15
Ara
2016
0
2017 burç yorumları

2017 Burç Yorumları – 2017’de Burçları Neler Bekliyor 3

Bugünkü 2017 burç yorumları yazımızda Terazi, Akrep ve Yay burçlarını 2017’de nelerin beklediğinden bahsedeceğiz.

Koç, Boğa ve İkizler burçları 2017 burç yorumları için tıklayın!

Yengeç, Aslan ve Başak burçları 2017 burç yorumları için tıklayın!

Oğlak, Kova ve Balık burçları 2017 burç yorumları için tıklayın!

2017 burç yorumları… Terazi’ye şans, Akrep’e ruhsal deneyimler, Yay’a ekstra sorumluluk getiriyor

Terazi Burcu: Terazi; 2017’nin en şanslı burçları arasında çünkü genişlemenin ve büyümenin simgesi; bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter 10 Ekim’e kadar kendi burçlarında olacak. Dolayısıyla kendilerine amaçları doğrultusunda yardımcı olacak pek çok kişi ve açılacak pek çok fırsat kapısından söz etmek mümkün. Ancak gezegen; 6 Şubat- 9 Haziran arasında geri gidiyor; bu süreç önemli ilerlemeye pek olanak vermese de mevcut koşulların bir değerlendirmesini yapmak yerinde olacaktır. Aşk ve ilişkiler söz konusu olduğunda Şubat ayı Teraziler ve yükselen Teraziler için en hareketli aylardan biri olmaya aday. Aynı zamanda yönetici gezegenleri olan aşkın simgesi Venüs;  4 Mart’ta geri gitmeye başlayarak geçmiş ilişkileri canlandırma potansiyeli taşıyor. Bu etki nisan ortalarına kadar sürecek. Mayıs ayına gelindiğinde ise Teraziler hem ortaklıklarıyla hem de ikili ilişkileriyle ilgili daha yapıcı diyebileceğimiz etkiler alıyorlar. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda bir güneş tutulması meydana geliyor. Bu tutulma Teraziler için bir karar verme zorunluluğunu getirebilir. Mutlaka ucundan tutabilecekleri, asılabilecekleri bir hedef belirlemeliler. Tutulmayı takip eden 6 ay; bu hedefler doğrultusunda izlenecek yolu belirlemede önemli.

Akrepler yeteneklerinin farkına varıyorlar

Akrep Burcu: 2017; Akrep ve yükselen Akrepler için önemli etkiler taşıyan güneş tutulmalarına sahne olacak. Bu tutulmalardan ilki; 26 Şubat’ta Balık burcunda. Akrepler’in tam anlamıyla önlerini görmekte zorlanacakları biri tutulma. Çünkü Neptünyen etkiler taşıyor ve tutulma haritasına genel bir belirsizlik atmosferi hakim. Akrep ve belirsizlik yan yana geldiğinde biraz kaos olması kaçınılmaz! Yine de bu tutulmada Akrepler’e ilham veren etkiler var; bu tutulma özellikle yaratıcı projelerde ilerleme sağlamak için mükemmel. Aşk; Balık tutulmasının tetiklediği başlıca temalardan. Pek çok Akrep’in ve yükselen Akrep’in tutulmayla birlikte deyim yerindeyse gözüne perde inebilir ve gerçeklerle hayalleri ayırt etmekte zorlanabilirler. 21 Ağustos’ta Aslan burcundaki tutulma ise Akrepler’in kariyer alanına vurgu yapıyor. Onları daha hedef odaklı yapan Aslan tutulması; rutinlerin ani şekilde değiştirebilecekleri durumlara da işaret ediyor. Asıl şans faktörünü ise 10 Ekim’den sonra bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter; kendi burçlarına ilerlediğinde deneyimlemeye başlayacaklar. Yıl ilerler; mevsim sonbahardan kışa dönerken Akrepler, kendi yeteneklerin farkına varacakları ve bu yetenekleri kullanabilecekleri bir büyüme dönemine doğru hızla yol almaya başlıyorlar.

2017 Burç yorumları; Yay’ın Satürn ile imtihanı bitmedi

Yay Burcu: 2017 yılında da Yaylar’ın ve yükselen Yaylar’ın kendi burçlarında transitini sürdüren Satürn’le imtihanı devam ediyor. 2 seneden bu yana iniş-çıkışlarla dolu bir hayat grafiği içindeki Yaylar; bu süreçte hem büyük sorumluluklar aldılar hem de maddi-manevi özgürlüklerinin kısıtlanmasının ne demek olduğunu anlayacak deneyimlerden geçtiler. Bu sene sorumluluklar yine fazla ancak Yaylar; artık kendilerini bir adım ileriye taşımaktan uzak her türlü eylemi hayatlarından uzaklaştırmaya başlıyorlar. Özellikle gezegenin geri harekette olacağı 6 Nisan-25 Ağustos tarihleri arasında bu ‘ayıklama’ süreci daha belirgin hale gelebilir. Bu süreç Yaylar’ın yarım kalmış olan; daha önce ilgilenme fırsatı bulamadıkları işlerin tamamlanması için oldukça uygun. Yönetici gezegenleri; genişlemenin ve büyümenin simgesi Jüpiter; 10 Ekim’e Terazi’de olacak ve geçen eylülden bu yana olduğu gibi Yaylar’a sosyal çevrelerinden sağlayacakları fayda yönünde destek vermeyi sürdürecek.  Gezegenin geri gideceği 6 Şubat- 9 Haziran arasındaki süreç ise; belki Yaylar’ın hedefleri doğrultusunda istedikleri ilerlemeyi sağlamalarına olanak vermiyor ama bu hedefleri bir daha gözden geçirmeleri için iyi bir dönem. 10 Ekim’den sonra seyrini Akrep burcunda sürdürecek olan Jüpiter bu kez Yaylar’a ruhsal büyümenin önünü açacak deneyimler sunmaya hazırlanıyor.

 

You may also like

sekizinci ev
Kim korkar sekizinci evden?
venüs akrep burcunda
VENÜS AKREP BURCUNDA; İLİŞKİLERDE DÖNÜŞÜM ZAMANI!
boğa burcunda dolunay
BOĞA BURCUNDA DOLUNAY; AKIŞA GÜVEN DUYMAK
EYLÜL AYINDA 12 BURCU NELER BEKLİYOR?