya başlayabilirler. 2019’da Kovalar’ın iyi şansının arkadaşlıkları ve dahil oldukları gruplar vasıtasıyla geleceği görülürken sosyal bağlantıları da önem taşıyacak. Kovalar bunun yanı sıra geleceğe yönelik hedeflerini gerçekleştirmek için de çeşitli fırsatlarla karşılaşacaklar. Ancak nisan ortasından ağustos ortasına kadar olan dönemde işlerinin istedikleri hızda gitmediğini görebilirler; bu süreçte uzun vadeli hedeflerini revize etmeleri için uygun etkiler var. Yılın ikinci yarısında dikkatlerini günlük rutinlerine, iş ortamlarına ve sağlıklarına yöneltecek olan Kovalar’ın canlılıklarının ve enerjilerinin arttığı bir dönem söz konusu olacak. Bunun yanı sıra Kovalar’ın ikili ilişkilerinde samimiyete ve şeffaflığa daha fazla önem vermeye başlayacakları görülüyor.

BAlık: Balıklar yılın hemen başından Şubat ortasına kadar maddi kazançlarını artırmak için önemli girişimlerde bulunabilir ve bunun için her zamankinden daha büyük bir çaba içine girebilirler. 6 Ocak’taki güneş tutulması ise Balıklar’ın arkadaşlıkları ve onlarla ortak amacı paylaşan insanlar üzerine kafa yoracağı bir zaman dilimine işaret ediyor. Yılın ilk yarısında onları hayalkırıklığına uğratmış olan bazı eski arkadaşlıklarını sonlandırabilirler. Balıklar bu arkadaşlıkların yerine daha sağlam temelli olanları koyabilirler. Yine bu tutulmayla birlikte Balıklar’ın hedeflerine ve ideallerine ulaşabilmeleri için çok çalışmaları gerekliliği var. Aslına bakılırsa bu çalışmanın ödülünü de 2019’da alıyorlar. Balıklar yıl boyunca kariyer alanında şanslı etkiler alıyor olsalar da nisan ortasından ağustos ortasına kadar olan dönemde hayatlarının yönünü ve kariyerlerinin onları yeterince tatmin edip etmediğini sorgulayabilirler. Ağustos ortasından itibarense Balıklar’ın istedikleri konuma daha rahat gelebileceklerini söyleyebiliriz. Mart başından itibaren Balıklar’ın odaklarının ve dikkatlerinin biraz dağınık olabileceği görülüyor. Bu dönemden itibaren daha ilerici ve yenilikçi fikirler geliştirebilecek olan Balıklar’ın yakın çevreleriyle ilişkilerinde beklenmedik değişimler de gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında Balıklar’ın yaratıcı faaliyetleri ve çocuklarıyla ilişkileri ön plana çıkıyor. Bazı Balıkar bu dönemde çocuk sahibi olmaya karar verebilecekleri gibi bazı Balıklarsa kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmenin ve daha fazla sosyalleşmenin yollarını arayacaklardır. Bu süreç aynı zamanda romantik ilişkileri pek iyi gitmeyen Balıklar için bir kopuş getirebileceği gibi ilişkileri sağlam olan Balıklar’ın ilişkilerinin daha da derinleşebileceği görülüyor.

 

 

You may also like

KOÇ BURCU VE İLİŞKİLER
boğa burcunda dolunay
Boğa burcunda dolunay; varlığımızı onurlandırmak
venüs yay burcunda
VENÜS YAY BURCUNDA; İLİŞKİLERE HEYECAN VE DİNAMİZM GELİYOR
akrep burcunda yeniay
Akrep burcunda yeniay; yılan deri değiştiriyor